Sport på Sumo – uke 2

11. januar – 17. januar:

 << Forrige uke                                                               Neste uke>>

liv_united

 

Denne uken blir eksepsjonelt bra for alle dere som elsker Premier League! Tirsdag og onsdag viser vi alle kampene fra den 21. runden, før det allerede til helgen er klart for en ny. Ukens store høydepunkt er selvsagt oppgjøret mellom Liverpool og Manchester United på søndag. Her er det bare å glede seg.

Pokerturneringen PCA Bahamas er verdens tredje mest prestisjefylte pokerturnering, og du ser den selvsagt på Sumo. Vi viser alt frem til finaledagen onsdag!

Lørdag starter sjakkturneringen Tata Steel – nok en gang med verdens sjakkelite i spissen. Vi følger selvsagt hele turneringen fra lørdag 16. januar til søndag 31. januar.

Hockeytorsdag er for lengst blitt en tradisjon, med alle kampene fra både Get-ligaen og SHL, i tillegg til HockeyXtra med våre fremste eksperter i studio.

 

TIPS: Gary Lineker har møtt noen av dem som har fått livet sitt endret av den tradisjonsrike FA-cupen. Se dokumentaren On the Road to FA Cup Glory her!

 

Mandag 11. januar:
18.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Gullballen 2015 på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.10 FA-cupen: Trekning 4. runde på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
02.00
WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 12. januar:
18.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Newcastle – Manchester United: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Aston Villa – Crystal Palace: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.40 Bournemouth – West Ham: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
20.45 Swansea – Sunderland: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
04.00 WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo



Onsdag 13. januar:
18.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.15 Liverpool – Arsenal: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Manchester City – Everton: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
20.45 Southampton – Watford: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
20.45 Chelsea – West Bromwich: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
20.45 Stoke – Norwich: Premier League, 21. runde på TV 2 Sumo
20.50 Tottenham – Leicester: Premier League, 21. runde på TV 2 Sport Premium 2 TV 2 Sumo

Torsdag 14. januar:
06.00 WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Lillehammer – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Sparta Sarpsborg – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Storhamar – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Örebro – HV71: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Djurgården – Karlskrona: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Linköping – Färjestad: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Växjö – Malmö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Brynäs – MODO: SHL på C More Live 4
20.00 PCA Bahamas: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.00 Toronto – Orlando: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 15. januar:
09.30 WTA Apia International Sydney: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
20.40 Dundee United – Celtic: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
20.40 Brentford – Burnley: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Lørdag 16. januar:
13.00 Tata Steel Dag 1: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.30 Sheffield Wednesday – Leeds: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.00 Tottenham – Sunderland: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.30 Volleyball finale kvinner: Randaberg IL – Oslo Volley på TV 2 Sumo
15.50 PL Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50 Blackburn – Brighton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.50 Luleå – Malmö: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
15.50 Skellefteå – Växjö: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Färjestad – Linköping: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Rögle – Frölunda: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Stavanger Oilers – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.30 Volleyball finale menn: NTNUI – Førde VBK på TV 2 Sumo
18.00 Aston Villa – Leicester: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.25 Örebro – Brynäs: SH på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.30 Karskrona – MODO: C More Live og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Se dokumentaren On the Road to FA Cup Glory her!

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 17. januar:
12.00 Verdenscup i cyclo cross for kvinner: Sykkel på TV 2 Sumo
13.30 Verdenscup i cyclo cross for menn: Sykkel på TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel: Dag 2: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.10 Ross County – Aberdeen: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.05 Liverpool – Manchester United: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.50 Frölunda – Rögle: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
17.00 Kongsvinger – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lørenskog – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Storhamar – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.15 Stoke – Arsenal: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.30 Phoenix – Minnesota: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på Sumo – uke 50

7. desember – 13. desember:

 << Forrige uke                                                             Neste uke>>

Denne uken fortsetter Håndball-VM, og ender opp i sluttspill med plasseringskamper og åttedelsfinaler på søndag. Gjennom uken skal vi også følge London Chess Classic, der en revansjelysten Magnus Carlsen går for gull. Hockeytorsdag er blitt en tradisjon på Sumo, og du kan som vanlig kose deg med alle kampene fra Get-ligaen og SHL. Det er også full runde av Premier League til helgen. En annen ting å glede seg til denne uken er UFC. Natt til fredag, lørdag og søndag viser vi Fight Night, The Ultimate Fighter og UCF 194! Uken rundes av søndag kveld med NBA-oppgjøret mellom Phoenix og Minnesota.

carlsen1

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 7. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Kazakhstan – Romania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Kongo – Brasil: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Russland – Spania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Sør-Korea – Frankrike: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Puerto Rico – Norge: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Tyskland – Argentina: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.00 Everton – Crystal Palace: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 8. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Russland – Puerto Rico: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Sør-Korea – Kongo: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Cuba – Angola: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Japan – Tunisia: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Romania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Argentina: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Montenegro – Ungarn: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Polen – Kina: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Norge – Kazakhstan: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Brasil – Tyskland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Nederland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Serbia: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Onsdag 9. desember:
16.15 Montenegro – Tunisia: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.15 Cuba – Nederland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Serbia – Japan: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Angola – Polen: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Ungarn – Danmark: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Kina: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Torsdag 10. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Kazakhstan – Russland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Brasil: Eksklusivt på TV 2 Sumo
17.30 Storhamar – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Kongo: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Puerto Rico: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lørenskog – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Skellefteå – Linköping: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Luleå – Rögle: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Djurgården: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 HV71 – Örebro: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – MODO: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
20.00 Romania – Norge: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Tyskland – Sør-Korea: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
04.00 Fight Night: VanZant vs. Calderwood: UFC på C More Extreme

Fredag 11. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Puerto Rico – Kazakhstan: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Sør-Korea: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 
Kina – Angola: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Ungarn – Japan: TV 2 Sportskanalen og T 2 Sumo
18.15 Romania – Russland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Brasil – Frankrike: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Nederland – Polen: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Tunisia – Serbia: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Norge – Spania: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Kongo – Tyskland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Cuba – Sverige: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Montenegro: Eksklusivt på TV 2 Sumo

20.45 Wolverhampton – Nottingham Forest: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
04.00 Fight Night: The Ultimate Fighter: Team McGregor vs. Team Faber: UFC på C More Extreme

Lørdag 12. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
13.30 MK Dons – Ipswich: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.25 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
13.45 Norwich – Everton: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.50 Manchester City – Swansea: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Djurgården – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Brynäs – Røgle: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Linköping – Karlskrona: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Frölunda – Luleå: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
15.55 Derby – Brighton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Stjernen – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarpsborg – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 Bournemouth – Manchester United: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 MODO – Malmö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.40 Örebro – Skellefteå: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.30 OPPTAK West Ham – Stoke: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.30 OPPTAK Crystal Palace – Southampton: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
21.30 OPPTAK Sunderland – Watford: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
04.00 UFC 194: Aldo vs. McGregor: UFC på C More Extreme og TV 2 Sumo
Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 13. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
13.00 Sheffield United – Coventry: League One på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.25 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
14.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.30 Aston Villa – Arsenal: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.30 6. A – 6. B: Eksklusivt på TV 2 Sumo
15.30 5. A – 5. B: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.00 Stavanger Oilers – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Manglerud Star – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Liverpool – West Bromwich: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.00 Tottenham – Newcastle: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.00 6. C – 6. D: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 5. C – 5. D: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale: TV 2 og TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo
21.30 Phoenix – Minnesota: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på Sumo – uke 49

30. november – 6. desember:

 << Forrige uke

Denne helgen braker det løs med Håndball-VM fra Danmark, og vi viser alle mesterskapets 88 kamper på TV 2 Sumo! Våre kjære håndballjenter åpner mot selveste Russland på lørdag, så her er det bare til å sette av tid foran skjermen. I tillegg til full runde i Premier League kan du også kose deg med litt vinterstemning i Ski Classics lørdag og søndag. Den store hockeydagen er som vanlig torsdag, og du ser alle kampene fra Get-ligaen og SHL – pluss HockeyXtra – her på Sumo.

norge_nora

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 30. november:
20.45 Bolton – Brentford: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 1. desember:
18.30 Vålerenga – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Middlesbrough – Everton: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Manchester City – Hull: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Onsdag 2. desember:
Southampton – Liverpool: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Torsdag 3. desember:
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Stavanger Oilers – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Storhamar – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Frölunda – Skelleftea: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Örebro – Linköping: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Rögle – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Malmö: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
21.00 Reading – QPR: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Fredag 4. desember:
18.50 Karlskrona – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
20.45 Ipswich – Middlesbrough: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 5. desember:
09.30 Ski Classics: Prolog Lagtempo på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
11.00 Air+Style World Tour: Snowboard på TV 2 Sumo
13.00 Stoke – Manchester City: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.25 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.30 Djurgården – Skellefteå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.45 Montenegro – Serbia: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.50 PL Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – West Ham: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.00 Burnley – Preston: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Romania – Puerto Rico: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Kongo: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sumo
16.00 Stjernen – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarpsborg – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.15 Nederland – Kina: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
18.00 Ungarn – Tunisia: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Kazakhstan: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Tyskland: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sumo
18.30 Cuba – Polen: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
18.30 Chelsea – Bournemouth: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Modo – Luleå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Brynäs – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.30 Växjö  – Karlskrona: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Norge – Russland: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Brasil – Sør-Korea: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Japan: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Angola: Håndball-VM gruppe B på TV 2 Sumo

20.30 Opptak Arsenal – Sunderland: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.30 Opptak West Bromwich – Tottenham: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
21.30 Opptak Swansea – Leicester: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium  og TV 2 Sumo
22.30 Opptak Southampton – Aston Villa: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
22.30 Opptak Watford – Norwich: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 6. desember:
09.30 Ski Classics 2: La Sgambeda på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen/TV 2 Sumo
14.15 Sheffield Wednesday – Derby: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.15 Japan – Montenegro: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.15 Kina – Cuba: Håndball-VM gruppe B på TV 2 Sumo
17.00 Manglerud Star – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Newcastle – Liverpool: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Serbia – Ungarn: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Angola – Nederland: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
20.45 Tunisia – Danmark: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
20.45 Polen – Sverige: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
21.30 Memphis – Phoenix: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på Sumo – uke 48

23. november – 29. november:

 

 << Forrige uke                                                                         Neste uke >>

Uken åpnes med en mandag fylt av poker og Premier League-oppgjøret mellom Crystal Palace og Sunderland. Norgesmesterskapet i poker skal avgjøres på Gardermoen, og finalebordet ser du på tirsdag. Denne uken skal det også avgjøres hvem som sikrer seg plass i Tippeligaen neste sesong – Jerv eller Start. Et skikkelig sørlandsderby der altså. Som vanlig viser vi det beste av norsk og svensk ishockey gjennom hele uken, og fra og med fredag kan du følge tennis-eliten i Davis Cup. Det er full runde av Premier League til helgen, og søndag ser du London-derbyet mellom Tottenham og Chelsea fra kl. 12.15.

 

chelsea_tottenham

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 23. november:
14.00 NM i Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.55 Almunta – Sundsvall: HockeyAllsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.15 Crystal Palace – Sunderland: Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 24. november:
14.00 NM i Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Sparta Sarpsborg – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 MODO – Djurgården: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Rögle – Linköping: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Växjö – Örebro: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Karlskrona – Malmö: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
18.50 Oskarshamn – Tingsryds: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo

Onsdag 25. november:
19.00 Start – Jerv: Kvalifisering til Tippeligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.50 Brynäs – Färjestad: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 HV71 –  Skellefteå: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo

Torsdag 26. november:
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Stavanger Oilers – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Stjernen – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
19.00 Storhamar – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Djurgården – Luleå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Växjö – MODO: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Linköping – Frölunda: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Karlskrona – Örebro: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
21.40 Rosenborg – Gullsesongen 2015 på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 27. november:
13.30 Davis Cup Finaler: Belgia – Storbritannia: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.30 Färjestad – HV71: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Brynäs – Skellefteå: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Leksands – Björklöven: HockeyAllsvenskan på C More Live 3
20.40 St. Johnstone – Dundee FC: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
20.45 Hull – Derby: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 28. november:
13.30 Charlton – Ipswich: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.00 Davis Cup Finaler: Belgia – Storbritannia: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
15.15 Aston Villa – Watford: Premier League, 14. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.30 Luleå – Växjö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Premier League Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50 MODO – Rögle: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.55 Brighton – Birmingham: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.55 Lørenskog – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Leicester – Manchester United: Premier League, 14. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Brynäs – Skellefteå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – Frölunda: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.30 Linköping – Karlskrona: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.00 Fightnight: Henderson vs. Alves: UFC på C More Extreme og TV 2 Sumo
20.30 OPPTAK Aston Villa – Watford: Premier League, 14. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.30 OPPTAK Bournemouth – Everton: Premier League, 14. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
21.30 Crystal Palace – Newcastle: Premier League, 14. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
22.30 Sunderland – Stoke: Premier League, 14. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 29. november:
12.15 Tottenham – Chelsea: Premier League, 14. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Davis Cup Finaler: Belgia – Storbritannia: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
13.10 Inverness – Celtic: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.00 West Ham – West Bromwich: Premier League, 14. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.05 Liverpool – Swansea: Premier League, 14. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.05 Norwich – Arsenal: Premier League, 14. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Sparta Sarpsborg – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.55 Manglerud Star – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 Mamlö Redhawks – Djurgården: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
21.30 LA Clippers – Minnesota Timberwolves: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på Sumo – uke 45

2. november – 8. november:

 << Forrige uke                                                              Neste uke >>

Denne helgen skal det avgjøres i Tippeligaen. Hvem rykker ned og hvem stikker av med sølv og bronse? Du ser alle kampene fra den siste runden her! Det er også klart for en ny runde med Premier League, og søndag får vi blant annet servert Nord-London-derbyet mellom Arsenal – Tottenham fra kl. 16.15. Helgen er en gavepakke til alle som elsker engelsk fotball! Vi viser 7 kamper fra første runde i FA-cupen, med blant annet Salford County som er eid av Class of 92 med Giggs, Scholes og Butt i spissen. Gled deg til fotballhelgen på Sumo!

nyhetsbrev_stbk

Les alt om Premier League her!

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 2. november:
11.00-22.45 BNP Paribas Masters Paris 1000: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.55 Sundsvall Hockey – Mora IK: HockeyAllsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.15 Tottenham – Aston Villa: Premier League, 11. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 3. november:
11.00-22.45 BNP Paribas Masters Paris 1000: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.50 HC Vita Hästen – AIK: HockeyAllsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Aarhus – Tvis Holstebo: Boxer Daml

Onsdag 4. november:
10.30-22.45 BNP Paribas Masters Paris 1000: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo

Torsdag 5. november:
10.30-22.45 BNP Paribas Masters Paris 1000: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.30 Norge – Ungarn: Meca Hockey Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 6. november:
14.00, 16.00, 19.30 og 20.30 BNP Paribas Masters Paris 1000: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.30 Norge – Frankrike: Meca Hockey Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Nottingham Forest – Derby: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Salford County – Notts County: FA-cupen, 1. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 7. november:
13.00 Bournemouth – Newcastle: Premier League, 12. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.25 Huddersfield – Leeds: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
14.00 og 17.00 BNP Paribas Masters Paris 1000: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
15.30 Manchester United – West Bromwich: Premier League, 12. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Premier League Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50 Altricham – Barnsley: FA-cupen, 1. runde på TV 2 Sumo
15.50 Wealdstone – Colchester: FA-cupen, 1. runde på TV 2 Sumo
15.55 Cardiff – Reading: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.30 Norge – Danmark: Meca Hockey Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Stoke – Chelsea: Premier League, 12. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.30 OPPTAK Sunderland – Southampton: Premier League, 12. runde på TV 2 Sport Premium 3
20.30 OPPTAK West Ham – Everton: Premier League, 12. runde på TV 2 Sort Premium 2
21.30 OPPTAK Leicester – Watford: Premier League, 12. runde på TV 2 Sport Premium
22.30 OPPTAK Norwich – Swansea: Premier League, 12. runde på TV 2 Sport Premium 2

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 8. november:
04.00 Fight Night Sao Paulo: UFC på C More Extreme og TV 2 Sumo
TBA Kvalifisering til Tippeligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
TBA Kvalifisering til Tippeligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.50 Didcot Town – Exeter City: FA-cupen, 1. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.45 Aston Villa – Manchester City: Premier League, 12. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.50 Aldershot Town – Bradford City: FA-cupen, 1. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
14.50 Maidstone United – Yeovil Town: FA-cupen, 1. runde på TV 2 Sumo
14.50 Brackley Town – Newport County: FA-cupen, 1. runde på TV 2 Sumo
15.00 BNP Paribas Masters Paris 1000: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
16.15 Arsenal – Tottenham: Premier League, 12. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.55 Liverpool – Crystal Palace: Premier League, 12. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
17.00 FotballXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Haugesund – Tromsø: Tippeligaen, 30. runde på TV 2 Sumo
18.00 Strømsgodset – Vålerenga: Tippeligaen, 30. runde på TV 2 Sumo
18.00 Aalesund – Rosenborg: Tippeligaen, 30. runde på TV 2 Sumo
18.00 Bodø/Glimt – Stabæk: Tippeligaen, 30. runde på TV 2 Sumo
18.00 Odd – Lillestrøm: Tippeligaen, 30. runde på TV 2 Sumo
18.00 Sarpsborg 08 – Sandefjord: Tippeligaen, 30. runde på TV 2 Sumo
18.00 Viking – Mjøndalen: Tippeligaen, 30. runde på TV 2 Sumo
18.00 Start – Molde: Tippeligaen, 30. runde på TV 2 Sumo
20.00 Fotballkveld på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
21.30 Cleveland – Indiana: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon