Sport på Sumo – uke 4

25. januar – 31. januar:

 << Forrige uke                                                                            Neste uke>>

rooney5

 

Denne uken er det engelsk cupfotball som står i fokus på TV 2 Sumo. I starten av uken viser vi de siste og avgjørende semifinalene i Capital One Cup, før det til helgen smeller i den 4. runden av FA-cupen. La Manga Cup er også i gang, og vi følger Tippeliga-lagene, aldersbestemte landslag og et godt knippe andre europeiske toppklubber i oppladingen til ny sesong. Magnus Carlsen fortsetter å jakte gull i Tata Steel, og vi har en vakker bukett hockeykamper å by på.

Torsdag starter X Games fra vakre og tradisjonsrike Aspen, så det er bare å gjøre seg klar til halsbrekkende stunts og vintersport på sitt aller kuleste. Dette er også en perfekt mulighet til å lade opp og gjøre seg klar for X Games Oslo i februar!

 

Les mer om X Games Oslo her!

 

TIPS: Vi har mange gode sportsdokumentarer å by på. Se vårt utvalg her!

 

Mandag 25. januar:
16.00 Odd – PFC Litex Lovech: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 Burnley – Derby: Championship på TV 2 Sport Premium

 

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Tirsdag 26. januar:
13.00 Tata Steel – dag 9: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Lillestrøm – Marbella XX: La Manga Cup på TV 2 Sumo
18.00 Dinamo Zagreb – Strømsgodset: La Manga Cup på TV 2 Sumo
18.30 Frölunda – HV71: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 MODO – Djurgården: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – Linköping: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
19.00 Skellefteå – Rögle: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
20.45 Liverpool – Stoke: Capital One Cup, semifinaler, 2. kamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.55 Norge – Frankrike: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo



Onsdag 27. januar:
13.30 Tata Steel – dag 10: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 CSKA Moskva  – Odd: La Manga Cup på TV 2 Sumo
18.30 Karlskrona – Brynäs: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 Luleå – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
20.45 Manchester City – Everton: Capital One Cup, semifinaler, 2. kamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Torsdag 28. januar:
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen
18.30 Stjernen – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lillehammer – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Djurgården – Linköping: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Rögle – MODO: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 HV71 – Skellefteå: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – Färjestad: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
23.30 Snøscootercross: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
02.00 Ski SuperPipe, finale, menn: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
Fredag 29. januar:
13.00 Tata Steel – dag 11: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Snowboard Slopestyle, finale, kvinner: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – Karlskrona: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 Brynäs – Luleå: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
19.00 PFC Litex Lovech – Dinamo Zagreb: La Manga Cup på TV 2 Sumo
20.55 Derby – Manchester United: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.15 Ski Slopestyle, finale, kvinner: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
01.00 Snøscooter Freestyle, finale: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
01.30 Ski SuperPipe, finale, kvinner: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
04.15 Snowboard Big Air, finale: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
Lørdag 30. januar:
11.55 VM Cyclocross, junior, menn: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel – dag 12: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.25 Inverness – Hearts: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
13.45 Colchester – Tottenham: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.55 VM Cyclocross, U23 Kvinner: Sykkel på TV Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.30 Frölunda – Djurgården: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.30 Skellefteå – Malmö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Luleå – Brynäs: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.55 VM Cyclocross, Elite Kvinner: Sykkel på TV 2 Sumo
15.55 Lørenskog – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Rotherham – Charlton: Championship på TV 2 Sumo
16.00 Arsenal – Burnley: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.00 Nottingham Forest – Watford: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Portsmouth – Bournemouth: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
16.00 Dinamo Zagreb – CSKA Moskva: La Manga Cup på TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarpsborg – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 Liverpool – West Ham: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.25 Linköping – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.30 Karlskrona – Örebro: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.30 MODO – Färjestad: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Rögle – Växjö: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
19.00 Monoskiercross: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Snowboard Slopestyle: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
22.00 Skicross: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
04.15 Ski Big Air, finale, menn: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

 

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 31. januar:
07.30 Ski Classics, Marcialonga på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
11.30 Tata Steel – dag 13: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
11.55 VM Cyclocross, U23 Menn: Sykkel på TV Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.30 Carlisle – Everton: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 VM Cyclocross, Elite Menn: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.00 MK Dons – Chelsea: FA-cupen, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Storhamar – Manglerud Star: Get-ligan på TV 2 Sumo
18.00 Ski Slopestyle, finale, menn: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Stabæk – Terek Grosniy: La Manga Cup på TV 2 Sumo
20.00 Snowboardcross: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.30 Chicago – LA Clippers: NBA på TV2  Sumo
21.45 Snowboard SuperPipe, kvinner: X Games Aspen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport Sumo – uke 3

18. januar – 24. januar:

 << Forrige uke                                                                    Neste uke>>

Denne uken har vi mange godbiter på menyen. Tata Steel, med Magnus Carlsen i spissen, fortsetter gjennom hele uken. Tirsdag og onsdag skal seks lag ut i omkamp i den tredje runden av FA-cupen, og torsdagen er selvsagt stappfull av ishockey.

Vintersesongen er godt i gang, og fredag og lørdag kan du kose deg med både snowboard og langløpsklassikeren La Diagonela.

Helgen byr også på en ny runde i Premier League, og det store høydepunktet er Arsenal mot Chelsea søndag ettermiddag.

chelsea_arsenal

 

TIPS: Vi har mange gode sportsdokumentarer å by på. Se vårt utvalg her!

 

Mandag 18. januar:
13.00 Tata Steel – dag 3: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
21.00 Swansea – Watford: Premier League, 22. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 19. januar:
13.00 Tata Steel – dag 4: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Stavanger Oilers – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Bristol City – West Bromwich: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo



Onsdag 20. januar:
20.30 Liverpool – Exeter Cuty: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.45 Leicester – Tottenham: FA-cupen, 3. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Torsdag 21. januar:
13.00 Tata Steel – dag 5: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Stjernen – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lillehammer – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Sparta Sarpsborg – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frölunda – Brynäs: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Luleå – Karlskrona: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Växjö – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Rögle: SHL på C More Live 3
Fredag 22. januar:
13.00 Tata Steel – dag 6: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Laax Open: Halfpipe: Snowboard på TV 2 Sumo
18.30 Malmö – Djurgården: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 MODO – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.40 Aberdeen – Dundee FC: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo

 

Lørdag 23. januar:
09.00 Ski Classics: La Diagonela på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.30 Premier League Preview på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel – dag 7: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Laax Open: Slopestyle: Snowboard på TV 2 Sumo
13.00 Norwich – Liverpool: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.35 QPR – Wolverhampton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.30 Brynäs – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Rögle – Luleå: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Linköping – Frölunda: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – Southampton: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.55 Fulham – Hull: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 West Ham – Manchester City: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – Färjestad: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 HV71 – MODO: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.40 Djugården – Malmö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV2  Sport Premium og TV 2 Sumo
REPRISE 20.30 Crystal Palace – Tottenham: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 2
REPRISE 20.30 Leicester – Stoke: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 3
REPRISE 21.30 Watford – Newcastle: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium
REPRISE 22.30 Sunderland – Bournemouth: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 2
REPRISE 22.30 West Bromwich – Aston Villa: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium 3

Se dokumentaren On the Road to FA Cup Glory her!

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 24. januar:
12.30 Verdenscup i cyclo cross for kvinner: Sykkel på TV 2 Sumo
12.45 Premier League Saturday Review på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Tata Steel – dag 8: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.40 Hamilton – Hearts: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
13.45 Everton – Swansea: Premier League, 23. runde på TV2  Sport Premium
14.00 Verdenscup i cyclo cross for menn: Sykkel på TV 2 Sumo
17.00 Kongsvinger – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lørenskog – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Storhamar – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.30 Arsenal – Chelsea: Premier League, 23. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.30 Dallas – Houston: NBA på TV 2 Sportskanalen
device_lgikon

Sport på Sumo – uke 52

21. desember – 27. desember:

 << Forrige uke                                                         Neste uke>>

Nå er det endelig jul igjen, og ingenting gir oss julestemning som Boxing Day. Vi viser selvsagt alle kampene fra Premier League denne tradisjonsrike dagen, men allerede på mandag åpner vi juleuken med toppoppgjøret mellom Arsenal og Manchester City.

Hvis du trenger et avbrekk fra juleselskaper allerede første juledag, kan du kose deg med en herlig perlerad av NBA-kamper. Vi viser hele tre oppgjør på rad fra kl. 18 til over midnatt.

GOD JUL FRA OSS I TV 2 SUMO!

arsenal

 

Les mer om Premier League i julen her!

 

Mandag 21. desember:
20.15 Arsenal – Manchester City: Premier League, 17. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 22. desember:
19.00 Mamlö – Frölunda: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo

Onsdag 23. desember:
Ingen kamper denne dagen.
Torsdag 24. desember:
Ingen kamper denne dagen.

 

Fredag 25. desember:
18.00 New Orleans – Miami: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Chicago – Oklahoma City: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
23.00 Cleveland – Golden State: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
Lørdag 26. desember:
12.30 Premier League Review på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Stoke – Manchester United: Premier League, 18. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Skellefteå – Djurgården: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Rögle – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Liverpool – Leicester: Premier League, 18. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Tottenham – Norwich: Premier League, 18. runde på TV2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.50 Manchester City – Sunderland: Premier League, 18. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
16.00 Aston Villa – West Ham: Premier League, 18. runde på TV 2 Sumo
16.00 Chelsea – Watford: Premier League, 18. runde på TV 2 Sumo
16.00 Bournemouth – Crystal Palace: Premier League, 18. runde på TV 2 Sumo
16.00 Swansea – West Bromwich: Premier League, 18. runde på TV 2 Sumo
16.00 Hull – Burnley: Championship på TV 2 Sumo
18.00 Newcastle – Everton: Premier League, 18. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.10 Wolverhampton – Reading: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
18.30 Växjö – MODO: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.30 HV71 – Malmö: SHL på  C More Live 4 og TV 2 Sumo
18.30 Karlskrona – Frölunda: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.35 Southampton – Arsenal: Premier League, 18. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 27. desember:
14.55 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.55 Premier League Boxing Day Review på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.25 Nottingham Forest – Leeds: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
00.00 LA Lakers – Memphis: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo


device_lgikon

Sport på Sumo – uke 51

14. desember – 20. desember:

 << Forrige uke

Denne uken er det fullt fokus på Premier League, Championship og Håndball-VM på TV 2 Sumo. Sluttspillet er i full gang, og søndag skal det hele avgjøres i den store finalen i Danmark. Vi krysser alt vi har for de norske håndballjentene! Fra mandag til lørdag ser du hele syv kamper fra Championship, mens det til helgen er klart for nok en runde i Premier League. Hvilken fin måte å markere den siste adventshelgen på.

Les mer om Håndball-VM her!

herrem_vm

 

Mandag 14. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
13.00 PL – Vinner A5/B5 – C5/D5: Eksklusivt på TV 2 Sumo
13.00 PL – Vinner A6/B6 – C6/D6: Eksklusivt på TV 2 Sumo
15.30 PL – Taper A5/B5 – C5/D5: Eksklusivt på TV 2 Sumo
15.30 PL – Taper A6/B6 – C6/D6: Eksklusivt på TV 2 Sumo
17.45 Åttedelsfinale 3B – 2A: Eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 Åttedelsfinale 3C – 2C: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Åttedelsfinale 3A – 2B: Eksklusivt på TV 2 Sumo
20.45 Åttedelsfinale 3C – 2D: TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Blackburn – Nottingham Forest: Chamiponship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
21.00 Leicester – Chelsea: Premier League, 16. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 15. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
20.45 QPR – Brighton: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Hartlepool – Salford City: FA-cupen, 2. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.55 PSG – Saint Etienne: Fransk ligacup på C More Fotball og TV 2 Sumo

Onsdag 16. desember:
12.00 EPT Praha: Poker på TV 2 Sumo
16.55 Bordeaux – Monaco: Fransk ligacup på C More Fotball og TV 2 Sumo
17.45 Kvartfinale: Nederland – Frankrike: Håndball-VM eksklusivt på TV 2 Sumo
18.00 Kvartfinale: Polen – Russland/Sør-Korea: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Kvartfinale: Norge – Montenegro/Angola Håndball-VM på TV 2 og TV 2 Sumo
20.45 Kvartfinale: Danmark – Romania: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Hull – Reading: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Whitehawk – Dagenham & Redbridge: FA-cupen, 2. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Torsdag 17. desember:
20.45 Wolverhampton – Leeds: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Fredag 18. desember:
13.15 Plasseringskamp: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.45 Plasseringskamp: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Semifinale: Håndball-VM på TV 2 og TV 2 Sumo
20.10 Sveits – Norge: Arosa Cup, Ishockey på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.15 Semifinale: Håndball-VM på TV 2 og TV 2 Sumo
20.45 Birmingham – Cardiff: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 19. desember:
13.30 Brighton – Middlesbrough: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – Norwich: Premier League, 17. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.55 Ipswich – Derby: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.55 Premier League Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2  Sumo
18.00 Newcastle – Aston Villa: Premier League, 17. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
02.00 UFC on Fox: dos Anjos vs. Cerrone 2: UFC på C More Extreme og TV 2 Sumo
Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 20. desember:
09.45 Plasseringskamp: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.15 Plasseringskamp: Håndball-VM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Walsall – Port Vale: League One på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
14.30 Watford – Liverpool: Premier League, 17. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.45 Bronsefinale: Håndball-VM på TV 2 og TV 2 Sumo
17.00 Swansea – West Ham: Premier League, 17. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.15 Finale: Håndball-VM på TV 2 og TV 2 Sumo
21.30 Philadelphia – Cleveland: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på Sumo – uke 49

30. november – 6. desember:

 << Forrige uke

Denne helgen braker det løs med Håndball-VM fra Danmark, og vi viser alle mesterskapets 88 kamper på TV 2 Sumo! Våre kjære håndballjenter åpner mot selveste Russland på lørdag, så her er det bare til å sette av tid foran skjermen. I tillegg til full runde i Premier League kan du også kose deg med litt vinterstemning i Ski Classics lørdag og søndag. Den store hockeydagen er som vanlig torsdag, og du ser alle kampene fra Get-ligaen og SHL – pluss HockeyXtra – her på Sumo.

norge_nora

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 30. november:
20.45 Bolton – Brentford: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 1. desember:
18.30 Vålerenga – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Middlesbrough – Everton: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Manchester City – Hull: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Onsdag 2. desember:
Southampton – Liverpool: Capital One Cup, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Torsdag 3. desember:
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Stavanger Oilers – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Storhamar – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Frölunda – Skelleftea: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Örebro – Linköping: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Rögle – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Malmö: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
21.00 Reading – QPR: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Fredag 4. desember:
18.50 Karlskrona – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
20.45 Ipswich – Middlesbrough: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 5. desember:
09.30 Ski Classics: Prolog Lagtempo på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
11.00 Air+Style World Tour: Snowboard på TV 2 Sumo
13.00 Stoke – Manchester City: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.25 TBA: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.30 Djurgården – Skellefteå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.45 Montenegro – Serbia: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.50 PL Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – West Ham: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.00 Burnley – Preston: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Romania – Puerto Rico: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 Sumo
16.00 Argentina – Kongo: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sumo
16.00 Stjernen – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarpsborg – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.15 Nederland – Kina: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
18.00 Ungarn – Tunisia: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
18.15 Spania – Kazakhstan: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.15 Frankrike – Tyskland: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sumo
18.30 Cuba – Polen: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
18.30 Chelsea – Bournemouth: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Modo – Luleå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Brynäs – Örebro: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.30 Växjö  – Karlskrona: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.30 Norge – Russland: Håndball-VM, gruppe D på TV 2 og TV 2 Sumo
20.30 Brasil – Sør-Korea: Håndball-VM, gruppe C på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Danmark – Japan: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
20.45 Sverige – Angola: Håndball-VM gruppe B på TV 2 Sumo

20.30 Opptak Arsenal – Sunderland: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.30 Opptak West Bromwich – Tottenham: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
21.30 Opptak Swansea – Leicester: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium  og TV 2 Sumo
22.30 Opptak Southampton – Aston Villa: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
22.30 Opptak Watford – Norwich: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 6. desember:
09.30 Ski Classics 2: La Sgambeda på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.00 London Chess: Sjakk på TV 2 Sportskanalen/TV 2 Sumo
14.15 Sheffield Wednesday – Derby: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.15 Japan – Montenegro: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.15 Kina – Cuba: Håndball-VM gruppe B på TV 2 Sumo
17.00 Manglerud Star – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Newcastle – Liverpool: Premier League, 15. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Serbia – Ungarn: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Angola – Nederland: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
20.45 Tunisia – Danmark: Håndball-VM, gruppe A på TV 2 Sumo
20.45 Polen – Sverige: Håndball-VM, gruppe B på TV 2 Sumo
21.30 Memphis – Phoenix: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon