Sendeskjema

Sport på TV 2 Sumo – uke 36

<< Forrige uke   3. september – 9. september   Neste uke >>

⚽  Norges EM-sjanse starter NÅ  ⚽

Velkommen til uke 36! Ja du leste riktig. UEFA Nations League starter denne torsdagen, og her snakker vi flust av landskamper hver dag i nesten en uke, før vi fortsetter kjøret måneden etter.  Hva er Nations League sier du? Her er turneringen kort fortalt:

UEFA Nations League er en turnering som erstatter internasjonale treningskamper. 55 nasjoner blir delt inn i grupper basert på hvor gode de er (ranking). Der vil de enten rykke opp eller rykke ned basert på resultatene, og så vil vi til  slutt få en finale og en vinner i juni 2019.  Gulroten her er selvsagt å komme seg til EM-kvaliken. Dette er en avansert kabal, men for å si det enkelt så bør det norske landslaget enten vinne sin gruppe, eller være en av de beste av de lagene som havner på 2. plass.

Alle detaljene for uken finner du under:

Mandag 3.september:

Poker-NM
13.00-00.15 Main Event dag 3 på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen


Tirsdag 4. september:

Poker-NM
13.00-00.15 Finalebord på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

La Vuelta
15.00-18.00 Etappe 10 på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen


Onsdag 5. september:

La Vuelta
15.00-18.00 Etappe 11 på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

Terrengsykling
17.20-19.00 XCR Team Relay W/M på TV 2 Sumo

Eliteserien herrer, håndball
20.00 Elverum – Nærbø på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

Privatlandskamp, fotball
20.45 Slovakia – Danmark på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium


Torsdag 6. september:

La Vuelta
15.00-18.00 Etappe 12 på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

UEFA Nations League
15.50 Kazakhstan – Georgia på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
17.50 Armenia – Liechtenstein på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
20.00 Norge – Kypros på TV 2 Sumo og TV 2
20.30 Wales – Irland på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 2
20.35 Tyskland – Frankrike på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
20.45 Slovenia – Bulgaria på TV 2 Sumo
20.45 Tsjekkia – Ukraina på TV 2 Sumo
20.45 Latvia – Andorra på TV 2 Sumo
20.45 Gibraltar – Makedonia på TV 2 Sumo

Privatlandskamp, fotball
20.45 Østerrike – Sverige på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
20.45 Nederland – Peru på TV 2 Sumo
20.45 Portugal – Kroatia på TV 2 Sumo


Fredag 7. september:

La Vuelta
15.00-18.00 Etappe 13 på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
16.20-18.00 XCO U23, menn på TV 2 Sumo

UEFA Nations League
17.50 Aserbajdsjan – Kosovo på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
20.35 Italia – Polen på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
20.35 Tyrkia – Russland på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
20.45 Albania – Israel på TV 2 Sumo
20.45 Litauen – Serbia på TV 2 Sumo
20.45 Romania – Montenegro på TV 2 Sumo
20.45 Færøyene – Malta på TV 2 Sumo

Privatlandskamp, fotball
20.45 Skottland – Belgia på TV 2 Sumo


Lørdag 8. september:

Terrengsykling
12.20-17.15 UCI MTB World Championship – XCO kvinner, elite
15.20-17.15 UCI MTB World Championship – XCO menn, elite

La Vuelta
12.40-18.00 Etappe 14 på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

UEFA Nations League
14.50 Nord-Irland – Bosnia på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
17.50 Finland – Ungarn på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
17.55 Sveits  – Island på TV 2 Sumo og TV 2 Zebra
18.00 Hviterussland – San Marino på TV 2 Sumo
20.35 England – Spania på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
20.35 Estland – Hellas på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
20.45 Luxembourg – Moldova på TV 2 Sumo

Get-ligaen, 1. runde
15.50 Frisk Asker – Ringerike på TV 2 Sumo


Søndag 9. september:

Terrengsykling
12.50-14.00 UCI MTB World Championship – Downhill, kvinner, elite på TV 2 Sumo
14.20-16.50 UCI MTB World Championship – Downhill, menn, elite på TV 2 Sumo

UEFA Nations League
14.50 Ukraina – Slovakia på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
17.50 Georgia – Latvia på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
17.50 Makedonia – Armenia på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
18.00 Bulgaria – Norge på TV 2 Sumo og TV 2
18.00 Danmark – Wales på TV 2 Sumo
20.40 Frankrike – Nederland på TV 2 Sumo og TV 2 Zebra
20.45 Kypros – Slovenia på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
20.45 Liechtenstein – Gibraltar på TV 2 Sumo

La Vuelta

15.00-18.00 Etappe 15 på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

Get-ligaen, 1. runde
16.50 Vålerenga – Lillehammer på TV 2 Sumo

Privatlandskamp, fotball
20.45 Tyskland – Peru på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

devicer