Sport Sumo – uke 3

18. januar – 24. januar:

 << Forrige uke                                                                    Neste uke>>

Denne uken har vi mange godbiter på menyen. Tata Steel, med Magnus Carlsen i spissen, fortsetter gjennom hele uken. Tirsdag og onsdag skal seks lag ut i omkamp i den tredje runden av FA-cupen, og torsdagen er selvsagt stappfull av ishockey.

Vintersesongen er godt i gang, og fredag og lørdag kan du kose deg med både snowboard og langløpsklassikeren La Diagonela.

Helgen byr også på en ny runde i Premier League, og det store høydepunktet er Arsenal mot Chelsea søndag ettermiddag.

chelsea_arsenal

 

TIPS: Vi har mange gode sportsdokumentarer å by på. Se vårt utvalg her!

 

Mandag 18. januar:
13.00 Tata Steel – dag 3: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.00 Swansea – Watford: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 19. januar:
13.00 Tata Steel – dag 4: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Stavanger Oilers – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Bristol City – West Bromwich: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo



Onsdag 20. januar:
20.30 Liverpool – Exeter Cuty: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.45 Leicester – Tottenham: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Torsdag 21. januar:
13.00 Tata Steel – dag 5: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Stjernen – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lillehammer – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Sparta Sarpsborg – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frölunda – Brynäs: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Luleå – Karlskrona: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Växjö – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Rögle: SHL på C More Live 3
Fredag 22. januar:
13.00 Tata Steel – dag 6: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Laax Open: Halfpipe: Snowboard på TV 2 Sumo
18.30 Malmö – Djurgården: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 MODO – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.40 Aberdeen – Dundee FC: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo

 

Lørdag 23. januar:
09.00 Ski Classics: La Diagonela på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.30 Premier League Preview på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel – dag 7: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Laax Open: Slopestyle: Snowboard på TV 2 Sumo
13.00 Norwich – Liverpool: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.35 QPR – Wolverhampton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.30 Brynäs – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Rögle – Luleå: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Linköping – Frölunda: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – Southampton: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.55 Fulham – Hull: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 West Ham – Manchester City: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – Färjestad: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 HV71 – MODO: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.40 Djugården – Malmö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV2  Sport Premium og TV 2 Sumo
REPRISE 20.30 Crystal Palace – Tottenham: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 2
REPRISE 20.30 Leicester – Stoke: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 3
REPRISE 21.30 Watford – Newcastle: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium
REPRISE 22.30 Sunderland – Bournemouth: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 2
REPRISE 22.30 West Bromwich – Aston Villa: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 3

Se dokumentaren On the Road to FA Cup Glory her!

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 24. januar:
12.30 Verdenscup i cyclo cross for kvinner: Sykkel på TV 2 Sumo
12.45 Premier League Saturday Review på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel – dag 8: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.40 Hamilton – Hearts: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
13.45 Everton – Swansea: Premier League, 23. runde på TV2  Sport Premium
14.00 Verdenscup i cyclo cross for menn: Sykkel på TV 2 Sumo
17.00 Kongsvinger – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lørenskog – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Storhamar – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.30 Arsenal – Chelsea: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.30 Dallas – Houston: NBA på TV 2 Sportskanalen
device_lgikon

Sport på Sumo – uke 2

11. januar – 17. januar:

 << Forrige uke                                                               Neste uke>>

liv_united

 

Denne uken blir eksepsjonelt bra for alle dere som elsker Premier League! Tirsdag og onsdag viser vi alle kampene fra den 21. runden, før det allerede til helgen er klart for en ny. Ukens store høydepunkt er selvsagt oppgjøret mellom Liverpool og Manchester United på søndag. Her er det bare å glede seg.

Pokerturneringen PCA Bahamas er verdens tredje mest prestisjefylte pokerturnering, og du ser den selvsagt på Sumo. Vi viser alt frem til finaledagen onsdag!

Lørdag starter sjakkturneringen Tata Steel – nok en gang med verdens sjakkelite i spissen. Vi følger selvsagt hele turneringen fra lørdag 16. januar til søndag 31. januar.

Hockeytorsdag er for lengst blitt en tradisjon, med alle kampene fra både Get-ligaen og SHL, i tillegg til HockeyXtra med våre fremste eksperter i studio.

 

TIPS: Gary Lineker har møtt noen av dem som har fått livet sitt endret av den tradisjonsrike FA-cupen. Se dokumentaren On the Road to FA Cup Glory her!

 

Mandag 11. januar:
18.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Gullballen 2015 på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.10 FA-cupen: Trekning 4. runde på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
02.00
WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 12. januar:
18.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Newcastle – Manchester United: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Aston Villa – Crystal Palace: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.40 Bournemouth – West Ham: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
20.45 Swansea – Sunderland: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
04.00 WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo



Onsdag 13. januar:
18.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.15 Liverpool – Arsenal: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Manchester City – Everton: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
20.45 Southampton – Watford: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
20.45 Chelsea – West Bromwich: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
20.45 Stoke – Norwich: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
20.50 Tottenham – Leicester: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 2 TV 2 Sumo

Torsdag 14. januar:
06.00 WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Lillehammer – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Sparta Sarpsborg – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Storhamar – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Örebro – HV71: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Djurgården – Karlskrona: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Linköping – Färjestad: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Växjö – Malmö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Brynäs – MODO: SHL på C More Live 4
20.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.00 Toronto – Orlando: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 15. januar:
09.30 WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
20.40 Dundee United – Celtic: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
20.40 Brentford – Burnley: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Lørdag 16. januar:
13.00 Tata Steel Dag 1: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.30 Sheffield Wednesday – Leeds: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.00 Tottenham – Sunderland: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.30 Volleyball finale kvinner: Randaberg IL – Oslo Volley på TV 2 Sumo
15.50 PL Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50 Blackburn – Brighton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.50 Luleå – Malmö: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
15.50 Skellefteå – Växjö: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Färjestad – Linköping: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Rögle – Frölunda: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Stavanger Oilers – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.30 Volleyball finale menn: NTNUI – Førde VBK på TV 2 Sumo
18.00 Aston Villa – Leicester: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.25 Örebro – Brynäs: SH på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.30 Karskrona – MODO: C More Live og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Se dokumentaren On the Road to FA Cup Glory her!

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 17. januar:
12.00 Verdenscup i cyclo cross for kvinner: Sykkel på TV 2 Sumo
13.30 Verdenscup i cyclo cross for menn: Sykkel på TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel: Dag 2: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.10 Ross County – Aberdeen: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.05 Liverpool – Manchester United: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.50 Frölunda – Rögle: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
17.00 Kongsvinger – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lørenskog – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Storhamar – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.15 Stoke – Arsenal: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.30 Phoenix – Minnesota: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på TV 2 Sumo – uke 39

21. september – 27. september:

 << Forrige uke    Neste uke>>

Vi har et proppfullt sportsprogram denne uken, med godbiter både fra fotballverdenen og på hockey-isen. GET-ligaen er i gang for fullt og det samme er SHL og HockeyAllsvenskan. Frem til fredag kan du følge Sykkel-VM, tirsdag og onsdag kan du se flere store oppgjør fra 3. runde av Capital One Cup, og til helgen er det på nytt klart for fulle runder i Premier League, Tippeligaen og OBOS-ligaen. Det er bare å benke seg foran skjermen med andre ord.

tottenham_arsenal

Les alt om Premier League her!

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 21. september:
17.20 Tempo, menn, U23: VM landeveissykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.45 Ranheim – Brann: OBOS-ligaen, 24. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.45 Örebro – Elfsborg: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Västerås – AIK: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 Hødd – Sogndal: OBOS-ligaen, 24. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
20.40 Derby – Burnley: Championship, 8. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 U21 Reading – U21 Southampton: U21 Premier League på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Tirsdag 22. september:
18.50 Pantern – Leksands: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 Vålerenga – Sparta Sarpsborg: GET-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
19:20 Tempo, kvinner, elite: VM landeveissykkel på TV 2 Sumo
20.40 Aston Villa – Birmingham: Capital One Cup, 3. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21:15 Tempo, kvinner, elite: VM landeveissykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Onsdag 23. september:
17.45 Strømsgodset – Molde: Tippeligaen på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.50 Tempo, menn, elite: VM landeveissykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.50 IFK Norrköping – Djurgården: Allsvenskan på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Hammarby – Gefle: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Kalmar – Halmstad: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – Falkenbergs FF: Allsvenskan på cmore.no
20.40 Tottenham – Arsenal: Capital One Cup, 3. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Walsall – Chelsea: Capital One Cup, 3. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Torsdag 24. september:
17.55 Stavanger Oilers – Lillehammer: GET-ligaen på TV 2 Sumo
18.25 Kongsvinger Knights – Manglerud Star: GET-ligaen på TV 2 Sumo
18.25 Lørenskog – Frisk Asker: GET-ligaen på TV 2 Sumo
18.25 Storhamar – Stjernen: GET-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Häcken – Åtvidaberg: Allsvenskan på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – Frölunda: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Djurgården – Brynäs: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Växjö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 HV71 – Örebro: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
20.40 Huddersfield – Nottingham Forest: Championship, 9. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Fredag 25. september:
05,00 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
06.30 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
09.00 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
11.00 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Start: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
18:35 Landevei, U23, menn: VM landeveissykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.45 Luleå – Skellefteå: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 MODO – Linköping: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
20.40 Fulham – QPR: Championship, 9. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 26. september:
05.00 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
06.30 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
13.00 Tottenham – Manchester City: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.25 MK Dons – Derby: Championship, 9. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.25 DTM: Motorsport på C More Extreme og TV 2 Sumo
15.15 Lillestrøm – Mjøndalen: Tippeligaen, 25. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.30 Halmstad – Malmö: Allsvenskan på C More Live og TV 2 Sumo
15.30 Karlskrona – Djurgården: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Växjö – Malmö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – Sunderland: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.55 Brentford – Sheffield Wednesday: Championship, 9. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.55 Stjernen – Stavanger Oilers: GET-ligaen på TV 2 Sumo
15.55 Sparta Sarpsborg – Lørenskog: GET-ligaen på TV 2 Sumo
17.45 Strømsgodset – Bodø/Glimt: Tippeligaen, 25. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.00 Newcastle – Chelsea: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Skellefteå – Luleå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – Rögle: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.30 Brynäs – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18:50 Landevei, elite, kvinner: VM landeveissykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
TBA Leicester – Arsenal: Premier League, 7. runde på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Liverpool – Aston Villa: Premier League, 7. runde på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Southampton – Swansea: Premier League, 7. runde på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Stoke – Bournemouth: Premier League, 7. runde på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA West Ham – Norwich: Premier League, 7. runde på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA FDM Jyllandsringen – Yokohama DM-Finalen: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 27. september:
04.00 UFC: Fightnight Japan: Kampsport på C More Extreme og TV 2 Sumo
05.00 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
06.30 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
13.35 DTM: Motorsport på C More Extreme og TV 2 Sumo
12.45 FDM Jyllandsringen – Yokohama DM-Finalen: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.00 Middlesbrough – Leeds: Championship, 9. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14:30 Landevei, elite, menn: VM landeveissykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
14.30 Hammarby – AIK: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
14.50 Falkenberg – Häcken: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
15.15 Odd – Sarpsborg 08: Tippeligaen, 25. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.55 Bærum – Nest-Sotra: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
15.55 Follo – Fredrikstad: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
15.55 Jerv – Kristiansund: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
15.55 Levanger – Åsane: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
16.20 Watford – Crystal Palace: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.55 Manglerud Star – Vålerenga: GET-ligaen på TV 2 Sumo
16.55 Lillehammer – Kongsvinger Knights: GET-ligaen på TV 2 Sumo
16.55 Frisk Asker – Storhamar: GET-ligaen på TV 2 Sumo
17.05 Gefle – IFK Norrköping: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
17.45 Rosenborg – Viking: Tippeligaen, 25. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
17.50 Sandefjord – Haugesund: Tippeligaen, 25. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.50 Tromsø – Aalesund: Tippeligaen, 25. runde på C More Live 2 og TV 2 Sumo
17.55 Hødd – Ranheim: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
17.55 Sandnes Ulf – Hønefoss: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
18.00 Leksands – Vita Hästen: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo
19.55 Stabæk – Molde: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på TV 2 Sumo – uke 36

31. august – 6. september: 

 << Forrige uke

Det er landslagspause i de fleste fotballligaene, men vi kan friste med både landeveissykling og terrengsykling i uken som kommer. Fra mandag og hele uken gjennom kan du følge blodslitet i Vuelta a España og fra tirsdag sender vi direkte fra VM i terrengsykling i Vallnord i Andorra. Vi sender også Sjakknatt fra St. Louis direkte fra mandag til torsdag, privatlandskamp mellom England U21 – USA U21 på torsdag og kamper fra League One og Two på lørdag og søndag.

Gee Atherton of Great Britain races during the men's downhill at the UCI mountain bike world cup at Mont-Sainte-Anne in Beaupre, Quebec, on Saturday, Aug. 1, 2015. This is the 25th consecutive year the Mountain Bike World Cup has been held at Mont-Sainte-Anne. (Sean Kilpatrick/The Canadian Press via AP)

Les alt om Premier League her!

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 31. august:
16:00 Vuelta a España: 10. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
19.30 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Tirsdag 1. september:
TBA VM, terrengsykling: Sykkel på TV 2 Sumo
19.00 Speedway Elitserien 2015: Motorsport på C More Live og tv2sumo.no
19.00 Speedway Elitserien 2015: Motorsport på C More Extreme og tv2sumo.no
19.30 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Onsdag 2. september:
13:30 Vuelta a España: 11. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
19.00 Sjakknatt fra St. Louis: Playoff: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Torsdag 3. september:
16:00 Vuelta a España: 12. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.55 AIK – Almtuna IS: Ishockey, treningskamp på C More Hockey og tv2sumo.no
20.45 England U21 – USA U21: Privatlandskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
TBA Sjakknatt fra St. Louis: Ultimate Moves?

Fredag 4. september:
16:00 Vuelta a España: 13. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 5. september:
11.50 VM, terrengsykling: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Southend – Peterborough: League One på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.20 VM, terrengsykling: Sykkel på TV 2 Sumo
15.55 Cambridge – Luton: League Two på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16:00 Vuelta a España: 14. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 6. september:
04.00 UFC Fightnight på C More Extreme og tv2sumo.no
12.25 VM, terrengsykling: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.10 Bristol Rovers – Oxford United: League Two på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.55 VM, terrengsykling: Sykkel på TV 2 Sumo
15.25 Burton Albion – Coventry: League One på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16:00 Vuelta a España: 15. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på TV 2 Sumo – uke 35

24. august – 30. august: 

 << Forrige uke   Neste uke>>

Denne uken er tettpakket med godbiter på rekke og rad. Mandagen tråkkes i gang med 3. etappe av Vueltaen, før vi følger opp med to kamper fra OBOS-ligaen, tre Allsvenskan-kamper, Sjakknatt fra St. Louis før den rundes av med toppkampen Arsenal – Liverpool, fra Premier League. Utover uken skal vi også innom Capital One Cup og Automesterserien før vi kommer til helgen med fulle runder av Premier League, Tippeligaen og OBOS-ligaen. Gjennom hele uken kan du se Vuelta a España og Sjakknatt fra St. Louis. Enjoy!

Cycling - Vuelta a Espana - Stage 20 - Santo Estevo de Ribas de Sil to Puerto de Ancares. Alberto Contador of Tinkoff Saxo wins the stage and extends his overall lead URN:20903834

Les alt om Premier League her!

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 24. august:
16:00 Vuelta a España: 3. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.55 Follo – Strømmen: OBOS-ligaen, 21. runde på TV 2 Sumo
18.55 Sandnes Ulf – Hødd: OBOS-ligaen, 21. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.55 Sundsvall – Falkenberg: Allsvenskan på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.55 IFK Norrköping – Helsingborg: Allsvenskan på og TV 2 Sumo
18.55 Djurgården – Hammarby: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.15 Arsenal – Liverpool: Premier League, 3. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 25. august:
16:00 Vuelta a España: 4. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Luton – Stoke: Capital One Cup, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Hartlepool – AFC Bournemouth: Capital One Cup, 2. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Onsdag 26. august:
16:00 Vuelta a España: 5. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Barnsley – Everton: Capital One Cup, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Torsdag 27. august:
16:00 Vuelta a España: 6. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 28. august:
16:00 Vuelta a España: 7. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
TBA AutoMester-serien: FDM Jyllandsringen – GP Danmark: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Aalesund – Vålerenga: Tippeligaen, 22. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo

Lørdag 29. august:
13.00 Newcastle – Arsenal: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Derby – Leeds: Championship, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.30 Liverpool – West Ham: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Premier League: Målshow: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.55 Ipswich – Brighton: Championship, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16:00 – 18:00 Vuelta a España: 8. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.30 Viking – Sandefjord: Tippeligaen, 22. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.00 Tottenham – Everton: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
TBA AutoMester-serien: FDM Jyllandsringen – GP Danmark: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

TBA Aston Villa – Sunderland på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Bournemouth – Leicester på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Chelsea – Crystal Palace på og TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Manchester City – Watford på og TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Stoke – West Bromwich på og TV 2 Sumo (Opptak)

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 30. august:
13.45 Southampton – Norwich: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.55 Strømmen – Brann: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
15.15 Stabæk – Odd: Tippeligaen, 22. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.15 Molde – Lillestrøm: Tippeligaen, 22. runde på C More Live og TV 2 Sumo
16:00 – 18:00 Vuelta a España: 9. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.30 Swansea – Manchester United: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.30 Mjøndalen – Strømsgodset: Tippeligaen, 22. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
17.55 Bodø/Glimt – Sarpsborg 08: Tippeligaen, 22. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.55 Start – Haugesund: Tippeligaen, 22. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.55 Fredrikstad – Sandnes Ulf: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Hødd – Bryne: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Hønefoss – Bærum: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Kristiansund – Levanger: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Nest-Sotra – Ranheim: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Sogndal – Follo: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Åsane – Jerv: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
19.55 Tromsø – Rosenborg: Tippeligaen, 22. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
TBA AutoMester-serien: FDM Jyllandsringen – GP Danmark: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon