X Games Oslo på Sumo

 

24. – 28. februar braker det løs med prestisjetunge X Games i Oslo. Silje Norendal, Tiril Sjåstad Christiansen, Ståle Sandbech og Kjersti Oestergaard Buaas er noen av verdens fremste utøvere, og de vil alle være på plass sammen med resten av den internasjonale eliten. At det blir noen spektakulære dager i Oslo er det ingen tvil om!

Det vil være tre forskjellige arenaer å forholde seg til:

Wyller – SuperPipe:
Her er det action fra første sekund i pipen. Denne øvelsen er svært krevende for utøverne, og spektakulær å se på for publikum. I superpipe er de aller beste actionsportsutøverne som tør å sette utfor.

wyller

Tøyen – Big Air:
Verdens beste actionsportsutøvere kommer til Tøyen i Oslo. Tøyen byr på et av X Games-historiens heftigste hopp, på høyde med Oslo Rådhus.

tøyen

Skur 13 – Street Skate:
For første gang i Winter X Games’ historie arrangeres Street Skate. Verdens beste skatere kommer, og flere norske kan kvalifisere seg. Dette er normalt en sommerøvelse, men miljøet har etterspurt skate lenge.

skur13

 

Her finner du X Games på Sumo!

 

Programmet ser slik ut:

Onsdag 24. februar
20.00 Street Skateboard

Torsdag 25. februar
15.00 Snowboard SuperPipe, kvalifisering, menn
17.30 Skateboard, 1. runde, menn
19.00 Skateboard, finale, menn

Fredag 26. februar
12.00 Snowboard Big Air, kvalifisering, menn
14.15 Ski Big Air, kvalifisering, menn
16.30 Snowboard, SuperPipe, finale, kvinner
18.30 Snowboard, SuperPipe, finale, menn

Lørdag 27. februar
10.00 Snowboard X, kvalik, kvinner/menn
13.00 Mono Skier X, semi-/finale
14.00 Ski Superpipe, kvalifisering, menn
15.30 Ski Big Air, finale, kvinner
17.00 Snowboard Big Air, finale, kvinner
18.00 Snowboard Big Air, finale, menn
20.00
Ski Big Air, finale, menn

Søndag 28. februar
11.30 Snowboard X, kvart-/semi-/finale, menn/kvinner
16.30 Ski Superpipe, finale, kvinner
19.00 Ski Superpipe, finale, menn

Du ser alt av X Games Oslo på Sumo!

Sport Sumo – uke 3

18. januar – 24. januar:

 << Forrige uke                                                                    Neste uke>>

Denne uken har vi mange godbiter på menyen. Tata Steel, med Magnus Carlsen i spissen, fortsetter gjennom hele uken. Tirsdag og onsdag skal seks lag ut i omkamp i den tredje runden av FA-cupen, og torsdagen er selvsagt stappfull av ishockey.

Vintersesongen er godt i gang, og fredag og lørdag kan du kose deg med både snowboard og langløpsklassikeren La Diagonela.

Helgen byr også på en ny runde i Premier League, og det store høydepunktet er Arsenal mot Chelsea søndag ettermiddag.

chelsea_arsenal

 

TIPS: Vi har mange gode sportsdokumentarer å by på. Se vårt utvalg her!

 

Mandag 18. januar:
13.00 Tata Steel – dag 3: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.00 Swansea – Watford: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 19. januar:
13.00 Tata Steel – dag 4: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Stavanger Oilers – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Bristol City – West Bromwich: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo



Onsdag 20. januar:
20.30 Liverpool – Exeter Cuty: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.45 Leicester – Tottenham: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Torsdag 21. januar:
13.00 Tata Steel – dag 5: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Stjernen – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lillehammer – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Sparta Sarpsborg – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frölunda – Brynäs: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Luleå – Karlskrona: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Växjö – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Rögle: SHL på C More Live 3
Fredag 22. januar:
13.00 Tata Steel – dag 6: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Laax Open: Halfpipe: Snowboard på TV 2 Sumo
18.30 Malmö – Djurgården: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 MODO – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.40 Aberdeen – Dundee FC: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo

 

Lørdag 23. januar:
09.00 Ski Classics: La Diagonela på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.30 Premier League Preview på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel – dag 7: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Laax Open: Slopestyle: Snowboard på TV 2 Sumo
13.00 Norwich – Liverpool: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.35 QPR – Wolverhampton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.30 Brynäs – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Rögle – Luleå: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Linköping – Frölunda: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – Southampton: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.55 Fulham – Hull: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 West Ham – Manchester City: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – Färjestad: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 HV71 – MODO: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.40 Djugården – Malmö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV2  Sport Premium og TV 2 Sumo
REPRISE 20.30 Crystal Palace – Tottenham: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 2
REPRISE 20.30 Leicester – Stoke: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 3
REPRISE 21.30 Watford – Newcastle: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium
REPRISE 22.30 Sunderland – Bournemouth: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 2
REPRISE 22.30 West Bromwich – Aston Villa: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 3

Se dokumentaren On the Road to FA Cup Glory her!

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 24. januar:
12.30 Verdenscup i cyclo cross for kvinner: Sykkel på TV 2 Sumo
12.45 Premier League Saturday Review på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel – dag 8: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.40 Hamilton – Hearts: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
13.45 Everton – Swansea: Premier League, 23. runde på TV2  Sport Premium
14.00 Verdenscup i cyclo cross for menn: Sykkel på TV 2 Sumo
17.00 Kongsvinger – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lørenskog – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Storhamar – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.30 Arsenal – Chelsea: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.30 Dallas – Houston: NBA på TV 2 Sportskanalen
device_lgikon

Sport på Sumo – uke 49

30. november – 6. desember:

 << Forrige uke

Denne helgen braker det løs med Håndball-VM fra Danmark, og vi viser alle mesterskapets 88 kamper på TV 2 Sumo! Våre kjære håndballjenter åpner mot selveste Russland på lørdag, så her er det bare til å sette av tid foran skjermen. I tillegg til full runde i Premier League kan du også kose deg med litt vinterstemning i Ski Classics lørdag og søndag. Den store hockeydagen er som vanlig torsdag, og du ser alle kampene fra Get-ligaen og SHL – pluss HockeyXtra – her på Sumo.

norge_nora

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 30. november:
20.45 Bolton – Brentford: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 1. desember:
18.30 Vålerenga – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Middlesbrough – Everton: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Manchester City – Hull: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Onsdag 2. desember:
Southampton – Liverpool: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Torsdag 3. desember:
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Stavanger Oilers – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Storhamar – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Frölunda – Skelleftea: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Örebro – Linköping: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Rögle – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Malmö: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
21.00 Reading – QPR: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Fredag 4. desember:
18.50 Karlskrona – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
20.45 Ipswich – Middlesbrough: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 5. desember:
09.30 Ski Classics: Prolog Lagtempo på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
11.00 Air+Style World Tour: Snowboard på TV 2 Sumo
13.00 Stoke – Manchester City: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.25 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.30 Djurgården – Skellefteå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.45 Montenegro – Serbia: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.50 PL Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – West Ham: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.00 Burnley – Preston: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Romania – Puerto Rico: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Kongo: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sumo
16.00 Stjernen – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarpsborg – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.15 Nederland – Kina: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
18.00 Ungarn – Tunisia: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Kazakhstan: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Tyskland: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sumo
18.30 Cuba – Polen: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
18.30 Chelsea – Bournemouth: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Modo – Luleå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Brynäs – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.30 Växjö  – Karlskrona: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Norge – Russland: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Brasil – Sør-Korea: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Japan: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Angola: Håndball-VM gruppe B på TV 2 Sumo

20.30 Opptak Arsenal – Sunderland: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.30 Opptak West Bromwich – Tottenham: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
21.30 Opptak Swansea – Leicester: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium  og TV 2 Sumo
22.30 Opptak Southampton – Aston Villa: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
22.30 Opptak Watford – Norwich: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 6. desember:
09.30 Ski Classics 2: La Sgambeda på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen/TV 2 Sumo
14.15 Sheffield Wednesday – Derby: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.15 Japan – Montenegro: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.15 Kina – Cuba: Håndball-VM gruppe B på TV 2 Sumo
17.00 Manglerud Star – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Newcastle – Liverpool: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Serbia – Ungarn: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Angola – Nederland: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
20.45 Tunisia – Danmark: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
20.45 Polen – Sverige: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
21.30 Memphis – Phoenix: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på TV 2 Sumo – uke 10

2. – 8. mars

<< Forrige uke      Neste uke >>

Midtuke-runde i Premier League og Rally Guanajuato México står på menyen denne uken. Vi viser Vasaloppet på søndag, samt prologen til sykkelrittet Paris-Nice samme dag. Alt i alt er uken spekket med sport! Få oversikt over herligheten under.

AUTO-RALLY-MEXICO-OSTBERG

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 2. mars:
20.00 U21 Liverpool – U21 Chelsea: Premier League U21

Tirsdag 3. mars:
19.00 Vålerenga – Kongsvinger: GET-ligaen
19.00 Sparta Sarpsborg – Lillehammer: GET-ligaen
19.00 Frisk Asker – Stjernen: GET-ligaen
19.00 Lørenskog – Stavanger: GET-ligaen
19.00 Storhamar – Manglerud Star: GET-ligaen
20.00 West Ham – Chelsea: Premier League, 28. runde
20.45 Aston Villa – West Bromwich: Premier League, 28. runde
20.45 Southampton – Crystal Palace: Premier League, 28. runde
20.45 Hull – Sunderland: Premier League, 28. runde

Onsdag 4. mars:
18.00 Runar Sandefjord – Haslum: Grundigligaen, menn
18.00 Glassverket – Byåsen: Grundigligaen, kvinner
18.00 Tertnes – Fredrikstad: Grundigligaen, kvinner
18.00 Bodø – Nøtterøy: Grundigligaen, menn
18.30 Larvik – Skrim Kongsberg: Grundigligaen, kvinner
19.00 HK Halden – Stabæk: Grundigligaen, kvinner
19.00 Storhamar – Oppsal: Grundigligaen, kvinner
19.45 FyllingenBergen – Halden: Grundigligaen, menn
19.45 Drammen – ØIF Arendal: Grundigligaen, menn
20.00 Newcastle – Manchester United: Premier League, 28. runde
20.45 QPR – Arsenal: Premier League, 28. runde
20.45 Manchester City – Leicester: Premier League, 28. runde
20.45 Stoke – Everton: Premier League, 28. runde
20.45 Tottenham – Swansea: Premier League, 28. runde
21.00 Liverpool – Burnley: Premier League, 28. runde

Torsdag 5. mars:

Ingen live-sport.

Fredag 6. mars:
02.00 SS1: Live gateetappe fra Guanajuato: Rally Guanajuato México
18.30 Burton US Open, Slopestyle, kvinner: Snowboard
19.00 Kvartfinale 1: Get-ligaen
20.45 Fulham – AFC Bournemouth: Championship
21.00 Burton US Open, Slopestyle, men: Snowboard

Lørdag 7. mars:
15.15 QPR – Tottenham: Premier League, 27. runde
18.30 Burton US Open, Halfpipe, kvinner: Snowboard
19.00 SS13: Etappen El Brinco 1: Rally Guanajuato México
21.00 Burton US Open, Halfpipe, men: Snowboard

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 8. mars:
07.30 Vasaloppet: Ski Classics
15.10 Prolog: Paris – Nice: Sykkel
17.00 Stord – Bækkelaget: Grundigligaen, menn
18.00 Elverum – Lillestrøm: Grundigligaen, menn
18.00 Vipers Kristiansand – Nordstrand: Grundigligaen, kvinner
19.00 SS21: Powerstage El Brinco 3: Rally Guanajuato México
19.00 Kvartfinale 2: GET-ligaen
20.25 Golden State Warriors – Los Angeles Clippers: NBA

device_lgikon

Sport på TV 2 Sumo – uke 6 (2.-8. februar)

<< Forrige uke

Denne uken har vi komponert en variert og spennende meny på TV 2 Sumo, hvor vi søndag kl. 16.00 kan friste med Martin Ødegaards offisielle debutkamp for Real Madrids B-lag, Castilla! Ellers kan vi by på norsk håndball, sjakkturnering i Tyskland, snowboard i USA og både cup- og liga-fotball fra England. Magnus Carlsen og store deler av sjakk-eliten møtes til dyst i Baden-Baden Chess Centre. Manchester United og Liverpool skal ut i omkamper i FA-Cupen mot henholdsvis Cambridge og Bolton, før den 24. Premier League-runden sparkes i gang med London-derbyet Tottenham-Arsenal lørdag kl. 13.00.

Se sport på TV 2 Sumo!

Odegaard4

Mandag 2. februar:
14.30     Grenke Chess Classic 2015 – Runde 1
19.00     Deadline Day

Tirsdag 3. februar
14.30     Grenke Chess Classic 2015 – Runde 2
20.10     Luleå – Frölunda: Champions Hockey League, finale
20.15     Manchester United – Cambridge: FA-cup, 3. runde, omkamp

Onsdag 4. februar
14.30     Grenke Chess Classic 2015 – Runde 3
18.30     Tertnes – Oppsal: Grundigligaen, kvinner
18.30     Larvik – Storhamar: Grundigligaen, kvinner
19.00     Glassverket – Nordstrand: Grundigligaen, kvinner
19.00     Stabæk – Fredrikstad: Grundigligaen, kvinner
19.30     FyllingenBergen – Bodø HK: Grundigligaen, menn
20.45     Bolton – Liverpool: FA-cup, 3. runde, omkamp

Fredag 6. februar
14.30    Grenke Chess Classic 2015 – Runde 4: Sjakk
15:00    Danmark – Hviterussland: Ishockey, firenasjonersturnering G18
18.30    Freeskiing: Finaler, halfpipe
19.00    Norge – Latvia: Ishockey, firenasjonersturnering G18
22.10    Mammoth Mountain, Slopestyle, men: Snowboard

Lørdag 7. februar
12:00    Hviterussland – Latvia: Ishockey, firenasjonersturnering G18
13.00    Tottenham – Arsenal: Premier League, 24. runde
14.00    Stabæk – Vålerenga: Treningskamp
14.30    Grenke Chess Classic 2015 – Runde 5: Sjakk
14.45    FotballXtra England: Premier League, 24. runde
15:00    Norge – Danmark: Ishockey, firenasjonersturnering G18
15.50    Aston Villa – Chelsea: Premier League, 24. runde
15.55    Wigan – AFC Bournemouth: Championship
18.00    Everton – Liverpool: Premier League, 24. runde
18.30    Mammoth Mountain: Snowboard, Halfpipe, menn UTGÅR
19.00    Norge – Danmark: Ishockey, firenasjonersturnering, senior
20.30    Fotballkveld England: Premier League, 24. runde
20.30    Manchester City – Hull: Premier League, 24. runde (Opptak)
20.30    QPR – Southampton: Premier League, 24. runde (Opptak)
21.30    Swansea – Sunderland: Premier League, 24. runde (Opptak)
22.15    Finaler, slopestyle: Freeskiing
22.30    Leicester – Crystal Palace: Premier League, 24. runde (Opptak)

Søndag 8. februar
12.15     Burnley – West Bromwich: Premier League, 24. runde
14.30     Grenke Chess Classic 2015 – Runde 6
14.55     Newcastle – Stoke: Premier League, 24. runde
16.00     Real Madrid Castilla – Athletic Bilbao II: Segunda Division B I
16.00     HK Halden – Vipers Kristiansand: Grundigligaen, kvinner
16.30     Stabæk – Nordstrand: Grundigligaen, kvinner
17.05     West Ham – Manchester United: Premier League, 24. runde
18.00     Nøtterøy – ØIF Arendal: Grundigligaen, menn
18.00     Elverum – Drammen: Grundigligaen, menn
18.30     Haslum – Bækkelaget: Grundigligaen, menn
19.00     Halden – Runar Sandefjord: Grundigligaen, menn
19.00     Lillestrøm – Stord: Grundigligaen, menn
20.25     Cleveland Cavaliers – Los Angeles Lakers: NBA

Soccer - FA Cup - Fourth Round - Cambridge United v Manchester United - The R Costings Abbey Stadium

Se sport på TV 2 Sumo!