Ukens anbefalinger på MUTV – uke 30

ONSDAG:

16.30: Carrick: The Players’ Player – En spesialdokumentar om Uniteds nr. 16. I løpet av en 11 år lang United-karriere har veteranen vært med på å vinne alt

19.00: The Match Highlights United v City; høydepunkter fra fredagens kamp; det første Manchester-derby spilt utenfor De britiske øyer

19.30: The Match Highlights United v Real Madrid; høydepunkter fra helgens kamp

20.00: United Archives – Champions League-finalen 1999. To troféer var allerede sikret. Nå sto kun Bayern München i veien for en enestående trippeltriumf

22.30 & 23.30: Match Day Preview On Tour – Det bygges opp til nattens kamp mot FC Barcelona

 

 

TORSDAG:

17.00: United Archives – Høydepunkter fra Cupvinnercupfinalen mot Barcelona i 1991

18.00: When The Floodlights Fade – møte med Garry Birtles, spissen som I 1980 ble hentet fra Nottingham Forest for rekordsummen £1.25 millioner

19.00 & 21.30: Inside The Tour, Training Live – en gjennomgang av Uniteds fem kamper på USA-turen, samtidig som blikket rettes frem mot treningskampene mot Vålerenga i Oslo og Sampdoria i Dublin

22.30: The Match Live – Tour 2017: Barcelona v United. Fullt opptak av nattens treningskamp mot Lionel Messi & co.

 

 

FREDAG:

16.30: When The Floodlights Fade – møte med Gordon Hill, vingen som på midten av 1970-tallet fikk Stretford End til å koke av begeistring

17.00: The Match Live – Tour 2017: Barcelona v United. Fullt opptak av torsdagsnattens treningskamp mot Lionel Messi & co.

19.00: Zlatan: The Year Of The Lion – FOR en sesong det ble for Zlatan Ibrahimovic! Vi ser tilbake på svenskens ankomst i 2016, og følge ham deretter gjennom sesongen – på og utenfor banen

21.00: Star Maker: Jimmy Murphy – Spesialdokumentar om en av tidenes United-trenere, mannen som skapte stjerner som Duncan Edwards og Sir Bobby Charlton

 

 

LØRDAG:

11.00: All The Goals: Ole Gunnar Solskjær – Samtlige av nordmannens scoringer, 126 i tallet

13.00: Zlatan: The Year Of The Lion – FOR en sesong det ble for Zlatan Ibrahimovic! Vi ser tilbake på svenskens ankomst i 2016, og følge ham deretter gjennom sesongen – på og utenfor banen

16.30: The Match Replayed – Barcelona v United. Fullt opptak av torsdagsnattens treningskamp mot Lionel Messi & co.

21.00: The Match Highlights – Tour 2017 Høydepunkter fra United v LA Galaxy

21.30: The Match Highlights – Tour 2017 Høydepunkter fra United v Real Salt Lake

22.00: The Match Highlights – Tour 2017 Høydepunkter fra United v Man City

22.30: The Match Highlights – Tour 2017 Høydepunkter fra United v Real Madrid

23.00: The Match Highlights – Tour 2017 Høydepunkter fra United v Barcelona

 

 

SØNDAG:

13.00: Wembley ’77: Que Sera, Sera – United v Liverpool. Eksklusiv dokumentar, med tilbakeblikk på en av United-historiens største FA-cupfinaler

16.00: Goals On Film – Hver eneste United-scoring fra 1998/99, sesongen da United vant Premier League, FA-cupen og Champions League

18.00: The Match Replayed – Tour 2017 United v LA Galaxy

20.00: The Match Replayed – Tour 2017 United v Real Salt Lake

22.00: The Match Replayed – Tour 2017 United v Man City

24.00: The Match Replayed – Tour 2017 United v Real Madrid

03.00: The Match Replayed – Tour 2017 United v Barcelona

Sport på TV 2 Sumo – uke 30

<< Forrige uke                                                                                               Neste uke >>

24. juli –  30. juli

Denne uken byr vi på et spennende fotballprogram med flere høydepunkter – de norske jentene møter Danmark i fotball-EM allerede mandag, før Manchester United skal måle krefter i treningskamper mot både Barcelona og Vålerenga senere i uken.

Fra torsdag og ut helgen kan du følge Mads Østberg temme hestekreftene med helt ny makker under WRC Rally Finland. I tillegg til Norway Cup, Allsvenskan og UCI BMX World Championship er det bare til å glede seg til uken – se fullt sendeskjema under:

Mandag 24. juli:
19.00 Hammarby – Elfsborg: Allsvenskan på TV 2 Sumo
20.00 Norge – Danmark: Fotball-EM på TV 2 og TV 2 Sumo
20.40 Belgia – Nederland: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Tirsdag 25. juli:
Ingen sendinger denne dagen

Onsdag 26. juli:
20.40 Sveits – Frankrike: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 Island – Østerrike: Fotball-EM på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
20.45 Burton Albion – West Bromwich: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
20.45 Luton – Leicester: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
01.30 Manchester United – Barcelona: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 27. juli:
18.30 Bayer Leverkusen – Antalyaspor: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
19.00 Live Stage 1 (SS1 Harju 1): Rally Finland på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 28. juli:
18.25 West Ham – Werder Bremen: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
19.30 Live Stage 2 (SS13 Harju 2): Rally Finland på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 29. juli:
14.55 Metz – Crystal Palace: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.55 Leipzig – Sevilla
15.00 Live Stage 3 (SS19 Ouninpoha 2): Rally Finland på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.50 Jönköpings Södra – Hammarby: Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.50 Elfsborg – Sirius: Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.55 Wolverhampton – Leicester: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.55 Mainz – Newcastle: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
17.15 Arsenal – Benfica: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
17.55 Hertha Berlin – Liverpool: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.55 Sundsvall – Malmö: Allsvenskan på TV 2 Sumo
18.55 St. Etienne – Southampton: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
21.00 Åpningsshow: Norway Cup på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
01.00 UCI BMX World Championship

Søndag 30. juli:
08.50 Kamper fra Norway Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
09.00 Live Stage 4 (SS 23 Oittila 1): Rally Finland på TV 2 Sumo
12.00 Live Stage 5 (SS 25 Oittila 2 – Power Stage): Rally Finland på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.00 Göteborg – Norrköping: Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.00 Östersund – Halmstad: Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.00 RB Leipzig – Benfica: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.55 Bournemouth – Valencia: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.15 Arsenal – Sevilla: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
17.20 AIK – Kalmar: Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.55 Kvartfinale: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
19.00 Vålerenga – Manchester United: Treningskamp på TV 2 og TV 2 Sumo
20.40 Kvartfinale: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
01.00 UCI BMX World Championship: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 29

<< Forrige uke                                                                                               Neste uke >>

17. juli –  23. juli

I Nederland er de norske jentene godt i gang med fotball-EM, og denne uken kan du følge Ada Hegerberg, Maren Mjelde og resten av landslaget i tillegg til flere andre nasjoner på TV 2s plattformer.

Det bygger opp til en spennende avslutning i Tour de France med den avgjørende etappen på søndag – sykkelrittet kan du følge gjennom hele uken. Sist men ikke minst kan du se flere oppgjør mellom de aller største lagene i verden, hvor godbiten Manchester United – Real Madrid runder av uken.

Mandag 17. juli:
17.55 Italia – Russland: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Sturm Graz – West Ham: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.45 Elfsborg – Hammarby: Allsvenskan på TV 2 Sumo
18.50 Jönköpings Södra – Häcken: Allsvenskan på TV 2 Sumo
20.00 Athletic Bilbao – Fenerbache: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 Tyskland – Sverige: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
04.00 Real Salt Lake – Man. United: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 18. juli:
13.00 Tour de France, 16. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
17.00 Watford – Viktoria Plzen: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.55 Olympique Marseille – Sporting Lisboa: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Onsdag 19. juli:
11.30 Tour de France, 17. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
12.00 Leicester – West Bromwich: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.30 Liverpool – Crystal Palace: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.55 Spania – Portugal: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
19.00 Twente – Everton: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 England – Skottland: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 20. juli:
10.00 Tour de France, dameritt: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
12.40 Tour de France, 18. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
17.30 Norge – Belgia: Fotball-EM på TV 2 og TV 2 Sumo
19.00 West Ham – Fulham: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Nederland – Danmark: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
03.30 Man. United – Man. City: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Fredag 21. juli:
11.30 Tour de France, 19. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
20.55 Olympic Marseillie – Villarreal: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 22. juli:
12.55 Tour de France, dameritt: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
12.00 Kamp om 3. plass: Treningskamp, Premier League Asia Trophy 2017 på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.50 Tour de France, 20. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
14.30 Finale: Treningskamp, Premier League Asia Trophy 2017 på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.40 Chelsea – Arsenal: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.50 Malmö – Jönköpings Södra: Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.50 Halmstad – Sundsvall: Allsvenskan på TV 2 Sumo
16.00 Watford – Eibar: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
17.55 Genk – Everton: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.55 Sirius – Häcken: Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.55 Island – Sveits: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 Frankrike – Østerrike: Fotball-EM på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Søndag 23. juli:
14.45 Djurgården – Östersund: Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.20 Kalmar – Eskilstuna: Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.20 Göteborg – Örebro: Allsvenskan på TV 2 Sumo
16.00 Tour de France, 21. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
22.55 Man. United – Real Madrid: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 28

<< Forrige uke                                                                                                   Neste uke >>

10. juli –  16. juli

Denne uken starter toppklubbene oppkjøringen til kommende sesong. Du kan se blant annet Manchester United, Liverpool og Arsenal pusse formen inn mot Premier League 2017/2018.

Ellers kan du følge dramatikken i Tour de France videre etter en kort hvilepause på mandag. Torsdag starter også X Games i Minneapolis, hvor vi sender de fleste eventene gjennom hele helgen. Uken avsluttes som vanlig med Davy og resten av FotballXtra-studioet.

Mandag 10. juli:
18.50 Djurgården – Kalmar: Allsvenskan på TV 2 Sumo
18.55 Göteborg – Halmstad: Allsvenskan på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
19.55 Xamax Neuchatel – Stoke på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 11. juli:
12.30 Tour de France, 10. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
19.55 Lausanne – Valencia: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Onsdag 12. juli:
12.30 Tour de France, 11. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
19.55 Young Boys – Stoke: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 Tranmere – Liverpool: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Få tilgang til TV 2 Sumo her!

Torsdag 13. juli:
11.30 Tour de France, 12. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
12.00 Sydney – Arsenal: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.30 Valencia – Sporting Lisboa: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
00.00-00.30 BMX Vert, finale: X Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
03.00-06.00 Skateboard Vert og Flat-Track Racing finale: X Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 14. juli:
14.00 Tour de France, 13. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
17.55 Fortuna Dusseldorf – Brighton: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
19.25 Malaga – Sheffield United: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
19.45 BMX Dirt kvalik, Skateboard Big Air kvalik og Skateboard Street kvalik: X Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.25 Wigan – Liverpool: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
01.30-02.30 Skatebord Street finale: X Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
03.00-06.45 BMX Big Air finale, MOTO X Freestyle finale og BMX Street finale: X Games på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 15. juli:
10.55 Western Sydney Wanderers – Arsenal: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
12.30 Tour de France, 14. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
15.50 Sundsvall – Halmstad: Allsvenskan op TV 2 Sumo
15.50 Athletic Eskilstuna – Kalmar: Allsvenskan på TV 2 Sumo
15.50 Malmö – Sirius: Allsvenskan på TV 2 Sumo
16.25 St. Gallen – Southampton: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.25 Monaco – Stoke: Treningskamp på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
18.55 Bournemouth – Estoril: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
19.00-00.00 BMX Park finale, MOTO X Step Up finale, Skateboard Big Air finale: X Games
på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.55 Marseille – Fenerbache: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
01.00-05.00 Skateboard Park finale, Skateboard Street finale, MOTO X Best Whip finale, MOTO X Best Trick finale
03.55 LA Galaxy – Manchester United: Treningskamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Søndag 16. juli:
12.30 Tour de France, 15. etappe: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
14.50 Örebro – Göteborg: Allsvenskan på TV 2 Sumo
16.55 Monaco – PSV Eindhoven: Treningskamp på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.15 AIK – Nörrköping: Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.20 Östersund – Djurgården: Allsvenskan på TV 2 Sumo
17.30 FotballXtra på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
19.00-00.00 BMX Dirt finale, Skateboard Park finale, Dave Mirra´s BMX Park Best Trick, MOTO X Quarterpipe High Air finale

devicer