Sport på TV 2 Sumo – uke 37

<< Forrige uke                                                                                               Neste uke >>

11. september  –  17. september

Denne uken er det endelig duket for et eventyrlig Sykkel-VM i Bergen, den største turneringen noensinne på Vestlandet! Edvald Boasson Hagen og Alexander Kristoff skal med sitt eminente team føre frem i utfordrende omstendigheter, og forhåpentligvis gi det norske publikum flere minnerike øyeblikk.

Helgen er fullspekket med fotball og ishockey, hvor Get-ligaen, SHL, Allsvenskan og Premier League fortsetter for fullt. Det hele avsluttes med en aldri så liten supersøndag, med storkampene Chelsea – Arsenal og Manchester United – Everton!

Mandag 11. september:
18.50: IFK Göteborg – Djurgården, Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.00: TBA, Telenorligaen, CS:GO på TV 2 Sumo
20.15: West Ham – Huddersfield, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 12. september:
19.00: Storhamar – Lillehammer, Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Onsdag 13. september:
20.15: Vipers – Byåsen, Eliteserien for kvinner på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 14. september:
11.30-22.00: PartyPoker på TV 2 Sumo
17.50: Sparta – Stavanger Oilers, Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30: Manglerud Star – Stjernen, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30: Frisk Asker – Kongsvinger, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30: Lørenskog – Vålerenga, Get-ligaen på TV 2 Sumo

Fredag 15. september:
18.50: Häcken – Elfsborg, Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
18.50: Kalmar – Norrköping, Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
20.30: Bournemouth – Brighton, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Lørdag 16. september:
13.00: Crystal Palace – Southampton, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.50: IFK Göteborg – Jönköping, Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.05: HV71 – Djurgården, SHL på TV 2 Sumo
15.05: Färjestad – Linköping, SHL på TV 2 Sumo
15.30: Liverpool – Burnley, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50: Premier League: Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50: Djurgården – Örebro, Allsvenskan på TV 2 Sumo
16.00: Kongsvinger – Sparta, Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00: Stavanger Oilers – Manglerud Star, Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00: Stjernen – Lillehammer, Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.50: Frölunda – Mora, SHL på TV 2 Sumo
17.50: Luleå – Örebro, SHL på TV 2 Sumo
18.00: Tottenham – Swansea, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Søndag 17. september:
11.30: Lagtempo, elite kvinner, Sykkel-VM i Bergen på TV 2 og TV 2 Sumo
15.00: Lagtempo, elite menn, Sykkel-VM i Bergen på TV 2 og TV 2 Sumo
13.45: Chelsea – Arsenal, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.50: Sirius – Östersund, Allsvenskan på TV 2 Sumo
14.50: AIK – Halmstad, Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.00: Lagtempo, elite menn, Sykkel-VM i Bergen på TV 2 og TV 2 Sumo
16.30: Manchester United – Everton, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.00: Vålerenga – Frisk Asker, Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00: Storhamar – Lørenskog, Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.15: Malmö – Hammarby, Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.30: FotballXtra på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
18.00: TBA, Telenorligaen, League of Legends på TV 2 Sumo
19.15: Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.00: TBA, Telenorligaen, Overwatch på TV 2 Sumo

devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 36

<< Forrige uke                                                                                               Neste uke >>

4. september  –  10. september

Landslagsspill blir byttet ut mot Premier League denne helgen. Manchester City mot Liverpool blir storkampen som åpner det hele på lørdag. De lyseblå er nådeløse med Pep Guardiola i front, men Liverpool har vist seg dødelig effektive foran mål med trioen Salah, Mané og Firmino som storspiller for tiden. Gjør Philippe Coutinho comeback i tillegg kan det bli et forrykende oppgjør…

Vueltaen går inn i sin siste uke, med overlegne Chris Froome i den røde ledertrøyen – skal det bli konkurranse om sammenlagtseieren bør Nibali hente inn det minuttet han ligger bak!

Get-ligaen er endelig tilbake, og hvilket oppgjør som åpner showet! Sesongen starter med et smell foran en fullsatt Gjøvik Olympiske Fjellhall når Vålerenga tar i mot erkerivalen Storhamar, hvor sistnevnte stiller med veteranen og utenlandsproffen Patrick Thoresen som har returnert etter 16 år. Vi sender alle kampene fra den norske ligaen, og dette er den første av mange godbiter!

Mandag 4. september:
20.00: BX3 – Temp i Telenorligaen, CS:GO på TV 2 Sumo

Tirsdag 5. september:
10.30-12.00: Upptaksträff, SHL på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.00-18.00: La Vuelta, 16. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.25: Vålerenga – Lørenskog, treninskamp på TV 2 Sumo
18.50: Norge – Israel, U21 EM-kvalik på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Onsdag 6. september:
12.20-18.00: La Vuelta, 17. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.15: Drammen – Fyllingen, Eliteserien for menn på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 7. september:
11.55: J15 Norge – J15 Sverige, aldersbestemt fotball på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.00-18.00: La Vuelta, 18. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 8. september:
15.00-18.00: La Vuelta, 19. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30: Vålerenga – Storhamar, Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 9. september:
12.45: Manchester City – Liverpool, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.55-18.00: La Vuelta, 20. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.30: Everton – Tottenham, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50: Premier League: Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.50: Östersund – Eskilstuna, Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.55: Kongsvinger – Lørenskog, Get-ligaen på TV 2 Sumo
15.55: Stavanger Oilers – Frisk Asker, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00: Stoke – Manchester United, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.00-21.55: Rundbaneritt, kvinner og menn, elite på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Søndag 10. september:
12.00-17.00: Rudskogen Motorsenter på TV 2 Sumo
12.10-14.35: Madrid Challenge på TV 2 Sumo
13.45: Burnley – Crystal Palace, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.50: Hammarby – AIK, Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 2 og  TV 2 Sumo
14.50: Elsfborg – Kalmar, Allsvenskan på TV 2 Sumo
16.30: Swansea – Newcastle, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.50-21.00: La Vuelta, 21. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.55: Stjernen – Sparta, Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.55: Lillehammer – Manglerud Star, Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.20: Örebro – Malmö, Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.20: Jönköping – Norrköping, Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.30: FotballXtra på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
19.05: Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
21.00-00.55: Downhill, kvinner og menn, elite på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 35

<< Forrige uke                                                                                               Neste uke >>

28. august  –  03. september

Telenorligaen er tilbake på skjermen! Denne uken pangåpner vi med den første kampen i høstsesongen i spillet CS:GO, og oppgjøret mellom det ferske toppdivisjonslaget SKAM og de rutinerte BX3-spillerne som fikk en tøff vårsesong hvor de unngikk nedrykk med et nødskrik.

Vuelta a España går inn i sin nest siste uke, med flere tøffe og avgjørende etapper. Blir det nok en Sky-triumf eller skal storlaget vippes av seierspinnen?

Landslagspause i helgen betyr et lite avbrekk i Premier League, men da stepper våre herlige curling-gutter inn, som skal jakte på seier i Baden Masters, World Class Curling i Sveits gjennom helgen – hvilket design er det på buksene denne gangen?

Mandag 28. august:
20.00: SKAM – BX3 i Telenorligaen, CS:GO på TV 2 Sumo

Tirsdag 29. august:
15.00-18.00: La Vuelta, 10. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30: Nykøbing – Randers, dansk supercup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.30: Aalborg – Skjern, dansk supercup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Onsdag 30. august:
15.00-18.00: La Vuelta, 11. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.10: G18 Norge – G18 Østerrike, aldersbestemt fotball på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.15: Sola – Storhamar, eliteserien i håndball for kvinner på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 31. august:
15.00: La Vuelta, 12. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 01. september:
07.55: Sveits (Team de Cruz) – Norge (Team Ulsrud), curling for menn på TV 2 Sumo
12.55: Norge (Team Ulsrud) – Nederland, curling for menn på TV 2 Sumo
15.00-18.00: La Vuelta, 13. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.55: Sveits (Team Pfister) – Norge (Team Walstad), curling for menn på TV 2 Sumo
18.25: Italia – Norge (Team Ulsrud), curling for menn på TV 2 Sumo
18.55: Kosovo – Norge, U21 EM-kvalifisering på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.55: Tsjekkia – Norge (Team Walstad), curling for menn på TV 2 Sumo

Lørdag 02. september:
10.25: Norge (Team Walstad) – Sveits (Team Bangerter), curling for menn på TV 2 Sumo
13.40: Norge (Team Ulsrud) – Sveits (Team Hess), curling for menn på TV 2 Sumo
15.00-18.00: La Vuelta, 14. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.55: Norge (Team Walstad) – Sveits (Team Bruggmann), curling for menn på TV 2 Sumo

Søndag 03. september:
13.45-18.00: La Vuelta, 15. etappe på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 33

<< Forrige uke

14. august  –  20. august

 

 

Mandag 14. august:
18.45 Elfsborg – IFK Göteborg: Allsvenskan på TV 2 Sumo
18.50 Häcken – Sundsvall: Allsvenskan på TV 2 Sumo

Tirsdag 15. august:
Ingen sendinger denne dagen.

Onsdag 16. august:
16.50 Zuccarello All Star Game: Kjendiskampen: Ishockey på TV 2 Spotskanalen og TV 2 Sumo
18.25 Zuccarello All Star Game: Ishockey på TV 2 Spotskanalen og TV 2 Sumo

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 17. august:
19.00 SS1 Saarbrücken: WRC Rally Tyskland på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 18. august:
16.30 Ladies Tour of Norway, 1. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
18.50 Jönköping – Elfsborg: Allsvenskan på TV 2 Sumo

Lørdag 19. august:
12.00 SS12 Römerstrasse: WCR Rally Tyskland på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.45 Swansea – Manchester United: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.30 Liverpool – Crystal Palace: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Eskilstuna – Malmö: Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.50 Premier League Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
16.30 Ladies Tour of Norway, 2. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
17.25 La Vuelta, 1. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Stoke – Arsenal: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
OPPTAK 18.15 Bournemouth – Watford: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium 2
OPPTAK 18.15 Southampton – West Ham: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium 3
OPPTAK 20.05 Burnley – West Bromwich: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium 2
OPPTAK 20.05 Leicester – Brighton: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium 3

Søndag 20. august:
12.00 GP Danmark, Jyllandsringen: NTCC på TV 2 Sumo
12.00 SS21 St. Wendeler Land 2: WRC Rally Tyskland på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.30 Ladies Tour of Norway, 3. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
13.45 Huddersfield – Newcastle: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.50 Djurgården – Halmstad: Allsvenskan på TV 2 Sumo
14.50 Östersund – AIK: Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.00 La Vuelta, 2. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.30 Tottenham – Chelsea: Premier League, 2. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.15 IFK Göteborg – Häcken: Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.20 Sirius – Norrköping: Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.30 FotballXtra på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
19.15 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 28

<< Forrige uke                                                                                                   Neste uke >>

10. juli –  16. juli

Denne uken starter toppklubbene oppkjøringen til kommende sesong. Du kan se blant annet Manchester United, Liverpool og Arsenal pusse formen inn mot Premier League 2017/2018.

Ellers kan du følge dramatikken i Tour de France videre etter en kort hvilepause på mandag. Torsdag starter også X Games i Minneapolis, hvor vi sender de fleste eventene gjennom hele helgen. Uken avsluttes som vanlig med Davy og resten av FotballXtra-studioet.

Mandag 10. juli:
18.50 Djurgården – Kalmar: Allsvenskan på TV 2 Sumo
18.55 Göteborg – Halmstad: Allsvenskan på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
19.55 Xamax Neuchatel – Stoke på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 11. juli:
12.30 Tour de France, 10. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
19.55 Lausanne – Valencia: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Onsdag 12. juli:
12.30 Tour de France, 11. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
19.55 Young Boys – Stoke: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 Tranmere – Liverpool: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 13. juli:
11.30 Tour de France, 12. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
12.00 Sydney – Arsenal: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.30 Valencia – Sporting Lisboa: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
00.00-00.30 BMX Vert, finale: X Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
03.00-06.00 Skateboard Vert og Flat-Track Racing finale: X Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 14. juli:
14.00 Tour de France, 13. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
17.55 Fortuna Dusseldorf – Brighton: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
19.25 Malaga – Sheffield United: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
19.45 BMX Dirt kvalik, Skateboard Big Air kvalik og Skateboard Street kvalik: X Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.25 Wigan – Liverpool: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
01.30-02.30 Skatebord Street finale: X Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
03.00-06.45 BMX Big Air finale, MOTO X Freestyle finale og BMX Street finale: X Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 15. juli:
10.55 Western Sydney Wanderers – Arsenal: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
12.30 Tour de France, 14. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
15.50 Sundsvall – Halmstad: Allsvenskan op TV 2 Sumo
15.50 Athletic Eskilstuna – Kalmar: Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.50 Malmö – Sirius: Allsvenskan på TV 2 Sumo
16.25 St. Gallen – Southampton: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.25 Monaco – Stoke: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
18.55 Bournemouth – Estoril: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
19.00-00.00 BMX Park finale, MOTO X Step Up finale, Skateboard Big Air finale: X Games
på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.55 Marseille – Fenerbache: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
01.00-05.00 Skateboard Park finale, Skateboard Street finale, MOTO X Best Whip finale, MOTO X Best Trick finale
03.55 LA Galaxy – Manchester United: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Søndag 16. juli:
12.30 Tour de France, 15. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
14.50 Örebro – Göteborg: Allsvenskan på TV 2 Sumo
16.55 Monaco – PSV Eindhoven: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.15 AIK – Nörrköping: Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.20 Östersund – Djurgården: Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.30 FotballXtra på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
19.00-00.00 BMX Dirt finale, Skateboard Park finale, Dave Mirra´s BMX Park Best Trick, MOTO X Quarterpipe High Air finale

devicer