Sport på TV 2 Sumo – uke 39

21. september – 27. september:

 << Forrige uke    Neste uke>>

Vi har et proppfullt sportsprogram denne uken, med godbiter både fra fotballverdenen og på hockey-isen. GET-ligaen er i gang for fullt og det samme er SHL og HockeyAllsvenskan. Frem til fredag kan du følge Sykkel-VM, tirsdag og onsdag kan du se flere store oppgjør fra 3. runde av Capital One Cup, og til helgen er det på nytt klart for fulle runder i Premier League, Tippeligaen og OBOS-ligaen. Det er bare å benke seg foran skjermen med andre ord.

tottenham_arsenal

Les alt om Premier League her!

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 21. september:
17.20 Tempo, menn, U23: VM landeveissykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.45 Ranheim – Brann: OBOS-ligaen, 24. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.45 Örebro – Elfsborg: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Västerås – AIK: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 Hødd – Sogndal: OBOS-ligaen, 24. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
20.40 Derby – Burnley: Championship, 8. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 U21 Reading – U21 Southampton: U21 Premier League på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Tirsdag 22. september:
18.50 Pantern – Leksands: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 Vålerenga – Sparta Sarpsborg: GET-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
19:20 Tempo, kvinner, elite: VM landeveissykkel på TV 2 Sumo
20.40 Aston Villa – Birmingham: Capital One Cup, 3. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21:15 Tempo, kvinner, elite: VM landeveissykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Onsdag 23. september:
17.45 Strømsgodset – Molde: Tippeligaen på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.50 Tempo, menn, elite: VM landeveissykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.50 IFK Norrköping – Djurgården: Allsvenskan på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Hammarby – Gefle: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Kalmar – Halmstad: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – Falkenbergs FF: Allsvenskan på cmore.no
20.40 Tottenham – Arsenal: Capital One Cup, 3. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Walsall – Chelsea: Capital One Cup, 3. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Torsdag 24. september:
17.55 Stavanger Oilers – Lillehammer: GET-ligaen på TV 2 Sumo
18.25 Kongsvinger Knights – Manglerud Star: GET-ligaen på TV 2 Sumo
18.25 Lørenskog – Frisk Asker: GET-ligaen på TV 2 Sumo
18.25 Storhamar – Stjernen: GET-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Häcken – Åtvidaberg: Allsvenskan på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – Frölunda: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Djurgården – Brynäs: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Växjö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 HV71 – Örebro: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
20.40 Huddersfield – Nottingham Forest: Championship, 9. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Fredag 25. september:
05,00 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
06.30 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
09.00 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
11.00 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Start: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
18:35 Landevei, U23, menn: VM landeveissykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.45 Luleå – Skellefteå: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 MODO – Linköping: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
20.40 Fulham – QPR: Championship, 9. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 26. september:
05.00 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
06.30 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
13.00 Tottenham – Manchester City: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.25 MK Dons – Derby: Championship, 9. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.25 DTM: Motorsport på C More Extreme og TV 2 Sumo
15.15 Lillestrøm – Mjøndalen: Tippeligaen, 25. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.30 Halmstad – Malmö: Allsvenskan på C More Live og TV 2 Sumo
15.30 Karlskrona – Djurgården: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Växjö – Malmö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Manchester United – Sunderland: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.55 Brentford – Sheffield Wednesday: Championship, 9. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.55 Stjernen – Stavanger Oilers: GET-ligaen på TV 2 Sumo
15.55 Sparta Sarpsborg – Lørenskog: GET-ligaen på TV 2 Sumo
17.45 Strømsgodset – Bodø/Glimt: Tippeligaen, 25. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.00 Newcastle – Chelsea: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Skellefteå – Luleå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – Rögle: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.30 Brynäs – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18:50 Landevei, elite, kvinner: VM landeveissykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
TBA Leicester – Arsenal: Premier League, 7. runde på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Liverpool – Aston Villa: Premier League, 7. runde på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Southampton – Swansea: Premier League, 7. runde på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Stoke – Bournemouth: Premier League, 7. runde på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA West Ham – Norwich: Premier League, 7. runde på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA FDM Jyllandsringen – Yokohama DM-Finalen: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 27. september:
04.00 UFC: Fightnight Japan: Kampsport på C More Extreme og TV 2 Sumo
05.00 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
06.30 WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
13.35 DTM: Motorsport på C More Extreme og TV 2 Sumo
12.45 FDM Jyllandsringen – Yokohama DM-Finalen: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.00 Middlesbrough – Leeds: Championship, 9. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14:30 Landevei, elite, menn: VM landeveissykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
14.30 Hammarby – AIK: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
14.50 Falkenberg – Häcken: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
15.15 Odd – Sarpsborg 08: Tippeligaen, 25. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.55 Bærum – Nest-Sotra: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
15.55 Follo – Fredrikstad: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
15.55 Jerv – Kristiansund: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
15.55 Levanger – Åsane: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
16.20 Watford – Crystal Palace: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.55 Manglerud Star – Vålerenga: GET-ligaen på TV 2 Sumo
16.55 Lillehammer – Kongsvinger Knights: GET-ligaen på TV 2 Sumo
16.55 Frisk Asker – Storhamar: GET-ligaen på TV 2 Sumo
17.05 Gefle – IFK Norrköping: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
17.45 Rosenborg – Viking: Tippeligaen, 25. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
17.50 Sandefjord – Haugesund: Tippeligaen, 25. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.50 Tromsø – Aalesund: Tippeligaen, 25. runde på C More Live 2 og TV 2 Sumo
17.55 Hødd – Ranheim: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
17.55 Sandnes Ulf – Hønefoss: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
18.00 Leksands – Vita Hästen: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo
19.55 Stabæk – Molde: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på TV 2 Sumo – uke 37

7. september – 13. september:

 << Forrige uke

Etter en uke med landskamper er endelig Tippeligaen, OBOS-ligaen, Allsvenskan, Championship og skotsk og engelsk Premier League tilbake. Og som om ikke det er nok er også ishockeysesongen i gang både i GET-ligaen og Hockey Allsvenskan. I tillegg kan du blant annet følge innspurten på Vuelta a España, Speedway Elitserien, Rally Australia og AutoMester-serien.

Liverpool's Philippe Coutinho, centre, is run off the ball by Manchester United's Wayne Rooney, left, and Juan Mata during the English Premier League soccer match between Liverpool and Manchester United at Anfield Stadium, Liverpool, England, Sunday, March 22, 2015. (AP Photo/Jon Super)

Les alt om Premier League her!

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 7. september:
16:00 Vuelta a España: 16. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.35 Norge – England: U21 EM-kvalifisering på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Tirsdag 8. september:
18.55 Örebro HK – HC Vita Hästen: Ishockey, treningskamp på C More Hockey og TV 2 Sumo
19.00 Elit Vetlanda – Dackarna: Speedway Elitserien på C More Extreme og TV 2 Sumo
19.45 Indianerna – Piraterna: Speedway Elitserien på C More Live og TV 2 Sumo

Onsdag 9. september:
10.00 Oppstartkonferanse: Ishockey, SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
16:00 Vuelta a España: 17. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Torsdag 10. september:
16:00 Vuelta a España: 18. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 11. september:
16:00 Vuelta a España: 19. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Strømsgodset – Haugesund: Tippeligaen, 23. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
18.50 Kalmar – IFK Norrköping: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
18.30 Storhamar – Vålerenga: GET-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.45 Leksands IF – Timrå: Ishockey, HockeyAllsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.40 Iverness – Hearts: Skotsk Premiership på C More Fotball og TV 2 Sumo
20.55 Reading – Ipswich: Championship, 6. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
04.00 Coates Hire Rally Australia: Rally WRC på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 12. september:
12.35 Vuelta a España: 20. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.00 Everton – Chelsea: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.25 Aberdeen – Celtic: Skotsk Premiership C More Fotball og TV 2 Sumo
13.25 QPR – Nottingham Forest: Championship, 6. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.25 DTM 2015, Oschersleben: Motorsport på C More Extreme og TV 2 Sumo
15.30 Crystal Palace – Manchester City: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.30 Burnley – Sheffield Wednesday: Championship, 6. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.45 Malmö – Elfsborg: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Falkenberg – AIK: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
15.55 Burnley – Sheffield Wednesday: Championship, 6. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
17.30 Sandefjord – Molde: Tippeligaen, 23. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.00 Manchester United – Liverpool: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18:00 Sparta Sarpsborg – Stjernen: GET-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30 Arsenal – Stoke: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.30 Norwich – Bournemouth: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
21.30 West Bromwich – Southampton: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
22.30 Watford – Swansea: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
01.55 Coates Hire Rally Australia: Rally WRC på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
05.00 Coates Hire Rally Australia: Rally WRC på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 13. september:
12.55 Fulham – Blackburn: Championship, 6. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.30 Rudskogen – Rudskogen Motorfestival: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.45 Sunderland – Tottenham: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.30 Hammarby – Örebro: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
15.15 Tromsø – Mjøndalen: Tippeligaen, 23. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
16:00 Lørenskog – Kongsvinger: GET-ligaen på TV 2 Sumo
15.50 Timrå – IF Bjørklöven: Ishockey, HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo
16.30 Leicester – Aston Villa: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17:00 Frisk Asker – Stavanger Oilers: GET-ligaen på TV 2 Sumo
17:00 Manglerud Star – Lillehammer: GET-ligaen på TV 2 Sumo
17:05 Helsingborg – IFK Göteborg: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
17.25 Bærum – Kristiansund: OBOS-ligaen, 23. runde på TV 2 Sumo
17.25 Follo – Hødd: OBOS-ligaen, 23. runde på TV 2 Sumo
17.25 Jerv – Ranheim: OBOS-ligaen, 23. runde på TV 2 Sumo
17.25 Levanger – Strømmen: OBOS-ligaen, 23. runde på TV 2 Sumo
17.45 Rosenborg – Stabæk: Tippeligaen, 23. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
17.50 Odd – Bodø/Glimt: Tippeligaen, 23. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.50 Lillestrøm – Aalesund: Tippeligaen, 23. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.50 Sarpsborg 08 – Start: Tippeligaen, 23. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.55 Bryne – Hønefoss: OBOS-ligaen, 23. runde på TV 2 Sumo
17.55 Sandnes Ulf – Åsane: OBOS-ligaen, 23. runde på TV 2 Sumo
18.40 Vuelta a España: 21. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
19.55 Vålerenga – Viking: Tippeligaen, 23. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på TV 2 Sumo – uke 35

24. august – 30. august: 

 << Forrige uke   Neste uke>>

Denne uken er tettpakket med godbiter på rekke og rad. Mandagen tråkkes i gang med 3. etappe av Vueltaen, før vi følger opp med to kamper fra OBOS-ligaen, tre Allsvenskan-kamper, Sjakknatt fra St. Louis før den rundes av med toppkampen Arsenal – Liverpool, fra Premier League. Utover uken skal vi også innom Capital One Cup og Automesterserien før vi kommer til helgen med fulle runder av Premier League, Tippeligaen og OBOS-ligaen. Gjennom hele uken kan du se Vuelta a España og Sjakknatt fra St. Louis. Enjoy!

Cycling - Vuelta a Espana - Stage 20 - Santo Estevo de Ribas de Sil to Puerto de Ancares. Alberto Contador of Tinkoff Saxo wins the stage and extends his overall lead URN:20903834

Les alt om Premier League her!

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 24. august:
16:00 Vuelta a España: 3. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.55 Follo – Strømmen: OBOS-ligaen, 21. runde på TV 2 Sumo
18.55 Sandnes Ulf – Hødd: OBOS-ligaen, 21. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.55 Sundsvall – Falkenberg: Allsvenskan på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.55 IFK Norrköping – Helsingborg: Allsvenskan på og TV 2 Sumo
18.55 Djurgården – Hammarby: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.15 Arsenal – Liverpool: Premier League, 3. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 25. august:
16:00 Vuelta a España: 4. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Luton – Stoke: Capital One Cup, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.45 Hartlepool – AFC Bournemouth: Capital One Cup, 2. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

Onsdag 26. august:
16:00 Vuelta a España: 5. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.45 Barnsley – Everton: Capital One Cup, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Torsdag 27. august:
16:00 Vuelta a España: 6. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 28. august:
16:00 Vuelta a España: 7. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
TBA AutoMester-serien: FDM Jyllandsringen – GP Danmark: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Aalesund – Vålerenga: Tippeligaen, 22. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo

Lørdag 29. august:
13.00 Newcastle – Arsenal: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 Derby – Leeds: Championship, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.30 Liverpool – West Ham: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Premier League: Målshow: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.55 Ipswich – Brighton: Championship, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16:00 – 18:00 Vuelta a España: 8. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.30 Viking – Sandefjord: Tippeligaen, 22. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.00 Tottenham – Everton: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
TBA AutoMester-serien: FDM Jyllandsringen – GP Danmark: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

TBA Aston Villa – Sunderland på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Bournemouth – Leicester på TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Chelsea – Crystal Palace på og TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Manchester City – Watford på og TV 2 Sumo (Opptak)
TBA Stoke – West Bromwich på og TV 2 Sumo (Opptak)

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 30. august:
13.45 Southampton – Norwich: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.55 Strømmen – Brann: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
15.15 Stabæk – Odd: Tippeligaen, 22. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.15 Molde – Lillestrøm: Tippeligaen, 22. runde på C More Live og TV 2 Sumo
16:00 – 18:00 Vuelta a España: 9. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.30 Swansea – Manchester United: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.30 Mjøndalen – Strømsgodset: Tippeligaen, 22. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
17.55 Bodø/Glimt – Sarpsborg 08: Tippeligaen, 22. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.55 Start – Haugesund: Tippeligaen, 22. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.55 Fredrikstad – Sandnes Ulf: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Hødd – Bryne: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Hønefoss – Bærum: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Kristiansund – Levanger: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Nest-Sotra – Ranheim: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Sogndal – Follo: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
17.55 Åsane – Jerv: OBOS-ligaen, 22. runde på TV 2 Sumo
19.55 Tromsø – Rosenborg: Tippeligaen, 22. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
20.00 Sjakknatt fra St. Louis: Sjakk på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
TBA AutoMester-serien: FDM Jyllandsringen – GP Danmark: AutoMester-serien på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon

Sport på TV 2 Sumo – uke 33

10. august – 16. august: 

 << Forrige uke

Hvis du liker fotball er det bare å benke seg foran skjermen denne uken. Vi kan by på hele runder i Tippeligaen og OBOS-ligaen, og kamper fra Premier League, Championship, Capital One Cup, NM i fotball for menn og Allsvenskan. Fra torsdag kan du se Boasson Hagen gå for sammenlagtseier i Arctic Race og fredag begynner Ladies Tour of Norway. Og i helgen får du enda mer fart i Sommerløpet på Ring Djursland i AutoMester-serien.

boasson

Les alt om Premier League her!

Se sport på TV 2 Sumo!

Mandag 10. august:
18.45 AIK – Djurgården: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Kalmar – GIF Sundsvall: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
18.55 Sogndal – Bryne: OBOS-ligaen, 18. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
20.15 West Bromwich – Manchester City: Premier League, 1. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 11. august:
20.40 Yeovil – QPR: Capital One Cup, 1. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Onsdag 12. august:
18.30 Brann – Åsane: OBOS-ligaen, 19. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
18.50 Gefle – Elfsborg: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
18.55 Jerv – Hødd: OBOS-ligaen, 19. runde på TV 2 Sumo
18.55 Levanger – Bærum: OBOS-ligaen, 19. runde på TV 2 Sumo
18.55 Nest-Sotra – Kristiansund: OBOS-ligaen, 19. runde på TV 2 Sumo
18.55 Ranheim – Hønefoss: OBOS-ligaen, 19. runde på TV 2 Sumo
18.55 Sandnes Ulf – Follo: OBOS-ligaen, 19. runde på TV 2 Sumo
19.55 Viking – Molde: NM, menn, kvartfinaler på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 Portsmouth – Derby: Capital One Cup, 1. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Kilmarnock – Celtic på C More Fotball: Skotsk Premier League på C More Fotball og TV 2 Sumo

Torsdag 13. august:
15:30 Arctic Race: 1. Etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
17.30 Sandefjord – Stabæk: NM, menn, kvartfinaler på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.50 Fredrikstad – Sogndal: OBOS-ligaen, 19. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.55 Bryne – Strømmen: OBOS-ligaen, 19. runde på TV 2 Sumo
20.40 Doncaster – Leeds: Capital One Cup, 1. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Fredag 14. august:
15:30 Arctic Race: 2. Etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
18.30 Aalesund – Strømsgodset: Tippeligaen, 20. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
20.00 Aston Villa – Manchester United: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.40 Ladies Tour of Norway: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 15. august:
12:30 Arctic Race: 3. Etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
13.00 Southampton – Everton: Premier League, 2. runde påTV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.25 Burnley – Birmingham: Championship, 2. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.15 Molde – Sarpsborg 08: Tippeligaen, 20. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
15.30 Tottenham – Stoke: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Malmö – Gefle: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Sundsvall – Örebro: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
15.55 MK Dons – Preston North End: Championship, 2. runde på TV 2 Sport Premium 2
17.30 Viking – Bodø/Glimt: Tippeligaen, 20. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
18.15 QPR – Cardiff: Championship, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.40 Ladies Tour of Norway: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
TBA AutoMester-serien: Ring Djursland – Sommerløpet: Motorsport på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 16. august:
12.55 Wolverhampton – Hull: Championship, 2. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.30 Arctic Race: 4. Etappe: Sykkel på TV 2 og og TV 2 Sumo
13.45 Crystal Palace – Arsenal: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.45 Göteborg – Häcken: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
14.50 AIK – Kalmar: Allsvenskan på C More Live 4 og TV 2 Sumo
15.15 Start – Odd: Tippeligaen, 20. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
16.30 Manchester City – Chelsea: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.00 Elfsborg – Djurgården: Allsvenskan på C More Live 3 og TV 2 Sumo
17.30 Rosenborg – Vålerenga: Tippeligaen, 20. runde på C More Fotball og TV 2 Sumo
17.55 Mjøndalen – Haugesund: Tippeligaen, 20. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.55 Tromsø – Sandefjord: Tippeligaen, 20. runde på C More Live og TV 2 Sumo
17.55 Follo – Bærum: OBOS-ligaen, 20. runde på TV 2 Sumo
17.55 Hødd – Levanger: OBOS-ligaen, 20. runde på TV 2 Sumo
17.55 Hønefoss – Jerv: OBOS-ligaen, 20. runde på TV 2 Sumo
17.55 Nest-Sotra – Bryne: OBOS-ligaen, 20. runde på TV 2 Sumo
17.55 Strømmen – Fredrikstad: OBOS-ligaen, 20. runde på TV 2 Sumo
17.55 Åsane – Ranheim: OBOS-ligaen, 20. runde på TV 2 Sumo
19.55 Stabæk – Lillestrøm: Tippeligaen, 20. runde TV 2 Zebra
21.40 Ladies Tour of Norway: Sykkel TV 2 Sportskanalen
TBA AutoMester-serien: Ring Djursland – Sommerløpet: Motortsport på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon