Sport på TV 2 Sumo – uke 4

<< Forrige uke

22. januar – 28. januar

Hei, og velkommen til uke 4! Som dere kanskje ser så har vi endret litt på utseende av bloggen vår for å gjøre den litt mer innbydende og forståelig – håper dere liker den 😎 Men nok om det! Allerede mandag kan vi tilby kampen mellom Swansea og Liverpool. “Laget som slo Manchester City” skal nå møte et lag i motsatt ende av tabellen, men uansett hva du forventer kan alt skje i Premier League 💃

Til helgen tar den engelske ligaen pause, men frykt ikke, vi har alpint fra Lenzerheide, Get-ligaen og Tata Steel med Magnus Carlsen! I tillegg starter Rally-VM på lørdag, denne gangen i Monte Carlo, Monaco 🏁 Så ta en titt på det ferske sendeskjemaet under og gled deg til uken som kommer 🙏

Mandag 22. januar:

20.30

Swansea – Liverpool, Premier League på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo


Tirsdag 23. januar:

13.25
Runde 9, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
18.50
Stavanger Oilers – Sparta, Get-ligaen på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
Linköping – Örebro, Get-ligaen på TV 2 Sumo
Malmö – HV71, Get-ligaen på TV 2 Sumo


Onsdag 24. januar:

13.30
Runde 10, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen


Torsdag 25. januar:

17.50
Lillehammer – Stavanger, Get-ligaen på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
18.30
Sparta – Vålerenga, Get-ligaen på TV 2 Sumo
Frisk Asker – Lørenskog, Get-ligaen på TV 2 Sumo
Manglerud Star – Kongsvinger, Get-ligaen på TV 2 Sumo
Stjernen – Storhamar, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50
Brynäs – Linköping, SHL på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 2
Luleå – Färjestad, SHL på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 3
Karlskrona – Frölunda, SHL på TV 2 Sumo


Fredag 26. januar:

10.00
Alpint, kombi: Super-G (Kvinner), vintersport på TV 2 Sumo
13.00
Alpint, kombi: Slalåm (Kvinner), vintersport på TV 2 Sumo
13.25
Runde 11, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen


Lørdag 27. januar:

10.00
Alpint: Storslalåm, 1. omgang (KV), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
13.00
Alpint: Storslalåm, 2. omgang (KV), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
SS12, Monte Carlo, Rally-VM på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
13.25
Runde 12, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
15.05
Skellefteå – Frölunda, SHL på TV 2 Sumo
Rögle – Karlskrona, SHL på TV 2 Sumo
Linköping – Luleå, SHL på TV 2 Sumo
16.00
Kongsvinger – Lillehammer, Get-ligaen på TV 2 Sumo
Stavanger – Stjernen, Get-ligaen på TV 2 Sumo
Lørenskog – Sparta, Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.50
Växjö – Djurgården, SHL på TV 2 Sumo
Färjestad – Örebro, SHL på TV 2 Sumo
HV71 – Brynäs, SHL på TV 2 Sumo


Søndag 28. januar:

09.00
SS15, Monte Carlo, Rally-VM på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
09.15
Alpint: Slalåm, 1. omgang (KV), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
12.00
SS17 Power Stage, Monte Carlo, Rally-VM på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
12.10
Alpint: Slalåm, 2. omgang (KV), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
13.00
Runde 13, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
13.30
Hoogerheide, Women, elite, sykkelcross på TV 2 Sumo
13.50
Färjestad – Luleå, SHL på TV 2 Sumo
15.00
Hoogerheide, Men, elite, sykkelcross på TV 2 Sumo
15.05
Mora – Malmö, SHL på TV 2 Sumo
17.00
Storhamar – Frisk Asker, Get-ligaen på TV 2 Sumo
Vålerenga – Manglerud Star, Get-ligaen på TV 2 Sumo

devicer

Høydepunkter på MUTV


🔥 HER ER DENNE UKENS UTVALGTE HØYDEPUNKTER PÅ MUTV 🔥  

 

MANDAG:

16.00: When The Floodlights Fade – møte med Gordon Hill, vingen som på midten av 1970-tallet fikk Stretford End til å koke av begeistring

18.00: Adidas ’92 Homecoming – Beckham, Neville-brødrene, Scholes, Giggs og Butt gjenforenes. Dokumentar fra bak kulissene på Old Trafford

19.30: Reserves Live! – Direktesendt U23-oppgjør mot West Ham

22.15: All The Goals – Darren Fletcher

 

TIRSDAG:

16.00: When The Floodlights Fade – Møte med Arnold Mühren, Uniteds første nederlender

16.30: Big Ron’s Big Night  – Den uforglemmelige kvelden da United slo tilbake etter 0-2 fra det første møtet med Diego Maradonas Barcelona

18.00: Lou Macari: My Life – En dokumentar om en av 70-tallets store United-stjerner

19.30: The Paddy Crerand Show – Innringningsprogram, der europacupvinneren fra 1968 svarer på spørsmål og gir sitt syn på alt som skjer på og rundt Old Trafford

20.30: Reserve Highlights – Høydepunkter fra mandagens U23-kamp mot West Ham

 

ONSDAG:

16.00: When The Floodlights Fade – Møte med Garry Birtles, spissen som i 1980 ble hentet fra Nottingham Forest for rekordsummen £1.25 millioner

19.00: MUTV Gold – Bryan Robson – Dokumentar i forbindelse med at det i 2011 var 30 år siden Captain Marvel skrev under for United

20.00: The American Dream: How Football Made It Stateside – Dokumentar om hvordan fotballen og United-interessen har utviklet seg på den andre siden av Atlanteren

21.00: Micki: An Armenian Hero – Eksklusiv dokumentar om et av de mest spennende medlemmene av Uniteds førstelag. Historien om Henrikh Mkhitaryan

23.00: Adidas ’92 Homecoming – Beckham, Neville-brødrene, Scholes, Giggs og Butt gjenforenes. Dokumentar fra bak kulissene på Old Trafford

 

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

 

TORSDAG:

16.00: When The Floodlights Fade – Keith Gillespie. Den tidligere United-vingen fikk en fin karriere, men han var hele tiden forfulgt av kontroverser

16.45: All The Goals – Diego Forlán

18.30: All The Goals – Ryan Giggs

20.00: Sole Searching In South America – En gruppe bestående av adidas-fans, deriblant Stone Roses-vokalist Ian Brown, dro til Buenos Aires for å sjekke utvalget i en legendarisk sportsforretning

21.00: MUTV Gold – Bryan Robson – Dokumentar i forbindelse med at det i 2011 var 30 år siden Captain Marvel skrev under for United

 

FREDAG:

15.00, 16.30, 19.00, 21.30 og 23.30: Mourinho’s Press Conference foran mandagens PL-møte med Stoke. (OBS: Høyst usikkert. Tidspunktet for pressekonferansen vil nok avhenge av når United returnerer etter en treningsuke i Dubai)

16.00: When the Floodlights Fade – Det var knyttet store forventninger til unge, lovende Richard Irving, men han slo aldri igjennom. Hva var det egentlig som skjedde?

20.00: Foundation 2017 – En gjennomgang av det fantastiske arbeidet som ble utført a Manchester United Foundation i året som gikk

21.00: Leadership: Sir Alex Ferguson – Den tidligere United-manageren avslører hemmelighetene bak sin suksess

 

LØRDAG:

13.30: All The Goals – Robin van Persie

14.00: When the Floodlights Fade – Det var knyttet store forventninger til unge, lovende Richard Irving, men han slo aldri igjennom. Hva var det egentlig som skjedde?

15.00: Academy Highlights – Høydepunkter fra U18-kampen mot Sunderland

16.00: My Mate: Manchester United – En 48 gammel mann fra Bulgaria bor sammen med sin mor og katten sin, Beckham. Men, det er også noe annet spesielt ved ham – navnet

21.00: Sir Bobby – The Greatest – Spesialdokumentar om Bobby Charltons mer enn 60 år på Old Trafford

 

SØNDAG:

12.00: Green Devils – Best, Keane, Whiteside, McGrath. På rundtur med skuespiller Simon Delaney for å finne hans beste irske United-ellever

13.00: All The Goals – Paul Scholes

16.00: Dennis Viollet: A United Man – Historien om den målfarlige United-angriperen som overlevde München-ulykken

18.00: Celebrity Reds: Usain Bolt – Andy Goldstein i samtale med verdens raskeste mann

19.30: Micki: An Armenian Hero – Eksklusiv dokumentar om et av de mest spennende medlemmene av Uniteds førstelag. Historien om Henrikh Mkhitaryan

22.30: The United Archives – Høydepunkter fra Ligacupfinalen i 2010: United v Aston Villa

devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 3

<< Forrige uke                                                                                               Neste uke >>

15. januar – 21. januar

Når veiene her i området ikke egner seg for tohjulinger på denne tiden av året tar vi turen til Australia som nok en gang arrangerer Tour Down Under, det største og høyest rangerte sykkelrittet utenfor Europa 🚲 Sendingene går nokså sent, så her er det noe å glede seg til for alle nattmennesker 😴🌙

Allerede mandag denne uken kan du se Manchester United jakte nye poeng mot bunnslitende Stoke ⚽ Bortelaget har kvittet seg med manager Mark Hughes, noe som alltid kan spille positivt inn på et lag i motgang. Det er nok mange United-supportere som biter litt ekstra i neglene før en slik kamp, selv mot et lag under nedrykksstreken.

Vi tilbyr også Tata Steel Chess, Get-ligaen og snowboard i den tredje uken av 2018, så heng med! 👊

Mandag 15. januar:
13.25 Runde 3, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
20.30 Manchester United – Stoke, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium

Tirsdag 16. januar:
03.00 Tour Down Under, 1. etappe, sykkel på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
13.25 Runde 4, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

Onsdag 17. januar:
03.30 Tour Down Under, 2. etappe, sykkel på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
13.55 Runde 5, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
18.50 Sparta – Stavanger Oilers, Get-ligaen på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 18. januar:
03.30 Tour Down Under, 3. etappe, sykkel på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
18.00 Sparta – Stavanger, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.20 Manglerud Star – Stjernen, Get-ligaen på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
18.30 Lørenskog – Vålerenga, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Kongsvinger, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Frölunda – Färjestad, SHL på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 2
18.50 Växjö – Luleå, SHL på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 3
18.50 Djurgården – Brynäs, SHL på TV 2 Sumo

Fredag 19. januar:
03.30 Tour Down Under, 4. etappe, sykkel på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
13.25 Runde 6, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
13.40 Snowboard: Slopestyle (M/KV), vintersport på TV 2 Sumo
18.50 HV71 – Malmö, SHL på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 2

Lørdag 20. januar:
01.40 Tour Down Under, 5. etappe, sykkel på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
12.45 Brighton – Chelsea, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
13.25 Runde 7, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
13.40 Snowboard: Halfpipe (M/KV), vintersport på TV 2 Sumo
15.05 Brynäs – Djurgården, SHL på TV 2 Sumo
15.05 Färjestad – Skellefteå, SHL på TV 2 Sumo
15.05 Växjö – Linköping, SHL på TV 2 Sumo
15.30 Burnley – Manchester United, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
15.50 Premier League: Målshow på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 3
16.00 Stavanger – Manglerud Star, Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Kongsvinger – Sparta, Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.50 Frölunda – Luleå, SHL på TV 2 Sumo
17.50 Karlskrona – Mora, SHL på TV 2 Sumo
17.50 Örebro – Rögle, SHL på TV 2 Sumo
18.00 Manchester City – Newcastle, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium

Søndag 21. januar:
04.00 Tour Down Under, 6. etappe, sykkel på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
13.25 Runde 8, Tata Steel Chess på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
13.30 Nommay: Kvinner, elite, UCI sykkelcross på TV 2 Sumo
15.00 Nommay: Menn, elite, UCI sykkelcross på TV 2 Sumo
15.30 Minsk: Banesykkel, UCI banesykling på TV 2 Sumo
17.00 Storhamar – Lørenskog, Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Vålerenga – Frisk Asker, Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Stjernen – Lillehammer, Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Southampton – Tottenham, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
19.05 Fotballkveld England på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium

devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 2

<< Forrige uke                                                                                               Neste uke >>

8. januar – 14. januar

Den andre uken dette året byr på en høyst spennende fotballkamp! Liverpool får nemlig besøk av ligaleder Manchester City, og mannskapet til Jürgen Klopp har neppe glemt kampen på Etihad Stadium i september i fjor, hvor resultattavlen ikke stoppet før det sto hele 5-0 til det daværende hjemmelaget 🙈

Skal Liverpool klare å revansjere det sure tapet? 🔥

Mandag 8. januar:
Ingen livesport denne dagen

Tirsdag 9. januar:
18.30 Sparta – Manglerud Star, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Lillehammer, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lørenskog – Stjernen, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Stavanger, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Kongsvinger – Storhamar, Get-ligaen på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

Onsdag 10. januar:
20.15 Storhamar – Larvik, Eliteserien for kvinner, håndball på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 11. januar:
18.00 Stavanger – Lørenskog, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.20 Lillehammer – Sparta, Get-ligaen på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
18.30 Stjernen – Frisk Asker, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Vålerenga, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Storhamar – Manglerud Star, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Djurgården, SHL på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 2
18.50 HV71 – Frölunda, SHL på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 3
18.50 Linköping – Mora, SHL på TV 2 Sumo

Fredag 12. januar:
10.00 Alpint Kombi: Utfor (Menn), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
13.30 Alpint Kombi: Slalåm (Menn), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
18.50 Skellefteå – Örebro, SHL på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 2

Lørdag 13. januar:
12.00 Alpint: Utfor (Menn), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
15.05 Färjestad – Karlskrona, SHL på TV 2 Sumo
15.05 Djurgården – HV71, SHL på TV 2 Sumo
15.05 Brynäs – Frölunda, SHL på TV 2 Sumo
15.30 Chelsea – Leicester, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
15.50 Premier League: Målshow på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 3
15.55 Stavanger – Frisk Asker, Get-ligaen på TV 2 Sumo
15.55 Kongsvinger – Lørenskog, Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.50 Mora – Linköping, SHL på TV 2 Sumo
17.50 Örebro – Skellefteå, SHL på TV 2 Sumo
18.00 Tottenham – Everton, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium

Søndag 14. januar:
09.45 Alpint: Slalåm, 1. omgang (Menn), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
09.45 People’s Choise Classic, Tour Down Under, sykkel på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
12.45-14.30 Alpint: Slalåm, 2. omgang (Menn), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
14.00 Bournemouth – Arsenal, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
16.30 Liverpool – Manchester City, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
16.55 Vålerenga – Storhamar, Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.55 Lillehammer – Manglerud Star, Get-ligaen på TV 2 Sumo

devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 1

<< Forrige uke                                                                                               Neste uke >>

1. januar – 7. januar

Godt år, og velkommen til 2018 🙌✨

Vi har et storslått år foran oss med flere høydepunkter for alle som er sulten på nervepirrende, spennende og dramatiske sportsøyeblikk – håper dere følger oss gjennom ALT 😀

Det er duket for årets første storkamp i Premier League når gigantene Arsenal og Chelsea møtes til London-derby på Emirates på onsdag. Med sju poeng opp til Chelsea på 3. plass, er kun tre poeng godt nok for manager Arsène Wenger og Arsenal. Alt ligger til rette for et forrykende derby i London ⚽

Mandag 1. januar:
10.30 Langrenn: 10 km jakt (Kvinner), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
12.25 Langrenn: 15 km jakt (Menn), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
13.00 Brighton – Bournemouth, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
15.30 Burnley – Liverpool, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
15.50 Premier League: Målshow på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
18.00 Everton – Manchester United, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium

Tirsdag 2. januar:
18.50 Färjestad – Frölunda, SHL på TV 2 Sumo
18.50 Rögle – Djurgården, SHL på TV 2 Sumo
18.50 Malmö – Skellefteå, SHL på TV 2 Sumo
20.15 Swansea – Tottenham, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
20.35 Premier League: Målshow på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium

Onsdag 3. januar:
20.00 Arsenal – Chelsea, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
20.15 Larvik – Vipers, Eliteserien for kvinner, håndball på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 4. januar:
17.55 Stavanger – Storhamar, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.25 Frankrike – Norge, Golden League på TV 2 Sumo og TV 2
18.25 Vålerenga – Lillehammer, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.25 Kongsvinger – Stjernen, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.25 Frisk Asker – Sparta, Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Frölunda – Växjö, SHL på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 2
18.50 Färjestad – Rögle, SHL på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium 3
18.50 Örebro – Djurgården, SHL på TV 2 Sumo
20.30 Tottenham – West Ham, Premier League på TV 2 Sumo og TV 2 Sport Premium
20.40 Danmark – Egypt, Golden League på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

Fredag 5. januar:
Ingen livesport denne dagen

Lørdag 6. januar:
10.00 Alpint: Storslalåm 1. omg (Menn), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
13.00 Alpint: Storslalåm 2. omg (Menn), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
15.05 Djurgården – Frölunda, SHL på TV 2 Sumo
15.05 Rögle – Växjö, SHL på TV 2 Sumo
15.05 Mora – Brynäs, SHL på TV 2 Sumo
16.30 Norge – Danmark, Golden League på TV 2 Sumo og TV 2
17.50 Skellefteå – Linköping, SHL på TV 2 Sumo
17.50 Karlskrona – Malmö, SHL på TV 2 Sumo
19.10 Frankrike – Egypt, Golden League på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen

Søndag 7. januar:
10.00 Alpint: Slalåm 1. omg (Menn), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
13.00 Alpint: Slalåm 2. omg (Menn), vintersport på TV 2 Sumo og TV 2
14.25 Norge – Egypt, Golden League på TV 2 Sumo og TV 2
15.05 HV71 – Färjestad, SHL på TV 2 Sumo
16.55 Frankrike – Danmark, Golden League på TV 2 Sumo og TV 2 Sportskanalen
16.55 Stjernen – Vålerenga, Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.55 Lillehammer – Lørenskog, Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.55 Manglerud Star – Frisk Asker, Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.55 Sparta – Storhamar, Get-ligaen på TV 2 Sumo

devicer