Sport på Sumo – uke 4

25. januar – 31. januar:

 << Forrige uke                                                                            Neste uke>>

rooney5

 

Denne uken er det engelsk cupfotball som står i fokus på TV 2 Sumo. I starten av uken viser vi de siste og avgjørende semifinalene i Capital One Cup, før det til helgen smeller i den 4. runden av FA-cupen. La Manga Cup er også i gang, og vi følger Tippeliga-lagene, aldersbestemte landslag og et godt knippe andre europeiske toppklubber i oppladingen til ny sesong. Magnus Carlsen fortsetter å jakte gull i Tata Steel, og vi har en vakker bukett hockeykamper å by på.

Torsdag starter X Games fra vakre og tradisjonsrike Aspen, så det er bare å gjøre seg klar til halsbrekkende stunts og vintersport på sitt aller kuleste. Dette er også en perfekt mulighet til å lade opp og gjøre seg klar for X Games Oslo i februar!

 

Les mer om X Games Oslo her!

 

TIPS: Vi har mange gode sportsdokumentarer å by på. Se vårt utvalg her!

 

Mandag 25. januar:
16.00 Odd – PFC Litex Lovech: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 Burnley – Derby: Championship på TV 2 Sport Premium

 

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Tirsdag 26. januar:
13.00 Tata Steel – dag 9: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Lillestrøm – Marbella XX: La Manga Cup på TV 2 Sumo
18.00 Dinamo Zagreb – Strømsgodset: La Manga Cup på TV 2 Sumo
18.30 Frölunda – HV71: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 MODO – Djurgården: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – Linköping: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
19.00 Skellefteå – Rögle: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
20.45 Liverpool – Stoke: Capital One Cup, semifinaler, 2. kamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.55 Norge – Frankrike: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo



Onsdag 27. januar:
13.30 Tata Steel – dag 10: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 CSKA Moskva  – Odd: La Manga Cup på TV 2 Sumo
18.30 Karlskrona – Brynäs: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 Luleå – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
20.45 Manchester City – Everton: Capital One Cup, semifinaler, 2. kamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Torsdag 28. januar:
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen
18.30 Stjernen – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lillehammer – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Djurgården – Linköping: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Rögle – MODO: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 HV71 – Skellefteå: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – Färjestad: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
23.30 Snøscootercross: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
02.00 Ski SuperPipe, finale, menn: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
Fredag 29. januar:
13.00 Tata Steel – dag 11: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Snowboard Slopestyle, finale, kvinner: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – Karlskrona: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 Brynäs – Luleå: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
19.00 PFC Litex Lovech – Dinamo Zagreb: La Manga Cup på TV 2 Sumo
20.55 Derby – Manchester United: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.15 Ski Slopestyle, finale, kvinner: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
01.00 Snøscooter Freestyle, finale: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
01.30 Ski SuperPipe, finale, kvinner: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
04.15 Snowboard Big Air, finale: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
Lørdag 30. januar:
11.55 VM Cyclocross, junior, menn: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel – dag 12: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.25 Inverness – Hearts: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
13.45 Colchester – Tottenham: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.55 VM Cyclocross, U23 Kvinner: Sykkel på TV Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.30 Frölunda – Djurgården: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.30 Skellefteå – Malmö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Luleå – Brynäs: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.55 VM Cyclocross, Elite Kvinner: Sykkel på TV 2 Sumo
15.55 Lørenskog – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Rotherham – Charlton: Championship på TV 2 Sumo
16.00 Arsenal – Burnley: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.00 Nottingham Forest – Watford: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Portsmouth – Bournemouth: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
16.00 Dinamo Zagreb – CSKA Moskva: La Manga Cup på TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarpsborg – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 Liverpool – West Ham: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.25 Linköping – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.30 Karlskrona – Örebro: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.30 MODO – Färjestad: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Rögle – Växjö: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
19.00 Monoskiercross: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Snowboard Slopestyle: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
22.00 Skicross: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
04.15 Ski Big Air, finale, menn: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

 

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 31. januar:
07.30 Ski Classics, Marcialonga på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
11.30 Tata Steel – dag 13: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
11.55 VM Cyclocross, U23 Menn: Sykkel på TV Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.30 Carlisle – Everton: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 VM Cyclocross, Elite Menn: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.00 MK Dons – Chelsea: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Storhamar – Manglerud Star: Get-ligan på TV 2 Sumo
18.00 Ski Slopestyle, finale, menn: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Stabæk – Terek Grosniy: La Manga Cup på TV 2 Sumo
20.00 Snowboardcross: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.30 Chicago – LA Clippers: NBA på TV2  Sumo
21.45 Snowboard SuperPipe, kvinner: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport Sumo – uke 3

18. januar – 24. januar:

 << Forrige uke                                                                    Neste uke>>

Denne uken har vi mange godbiter på menyen. Tata Steel, med Magnus Carlsen i spissen, fortsetter gjennom hele uken. Tirsdag og onsdag skal seks lag ut i omkamp i den tredje runden av FA-cupen, og torsdagen er selvsagt stappfull av ishockey.

Vintersesongen er godt i gang, og fredag og lørdag kan du kose deg med både snowboard og langløpsklassikeren La Diagonela.

Helgen byr også på en ny runde i Premier League, og det store høydepunktet er Arsenal mot Chelsea søndag ettermiddag.

chelsea_arsenal

 

TIPS: Vi har mange gode sportsdokumentarer å by på. Se vårt utvalg her!

 

Mandag 18. januar:
13.00 Tata Steel – dag 3: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.00 Swansea – Watford: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 19. januar:
13.00 Tata Steel – dag 4: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Stavanger Oilers – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Bristol City – West Bromwich: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo



Onsdag 20. januar:
20.30 Liverpool – Exeter Cuty: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.45 Leicester – Tottenham: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Torsdag 21. januar:
13.00 Tata Steel – dag 5: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Stjernen – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lillehammer – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Sparta Sarpsborg – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frölunda – Brynäs: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Luleå – Karlskrona: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Växjö – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Rögle: SHL på C More Live 3
Fredag 22. januar:
13.00 Tata Steel – dag 6: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Laax Open: Halfpipe: Snowboard på TV 2 Sumo
18.30 Malmö – Djurgården: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 MODO – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.40 Aberdeen – Dundee FC: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo

 

Lørdag 23. januar:
09.00 Ski Classics: La Diagonela på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.30 Premier League Preview på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel – dag 7: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Laax Open: Slopestyle: Snowboard på TV 2 Sumo
13.00 Norwich – Liverpool: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.35 QPR – Wolverhampton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.30 Brynäs – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Rögle – Luleå: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Linköping – Frölunda: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – Southampton: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.55 Fulham – Hull: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 West Ham – Manchester City: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – Färjestad: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 HV71 – MODO: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.40 Djugården – Malmö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV2  Sport Premium og TV 2 Sumo
REPRISE 20.30 Crystal Palace – Tottenham: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 2
REPRISE 20.30 Leicester – Stoke: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 3
REPRISE 21.30 Watford – Newcastle: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium
REPRISE 22.30 Sunderland – Bournemouth: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 2
REPRISE 22.30 West Bromwich – Aston Villa: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 3

Se dokumentaren On the Road to FA Cup Glory her!

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 24. januar:
12.30 Verdenscup i cyclo cross for kvinner: Sykkel på TV 2 Sumo
12.45 Premier League Saturday Review på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel – dag 8: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.40 Hamilton – Hearts: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
13.45 Everton – Swansea: Premier League, 23. runde på TV2  Sport Premium
14.00 Verdenscup i cyclo cross for menn: Sykkel på TV 2 Sumo
17.00 Kongsvinger – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lørenskog – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Storhamar – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.30 Arsenal – Chelsea: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.30 Dallas – Houston: NBA på TV 2 Sportskanalen
device_lgikon

Sport på Sumo – uke 2

11. januar – 17. januar:

 << Forrige uke                                                               Neste uke>>

liv_united

 

Denne uken blir eksepsjonelt bra for alle dere som elsker Premier League! Tirsdag og onsdag viser vi alle kampene fra den 21. runden, før det allerede til helgen er klart for en ny. Ukens store høydepunkt er selvsagt oppgjøret mellom Liverpool og Manchester United på søndag. Her er det bare å glede seg.

Pokerturneringen PCA Bahamas er verdens tredje mest prestisjefylte pokerturnering, og du ser den selvsagt på Sumo. Vi viser alt frem til finaledagen onsdag!

Lørdag starter sjakkturneringen Tata Steel – nok en gang med verdens sjakkelite i spissen. Vi følger selvsagt hele turneringen fra lørdag 16. januar til søndag 31. januar.

Hockeytorsdag er for lengst blitt en tradisjon, med alle kampene fra både Get-ligaen og SHL, i tillegg til HockeyXtra med våre fremste eksperter i studio.

 

TIPS: Gary Lineker har møtt noen av dem som har fått livet sitt endret av den tradisjonsrike FA-cupen. Se dokumentaren On the Road to FA Cup Glory her!

 

Mandag 11. januar:
18.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Gullballen 2015 på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.10 FA-cupen: Trekning 4. runde på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
02.00
WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 12. januar:
18.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Newcastle – Manchester United: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Aston Villa – Crystal Palace: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.40 Bournemouth – West Ham: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
20.45 Swansea – Sunderland: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
04.00 WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo



Onsdag 13. januar:
18.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.15 Liverpool – Arsenal: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Manchester City – Everton: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
20.45 Southampton – Watford: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
20.45 Chelsea – West Bromwich: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
20.45 Stoke – Norwich: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
20.50 Tottenham – Leicester: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 2 TV 2 Sumo

Torsdag 14. januar:
06.00 WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Lillehammer – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Sparta Sarpsborg – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Storhamar – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Örebro – HV71: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Djurgården – Karlskrona: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Linköping – Färjestad: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Växjö – Malmö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Brynäs – MODO: SHL på C More Live 4
20.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.00 Toronto – Orlando: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 15. januar:
09.30 WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
20.40 Dundee United – Celtic: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
20.40 Brentford – Burnley: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Lørdag 16. januar:
13.00 Tata Steel Dag 1: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.30 Sheffield Wednesday – Leeds: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.00 Tottenham – Sunderland: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.30 Volleyball finale kvinner: Randaberg IL – Oslo Volley på TV 2 Sumo
15.50 PL Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50 Blackburn – Brighton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.50 Luleå – Malmö: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
15.50 Skellefteå – Växjö: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Färjestad – Linköping: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Rögle – Frölunda: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Stavanger Oilers – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.30 Volleyball finale menn: NTNUI – Førde VBK på TV 2 Sumo
18.00 Aston Villa – Leicester: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.25 Örebro – Brynäs: SH på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.30 Karskrona – MODO: C More Live og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Se dokumentaren On the Road to FA Cup Glory her!

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 17. januar:
12.00 Verdenscup i cyclo cross for kvinner: Sykkel på TV 2 Sumo
13.30 Verdenscup i cyclo cross for menn: Sykkel på TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel: Dag 2: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.10 Ross County – Aberdeen: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.05 Liverpool – Manchester United: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.50 Frölunda – Rögle: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
17.00 Kongsvinger – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lørenskog – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Storhamar – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.15 Stoke – Arsenal: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.30 Phoenix – Minnesota: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på Sumo – uke 50

7. desember – 13. desember:

 << Forrige uke                                                             Neste uke>>

Denne uken fortsetter Håndball-VM, og ender opp i sluttspill med plasseringskamper og åttedelsfinaler på søndag. Gjennom uken skal vi også følge London Chess Classic, der en revansjelysten Magnus Carlsen går for gull. Hockeytorsdag er blitt en tradisjon på Sumo, og du kan som vanlig kose deg med alle kampene fra Get-ligaen og SHL. Det er også full runde av Premier League til helgen. En annen ting å glede seg til denne uken er UFC. Natt til fredag, lørdag og søndag viser vi Fight Night, The Ultimate Fighter og UCF 194! Uken rundes av søndag kveld med NBA-oppgjøret mellom Phoenix og Minnesota.

carlsen1

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 7. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Kazakhstan – Romania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Kongo – Brasil: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Russland – Spania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Sør-Korea – Frankrike: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Puerto Rico – Norge: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Tyskland – Argentina: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.00 Everton – Crystal Palace: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 8. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Russland – Puerto Rico: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Sør-Korea – Kongo: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Cuba – Angola: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Japan – Tunisia: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Romania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Argentina: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Montenegro – Ungarn: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Polen – Kina: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Norge – Kazakhstan: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Brasil – Tyskland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Nederland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Serbia: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Onsdag 9. desember:
16.15 Montenegro – Tunisia: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.15 Cuba – Nederland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Serbia – Japan: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Angola – Polen: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Ungarn – Danmark: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Kina: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Torsdag 10. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Kazakhstan – Russland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Brasil: Eksklusivt på TV 2 Sumo
17.30 Storhamar – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Kongo: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Puerto Rico: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lørenskog – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Skellefteå – Linköping: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Luleå – Rögle: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Djurgården: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 HV71 – Örebro: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – MODO: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
20.00 Romania – Norge: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Tyskland – Sør-Korea: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
04.00 Fight Night: VanZant vs. Calderwood: UFC på C More Extreme

Fredag 11. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Puerto Rico – Kazakhstan: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Sør-Korea: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 
Kina – Angola: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Ungarn – Japan: TV 2 Sportskanalen og T 2 Sumo
18.15 Romania – Russland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Brasil – Frankrike: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Nederland – Polen: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Tunisia – Serbia: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Norge – Spania: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Kongo – Tyskland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Cuba – Sverige: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Montenegro: Eksklusivt på TV 2 Sumo

20.45 Wolverhampton – Nottingham Forest: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
04.00 Fight Night: The Ultimate Fighter: Team McGregor vs. Team Faber: UFC på C More Extreme

Lørdag 12. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
13.30 MK Dons – Ipswich: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.25 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
13.45 Norwich – Everton: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.50 Manchester City – Swansea: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Djurgården – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Brynäs – Røgle: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Linköping – Karlskrona: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Frölunda – Luleå: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
15.55 Derby – Brighton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Stjernen – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarpsborg – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 Bournemouth – Manchester United: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 MODO – Malmö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.40 Örebro – Skellefteå: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.30 OPPTAK West Ham – Stoke: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.30 OPPTAK Crystal Palace – Southampton: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
21.30 OPPTAK Sunderland – Watford: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
04.00 UFC 194: Aldo vs. McGregor: UFC på C More Extreme og TV 2 Sumo
Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 13. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
13.00 Sheffield United – Coventry: League One på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.25 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
14.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.30 Aston Villa – Arsenal: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.30 6. A – 6. B: Eksklusivt på TV 2 Sumo
15.30 5. A – 5. B: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.00 Stavanger Oilers – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Manglerud Star – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Liverpool – West Bromwich: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.00 Tottenham – Newcastle: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.00 6. C – 6. D: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 5. C – 5. D: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale: TV 2 og TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo
21.30 Phoenix – Minnesota: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

London Chess Classic på TV 2 Sumo

Det er et skikkelig stjernelag som møtes til London Chess Classic, en del av Grand Chess Tour 2015. Magnus Cralsen, Fabiano Caruana, Hikaru Nakamura, Veselin Topalov, Alexander Grischuk, Vishy Anand, Anish Giri, Levon Aronian, Michael Adams og Maxime Vachier-Lagrave utgjør utvilsomt tidenes sterkeste sjakkturnering.

sjakk

Magnus Carlsen har lagt bak seg skuffende turneringer både på hjemmebane i Norway Chess, og i Sinquefield Cup tidligere i år. I London Chess Classic er derfor ingenting annet enn seier godt nok for verdens beste sjakkspiller.

carlsen

Det skal spilles ni runder fra 4. desember til 13. desember, og du ser alt på TV 2 Sumo:

Fredag 4. desember:
16.30 London Chess på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 5. desember:
14.00 London Chess på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Søndag 6. desember:
14.00 London Chess på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Mandag 7. desember:
16.00 London Chess på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Tirsdag 8. desember:
16.00 London Chess på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Onsdag 9. desember:
Spillefri.

Torsdag 10. desember:
16.00 London Chess på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 11. desember:
16.00 London Chess på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 12. desember:
14.00 London Chess på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Søndag 13. desember:
14.00 London Chess på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo