Sport på Sumo – uke 51

14. desember – 20. desember:

 << Forrige uke

Denne uken er det fullt fokus på Premier League, Championship og Håndball-VM på TV 2 Sumo. Sluttspillet er i full gang, og søndag skal det hele avgjøres i den store finalen i Danmark. Vi krysser alt vi har for de norske håndballjentene! Fra mandag til lørdag ser du hele syv kamper fra Championship, mens det til helgen er klart for nok en runde i Premier League. Hvilken fin måte å markere den siste adventshelgen på.

Les mer om Håndball-VM her!

herrem_vm

 

Mandag 14. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
13.00 PL – Vinner A5/B5 – C5/D5: Eksklusivt på TV 2 Sumo
13.00 PL – Vinner A6/B6 – C6/D6: Eksklusivt på TV 2 Sumo
15.30 PL – Taper A5/B5 – C5/D5: Eksklusivt på TV 2 Sumo
15.30 PL – Taper A6/B6 – C6/D6: Eksklusivt på TV 2 Sumo
17.45 Åttedelsfinale 3B – 2A: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 Åttedelsfinale 3C – 2C: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale 3A – 2B: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale 3C – 2D: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Blackburn – Nottingham Forest: Chamiponship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
21.00 Leicester – Chelsea: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 15. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
20.45 QPR – Brighton: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Hartlepool – Salford City: FA-cupen, 2. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.55 PSG – Saint Etienne: Fransk ligacup på C More Fotball og TV 2 Sumo

Onsdag 16. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
16.55 Bordeaux – Monaco: Fransk ligacup på C More Fotball og TV 2 Sumo
17.45 Kvartfinale: Nederland – Frankrike: Håndball-VM eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 Kvartfinale: Polen – Russland/Sør-Korea: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Kvartfinale: Norge – Montenegro/Angola Håndball-VM på TV 2 og TV 2 Sumo
20.45 Kvartfinale: Danmark – Romania: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Hull – Reading: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Whitehawk – Dagenham & Redbridge: FA-cupen, 2. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Torsdag 17. desember:
20.45 Wolverhampton – Leeds: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Fredag 18. desember:
13.15 Plasseringskamp: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.45 Plasseringskamp: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Semifinale: Håndball-VM på TV 2 og TV 2 Sumo
20.10 Sveits – Norge: Arosa Cup, Ishockey på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.15 Semifinale: Håndball-VM på TV 2 og TV 2 Sumo
20.45 Birmingham – Cardiff: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 19. desember:
13.30 Brighton – Middlesbrough: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – Norwich: Premier League, 17. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.55 Ipswich – Derby: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.55 Premier League Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2  Sumo
18.00 Newcastle – Aston Villa: Premier League, 17. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
02.00 UFC on Fox: dos Anjos vs. Cerrone 2: UFC på C More Extreme og TV 2 Sumo
Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 20. desember:
09.45 Plasseringskamp: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.15 Plasseringskamp: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Walsall – Port Vale: League One på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
14.30 Watford – Liverpool: Premier League, 17. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.45 Bronsefinale: Håndball-VM på TV 2 og TV 2 Sumo
17.00 Swansea – West Ham: Premier League, 17. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.15 Finale: Håndball-VM på TV 2 og TV 2 Sumo
21.30 Philadelphia – Cleveland: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på Sumo – uke 50

7. desember – 13. desember:

 << Forrige uke                                                             Neste uke>>

Denne uken fortsetter Håndball-VM, og ender opp i sluttspill med plasseringskamper og åttedelsfinaler på søndag. Gjennom uken skal vi også følge London Chess Classic, der en revansjelysten Magnus Carlsen går for gull. Hockeytorsdag er blitt en tradisjon på Sumo, og du kan som vanlig kose deg med alle kampene fra Get-ligaen og SHL. Det er også full runde av Premier League til helgen. En annen ting å glede seg til denne uken er UFC. Natt til fredag, lørdag og søndag viser vi Fight Night, The Ultimate Fighter og UCF 194! Uken rundes av søndag kveld med NBA-oppgjøret mellom Phoenix og Minnesota.

carlsen1

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 7. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Kazakhstan – Romania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Kongo – Brasil: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Russland – Spania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Sør-Korea – Frankrike: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Puerto Rico – Norge: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Tyskland – Argentina: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.00 Everton – Crystal Palace: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 8. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Russland – Puerto Rico: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Sør-Korea – Kongo: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Cuba – Angola: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Japan – Tunisia: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Romania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Argentina: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Montenegro – Ungarn: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Polen – Kina: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Norge – Kazakhstan: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Brasil – Tyskland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Nederland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Serbia: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Onsdag 9. desember:
16.15 Montenegro – Tunisia: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.15 Cuba – Nederland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Serbia – Japan: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Angola – Polen: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Ungarn – Danmark: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Kina: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Torsdag 10. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Kazakhstan – Russland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Brasil: Eksklusivt på TV 2 Sumo
17.30 Storhamar – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Kongo: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Puerto Rico: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lørenskog – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Skellefteå – Linköping: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Luleå – Rögle: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Djurgården: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 HV71 – Örebro: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – MODO: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
20.00 Romania – Norge: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Tyskland – Sør-Korea: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
04.00 Fight Night: VanZant vs. Calderwood: UFC på C More Extreme

Fredag 11. desember:
16.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Puerto Rico – Kazakhstan: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Sør-Korea: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 
Kina – Angola: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Ungarn – Japan: TV 2 Sportskanalen og T 2 Sumo
18.15 Romania – Russland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Brasil – Frankrike: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Nederland – Polen: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Tunisia – Serbia: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Norge – Spania: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Kongo – Tyskland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Cuba – Sverige: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Montenegro: Eksklusivt på TV 2 Sumo

20.45 Wolverhampton – Nottingham Forest: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
04.00 Fight Night: The Ultimate Fighter: Team McGregor vs. Team Faber: UFC på C More Extreme

Lørdag 12. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
13.30 MK Dons – Ipswich: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.25 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
13.45 Norwich – Everton: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.50 Manchester City – Swansea: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Djurgården – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Brynäs – Røgle: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Linköping – Karlskrona: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Frölunda – Luleå: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
15.55 Derby – Brighton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Stjernen – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarpsborg – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 Bournemouth – Manchester United: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 MODO – Malmö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.40 Örebro – Skellefteå: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.30 OPPTAK West Ham – Stoke: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.30 OPPTAK Crystal Palace – Southampton: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
21.30 OPPTAK Sunderland – Watford: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
04.00 UFC 194: Aldo vs. McGregor: UFC på C More Extreme og TV 2 Sumo
Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 13. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
13.00 Sheffield United – Coventry: League One på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.25 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
14.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.30 Aston Villa – Arsenal: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.30 6. A – 6. B: Eksklusivt på TV 2 Sumo
15.30 5. A – 5. B: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.00 Stavanger Oilers – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Manglerud Star – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Liverpool – West Bromwich: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.00 Tottenham – Newcastle: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.00 6. C – 6. D: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 5. C – 5. D: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale: TV 2 og TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo
21.30 Phoenix – Minnesota: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Slik ser du Håndball-VM

Lørdag 5. desember braker det løs i Danmark, og vi har gleden av å fortelle at du kan se alle de 88 kampene fra VM på Sumo! Ingenting gir oss julestemning som håndballjentene i aksjon, og i år skal du altså ikke gå glipp av en eneste kamp fra mesterskapet.

Her ser du alle kampene!

stine_nora

Thorir Hergeirsson skapte reaksjoner da han presenterte VM-troppen, men alt tyder på at det er et knallsterkt lag som reiser på gulljakt til Danmark. Det må sies å være et ekte luksusproblem å måtte velge mellom noen av verdens ypperste spillere, men de 16 utvalgte er klare til å stå i stormen og gi sitt aller ytterste for å gjøre adventsiden komplett.

I tillegg til de 40 kampene som sendes på TV 2s kanaler, sender vi altså 48 kamper eksklusivt for deg som Sumo-kunde. Under får du full oversikt over hvor du kan se de ulike kampene:

 

Lørdag 5. desember:
15.40 Montenegro – Serbia: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Romania – Puerto Rico: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Kongo: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Nederland – Kina: Eksklusivt på TV 2 Sumo
17.20 Spania – Kazakhstan: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Ungarn – Tunisia: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Tyskland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Cuba – Polen: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Norge – Russland: TV 2 og TV 2 Sumo
20.25 Brasil – Sør-Korea: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Japan: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Angola: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Søndag 6. desember:
16.10 Japan – Montenegro: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.15 Kina – Cuba: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Serbia – Ungarn: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Angola – Nederland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Tunisia – Danmark: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Polen – Sverige: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Mandag 7. desember:
16.00 Kazakhstan – Romania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Kongo – Brasil: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Russland – Spania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Sør-Korea – Frankrike: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Puerto Rico – Norge: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Tyskland – Argentina: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Tirsdag 8. desember:
16.00 Russland – Puerto Rico: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Sør-Korea – Kongo: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Cuba – Angola: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Japan – Tunisia: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Romania: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Argentina: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Montenegro – Ungarn: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Polen – Kina: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Norge – Kazakhstan: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Brasil – Tyskland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Nederland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Serbia: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Onsdag 9. desember:
16.15 Montenegro – Tunisia: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.15 Cuba – Nederland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Serbia – Japan: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Angola – Polen: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Ungarn – Danmark: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Kina: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Her ser du alle kampene!

Torsdag 10. desember:
16.00 Kazakhstan – Russland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Brasil: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Kongo: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Puerto Rico: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Romania – Norge: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Tyskland – Sør-Korea: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 11. desember:
16.00 Puerto Rico – Kazakhstan: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Sør-Korea: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15
Kina – Angola: Eksklusivt på TV 2 Sumo
16.15 Ungarn – Japan: TV 2 Sportskanalen og T 2 Sumo
18.15 Romania – Russland: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Brasil – Frankrike: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Nederland – Polen: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.30 Tunisia – Serbia: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.00 Norge – Spania: TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Kongo – Tyskland: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Cuba – Sverige: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Montenegro: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Lørdag 12. desember:
Spillefri.

Søndag 13. desember:
15.30 6. A – 6. B: Eksklusivt på TV 2 Sumo
15.30 5. A – 5. B: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 6. C – 6. D: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 5. C – 5. D: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale: TV 2 og TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo

Mandag 14. desember:
13.00 Plasseringskamp 21/22: Eksklusivt på TV 2 Sumo
13.00 Plasseringskamp 17/18: Eksklusivt på TV 2 Sumo
15.30 Plasseringskamp 23/24: Eksklusivt på TV 2 Sumo
15.30 Plasseringskamp 19/20: Eksklusivt på TV 2 Sumo
17.45 Åttedelsfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 Åttedelsfinale: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Tirsdag 15. desember:
Spillefri.

Onsdag 16. desember:
17.45 Kvartfinale: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 Kvartfinale: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Kvartfinale: TV 2 og TV 2 Sumo
20.45 Kvartfinale: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Torsdag 17. desember:
Spillefri.

Fredag 18. desember:
13.15 Plasseringskamp: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.45 Plasseringskamp: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Semifinale: TV 2 og TV 2 Sumo
20.45 Semifinale: TV 2 og TV 2 Sumo

Lørdag 19. desember:
Spillefri.

Søndag 20. desember:
09.45 Plasseringskamp: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.15 Plasseringskamp: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.45 Bronsefinale: TV 2 og TV 2 Sumo
17.15 Finale: TV 2 og TV 2 Sumo

Her ser du alle kampene!

Sport på Sumo – uke 49

30. november – 6. desember:

 << Forrige uke

Denne helgen braker det løs med Håndball-VM fra Danmark, og vi viser alle mesterskapets 88 kamper på TV 2 Sumo! Våre kjære håndballjenter åpner mot selveste Russland på lørdag, så her er det bare til å sette av tid foran skjermen. I tillegg til full runde i Premier League kan du også kose deg med litt vinterstemning i Ski Classics lørdag og søndag. Den store hockeydagen er som vanlig torsdag, og du ser alle kampene fra Get-ligaen og SHL – pluss HockeyXtra – her på Sumo.

norge_nora

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 30. november:
20.45 Bolton – Brentford: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 1. desember:
18.30 Vålerenga – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Middlesbrough – Everton: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Manchester City – Hull: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Onsdag 2. desember:
Southampton – Liverpool: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Torsdag 3. desember:
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Stavanger Oilers – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Storhamar – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Frölunda – Skelleftea: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Örebro – Linköping: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Rögle – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Malmö: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
21.00 Reading – QPR: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Fredag 4. desember:
18.50 Karlskrona – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
20.45 Ipswich – Middlesbrough: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 5. desember:
09.30 Ski Classics: Prolog Lagtempo på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
11.00 Air+Style World Tour: Snowboard på TV 2 Sumo
13.00 Stoke – Manchester City: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.25 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.30 Djurgården – Skellefteå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.45 Montenegro – Serbia: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.50 PL Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – West Ham: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.00 Burnley – Preston: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Romania – Puerto Rico: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Kongo: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sumo
16.00 Stjernen – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarpsborg – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.15 Nederland – Kina: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
18.00 Ungarn – Tunisia: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Kazakhstan: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Tyskland: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sumo
18.30 Cuba – Polen: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
18.30 Chelsea – Bournemouth: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Modo – Luleå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Brynäs – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.30 Växjö  – Karlskrona: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Norge – Russland: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Brasil – Sør-Korea: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Japan: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Angola: Håndball-VM gruppe B på TV 2 Sumo

20.30 Opptak Arsenal – Sunderland: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.30 Opptak West Bromwich – Tottenham: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
21.30 Opptak Swansea – Leicester: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium  og TV 2 Sumo
22.30 Opptak Southampton – Aston Villa: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
22.30 Opptak Watford – Norwich: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 6. desember:
09.30 Ski Classics 2: La Sgambeda på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen/TV 2 Sumo
14.15 Sheffield Wednesday – Derby: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.15 Japan – Montenegro: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.15 Kina – Cuba: Håndball-VM gruppe B på TV 2 Sumo
17.00 Manglerud Star – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Newcastle – Liverpool: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Serbia – Ungarn: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Angola – Nederland: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
20.45 Tunisia – Danmark: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
20.45 Polen – Sverige: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
21.30 Memphis – Phoenix: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Verdens beste håndball på TV 2 Sumo

AFP PHOTO/JONATHAN NACKSTRAND

AFP PHOTO/JONATHAN NACKSTRAND

Det er ikke smågutter som møtes når håndball-VM går av stabelen i Qatar denne måneden. De er uten tvil verdens beste håndballspillere, på verdens beste lag, med alt det innebærer. Vi kan forvente blendende teknikk, intrikat taktikk og mye dramatikk – både på og utenfor banen.

Håndballen er full av profiler og kontroverser. Hjemmefavorittene Qatar, som for kun kort tid siden ikke hadde noen sjans til å hevde seg internasjonalt i håndball, er nå en outsider til tittelen. Etter å ha kjøpt seg et helt landslag og stukket av med tittelen i Asia-mesterskapet, mener nå eksperter at laget kan ta seg så langt som til semifinalen (les mer på tv2.no).

Qatar – Brasil er vår åpningskamp – se den direkte på TV 2 Sumo fra klokken 18.30 torsdag.

Her kan du se kampene fra håndball-VM!

Norge røk dessverre ut i kvalifiseringen til dette mesterskapet, men Norden er meget godt representert. Island og Sverige er med, og møtes allerede på VMs andre dag (se under). Og Danmark, som tapte mot Frankrike i EM-finalen i fjor, er en av de absolutt største favorittene til å vinne VM 2015. De spiller også sin første kamp førstkommende fredag, men den første virkelige testen på om landslaget er i form kommer tirsdag 20. januar – da møter de nabolandet Tyskland til kamp kl. 18.55 – eksklusivt på TV 2 Sumo.

Godt håndball-VM!

Her er sendeplanen for gruppespillet:

Torsdag 15. januar:
18.25: Qatar – Brasil (TV 2 Sumo)

Fredag 16. januar:
18.55: Sverige – Island (TV 2 Sportskanalen, TV 2 Sumo)
18.55: Danmark – Argentina (TV 2 Sumo)

Lørdag 17. januar:
18.55: Østerrike – Bosnia-Hercegovina (TV 2 Sportskanalen, TV 2 Sumo)

Søndag 18. januar:
18.55: Tsjekkia – Sverige (TV 2 Sportskanalen, TV 2 Sumo)
18.55: Saudi Arabia – Spania (TV 2 Sumo)

Mandag 19. januar:
16.55: Slovenia – Qatar (TV 2 Sportskanalen, TV 2 Sumo)
18.55: Østerrike – Tunisia (TV 2 Sportskanalen, TV 2 Sumo)

Tirsdag 20. januar:
18.55: Danmark – Tyskland (TV 2 Sumo)
18.55: Frankrike – Island (TV 2 Sumo)

Onsdag 21. januar:
16.55: Makedonia – Kroatia (TV 2 Sumo)

Torsdag 22. januar:
16.55: Sverige – Egypt (TV 2 Sportskanalen, TV 2 Sumo)
16.55: Tyskland – Argentina (TV 2 Sumo)
18.55: Russland – Danmark (TV 2 Sumo)

Fredag 23. januar:
16.55: Qatar – Hviterussland (TV 2 Sumo)

Lørdag 24. januar:
16.55: Russland – Argentina (TV 2 Sumo)
18.55: Danmark – Polen (TV 2 Sportskanalen, TV 2 Sumo)
18.55: Frankrike -. Sverige (TV 2 Sumo)

Vi sender også samtlige åttedelsfinaler, kvartfinaler, semifinaler, finale og bronsefinale.