Sport på Sumo – uke 8

22. februar – 28. februar:

 << Forrige uke

Denne sportsuken er meget innholdsrik, med en rekke spennende eventer som X Games i Oslo, Premier League, finale i Capital One Cup mellom Liverpool og Manchester City, Premier League-oppgjøret mellom Manchester United og Arsenal, treningskamper med norske lag på La Manga, sykkelklassikeren Omloop Het Nieuwsblad, ishockey fra Norge og Sverige, NBA, tennis og direktesending fra FIFA-kongressen der ny president skal velges. I tillegg får du andre fotballkamper i England og Skottland.

 

liverpool_city

 

TIPS: Vi har mange gode sportsdokumentarer å by på. Se vårt utvalg her!

Mandag 22. februar:
05.00 Air + Style World Tour Los Angeles: Snowboard på TV 2 Sportskanalen og TV2  Sumo
16.00 Sandnes Ulf – Start: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.55 Mjøndalen – Bodø/glimt: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.05 Shrewsbury – Manchester United: FA-cupen, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Southend United – Burton Albion: League One på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo

 

 

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Tirsdag 23. februar:
17.55 Aalesund – Hibernians FC: La Manga Cup på TV 2 Sumo
18.30 Luleå – Örebro: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Skellefteå – MODO: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Djurgården – Frölunda: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Färjestad – Karlskrona: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
18.55 Stjernen – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo



Onsdag 24. februar:
12.00 WTA Qatar Total Open Doha: Tennis på C More Live og TV 2 Sumo
15.55 Brann – Rubin Kazan: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.25 Rosenborg – FC Rostov: La Manga Cup på TV 2 Sumo
18.50 Växjö – Brynäs: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Linköping – Rögle: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
19.30 X Games onsdag: Skateboard på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Torsdag 25. februar:
13.30 WTA Qatar Total Open Doha: Tennis på C More Live og TV 2 Sumo
14.30 X Games torsdag: Snowboard og skateboard på TV 2, TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.55 Sandefjord – Sogndal: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lillehammer – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Sparta Sarpsborg – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frölunda – Malmö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 MODO – Skellefteå: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Örebro – Djurgården: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Karlskrona – Luleå: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
19.00 Haugesund – Hødd: La Manga Cup på TV 2 Sumo

Fredag 26. februar:
09.30 FIFA: Ekstraordinær kongress med presidentvalg på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
11.30 X Games fredag: Big Air og Superpipe på TV 2 og TV 2 Sumo
16.00 WTA Qatar Total Open Doha: Tennis på C More Live og TV 2 Sumo
16.55 Tromsø – Krylia Soveto Samara:_ La Manga Cup på TV 2 Sportskaanlen og TV 2 Sumo
18.30 Kvinner 10 meter luftrifle på TV 2 Sumo
18.50 Rögle – Växjö: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
20.40 Hull – Sheffield Wednesday: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.40 Hamilton – Celtic: Skotsk Premiership på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Lørdag 27. februar:
13.00 West Ham – Sunderland: Premier League, 27. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.25 Wolverhampton – Derby: Champiosnhip på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.45 Menn 10 meter luftrifle på TV 2 Sumo
14.15 Omloop Het Nieuwsblad: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.55 Rubin Kazan – Krylia Soveto Samara: La Manga Cup på TV 2 Sumo
15.30 X Games lørdag: Big Air på TV 2 og TV 2 Sumo
15.30 Malmö – Karlskrona: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.30 Skellefteå – Färjestad: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Leicester – Norwich: Premier League, 27. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Premier League Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
15.55 Fulham – Middlesbrough: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Storhamar – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 WTA Qatar Total Open Doha: Tennis på C More Live og TV 2 Sumo
16.55 FC Anji – Viking: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 West Bromwich – Crystal Palace: Premier League, 27. runde påå TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.30 Växjö – Rögle: SHL på C More Hockey og TV2  Sumo
18.30 MODO – Frölunda: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – HV71: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.30 Linköping – Brynäs: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.30 REPRISE Southampton – Chelsea: Premier League, 27. runde på TV 2 Sport Premium 2
20.30 REPRISE Stoke – Arsenal: Premier League, 27. runde på TV 2 Sport Premium 3
21.30 REPRISE Watford – Bournemouth: Premier League, 27. runde på TV 2 Sport Premium

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 28. februar:
13.25-15.55 X Games søndag: Snowboard Big Air på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.30-20.00 X Games søndag: Ski superpipe på TV 2 og TV 2 Sumo
14.00 Manchester United – Arsenal: Premier League, 27. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.55 Tottenham – Swansea: Premier League, 27. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.55 Hødd – Sandefjord: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.00 Kongsvinger – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lørenskog – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.05 Liverpool – Manchester City: Capital One Cup finale på TV 2 Sport Prmeium og TV 2 Sumo
18.55 Haugesund – Brann: La Manga Cup på TV 2 Sprtskanalen og TV 2 Sumo
21.30 Atlanta – Charlotte: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Sport på Sumo – uke 7

15. februar – 21. februar:

 << Forrige uke

chelsea_city

 

TIPS: Vi har mange gode sportsdokumentarer å by på. Se vårt utvalg her!

 

Mandag 15. februar:
13.00 U19 Polen – U19 Slovakia: La Manga Cup på TV 2 Sumo
16.00 U19 Norge – U19 Portugal: La Manga Cup på TV 2 Sumo
18.30 Viborg – Team Esbjerg: Dansk kvinnehåndball på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 Inverness – Aberdeen: Skotsk Premiership på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 Leeds – Middlesbrough: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

 

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Tirsdag 16. februar:
13.00 EPT Dublin, dag 2: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Stavanger Oilers – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Färjestad – Örebro: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Rögle – MODO: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 Linköping – Skellefteå: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 HV71 – Brynäs: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.50 Luleå- Malmö: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo


Onsdag 17. februar:
11.00-14.10 WTA Dubai Duty Free Tennis Championship: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
13.00 EPT Dublin, dag 3: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00-19.15 WTA Dubai Duty Free Tennis Championship: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.30 Frölunda – Karlskrona: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
19.00 Frostgun Snowboard & Ski Big Air: SB Finals på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
Torsdag 18. februar:
11.00-14.10 WTA Dubai Duty Free Tennis Championship: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
13.00 EPT Dublin, dag 4: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.55 Bodø/Glimt – Krylia Soveto Samara: La Manga Cup på TV 2 Sumo
16.00-19.15 WTA Dubai Duty Free Tennis Championship: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Lørenskog – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Sparta Sarpsborg – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Manglerud Star – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Stjernen – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Djurgården – Linköping: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.50 Brynäs – Rögle: SHL på C More Live og TV 2 Sumo
18.50 MODO – Färjestad: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
18.50 Malmö – Växjö: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
19.00 Start – Sarpsborg: La Manga Cup på TV 2 Sumo
19.00 Frostgun Snowboard & Ski Big Air: Ski Finals på TV 2 Sumo
Fredag 19. februar:
13.00 EPT Dublin, dag 5: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.00-17.40 WTA Dubai Duty Free Tennis Championship: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
15.55 Sandnes Ulf – Mjøndalen: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Karlskrona – HV71: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 Örebro – Frölunda: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
20.45 Patric Thistle – Aberdeen: Skotsk Premiership på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
Lørdag 20. februar:
13.25 Cardiff – Brighton: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
13.35 Arsenal – Hull: FA-cupen, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.55 Lillestrøm – Newcastle: La Manga Cup på TV 2 Sumo
15.00 EPT Dublin, Finalebord: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.30 HV71 – Karlskrona: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.50 Brynäs – Djugården: SHL på C More Live 2 og TV 2 Sumo
15.50 Rögle – Skellefteå: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
15.50 Färjestad – Malmö: SHL på C More Live 4 og TV 2 Sumo
15.50 Watford – Leeds: FA-cupen, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Reading – West Bromwich: FA-cupen, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.55 Burnley – Rotherham: Championship på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.00 WTA Dubai Duty Free Tennis Championship: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
16.00 Stavanger Oilers – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Vålerenga –  Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Lørenskog – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Aalesund – FC Koper: La Manga Cup på TV 2 Sumo
18.05 AFC Bournemouth – Everton: FA-cupen, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.25 Frölunda – Örebro: SHL på C More Live 3 og TV 2 Sumo
18.30 Luleå – MODO: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo

Se sport på TV 2 Sumo!

 

Søndag 21. februar:
05.00 Air + Style World Tour Los Angeles: Snowboard på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.30 Blackburn – West Ham: FA-cupen, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Tottenham – Crystal Palace: FA-cupen, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.55 Sarpsborg – Rubin Kazan: La Manga Cup på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.50 Chelsea – Manchester City: FA-cupen, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.55 Kongsvinger – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.55 Stjernen – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
21.30 Cleveland – Oklahoma City: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

 

device_lgikon

Sport på Sumo – uke 6

8. februar – 14. februar:

 << Forrige uke                                                                     Neste uke>>

Neste uke byr vi blant annet på omkamper i FA-cupen mellom West Ham og Liverpool samt Peterborough – West Bromwich. Sistnevnte forhåpentligvis med det norske stortalentet Martin Samuelsen i aksjon for Peterborough. Til helgen er det ny runde i Premier League med en ellevill supersøndag som inneholder intet mindre enn Arsenal – Leicester, Aston Villa – Liverpool og Manchester City – Tottenham.

Foruten engelsk fotball får du skotsk fotball, treningskamper fra La Manga, tennis, håndball, ishockey med landskamp mellom Danmark og Norge, WRC fra Rally Sverige, poker fra EPT i Dublin, Ski Classics og NBA med All-Star Game natt til mandag.

 

arsenal_leicester

 

TIPS: Vi har mange gode sportsdokumentarer å by på. Se vårt utvalg her!

 

Mandag 8. februar:
18.00 Shaktar Donetsk – FC Locomotive Tblisi: La Manga Cup på TV 2 Sumo
19.30 Tvis Holstebro – Silkeborg Voel KFUM: Håndball, Primo Tours Ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

 

Se sport på TV 2 Sumo!

Tirsdag 9. februar:
20.35 West Ham – Liverpool: FA-cupen, 4. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo


Onsdag 10. februar:
13.00 U17 Tyrkia – U17 Sverige: La Manga Cup på TV 2 Sumo
16.00 U17 Norge – U17 Tsjekkia: La Manga Cup på TV 2 Sumo
19.30 Randers – Viborg: Håndball, dansk kvinneliga på TV2  Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.35 Peterborough – West Bromwich: FA-cupen, 4. runde, omkamp på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
Torsdag 11. februar:
13.00 Randers – Shaktar Donetsk: La Manga Cup på TV 2 Sumo
13.00 U19 Slovakia – U19 Norge: La Manga Cup på TV 2 Sumo
16.00 U19 Polen – U19 Portugal: La Manga Cup på TV 2 Sumo
20.00 Rally Sverige: SSS1 Karlstad: WRC på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 12. februar:
10.00 WTA St Petersburg Ladies Trophy: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
13.00 U17 Tyrkia – U17 Norge: La Manga Cup på TV 2 Sumo
16.00 U17 Tsjekkia – U17 Sverige: La Manga Cup på TV 2 Sumo
20.40 Dundee FC – St. Johnstone: Skostk Premiership på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
Lørdag 13. februar:
09.00 Ski Classics 7: Toblach/Dobbiaco Cortina på TV 2
10.00 Rally Sverige: SS12 Vargåsen1: WRC på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.00-15.15 WTA St Petersburg Ladies Trophy: Tennis på C More Tennis
13.00 Sunderland – Manchester United: Premier League, 26. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 U19 Portugal – U19 Slovakia: La Manga Cup på TV 2 Sumo
13.25 QPR – Fulham: Champioship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
15.50 Norwich – West Ham: Premier League, 26. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.50 Premier League Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
16.00 U19 Norge – U19 Polen: La Manga Cup på TV 2 Sumo
15.55 Bristol – Ipswich: Championship på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo
17.25 Danmark – Norge: Ishockey på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Chelsea – Newcastle: Premier League, 26. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
20.30 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
REPRISE 20.30 Bournemouth – Stoke: Premier League, 26. runde på TV 2 Sport Premium 3
REPRISE 20.30 Everton – West Bromwich: Premier League, 26. runde på TV 2 Sport Premium 2
REPRISE 21.30 Swansea – Southampton: Premier League, 26. runde på TV 2 Sport Premium
REPRISE 22.30 Crystal Palace – Watford: Premier League, 26. runde på TV 2 Sport Premium 2
Se sport på TV 2 Sumo!

Søndag 14. februar:
12.00 Rally Sverige: SS23 Värmullsåsen 2: WRC på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.15 Arsenal – Leicester: Premier League, 26. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.00 U17 Tsjekkia – U17 Tyrkia: La Manga Cup på TV 2 Sumo
14.30 EPT Dublin: High Roller, finalebord: Poker på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.55 Aston Villa – Liverpool: Premier League, 26. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
16.00 U17 Sverige – U17 Norge: La Manga Cup på TV 2 Sumo
17.05 Manchester City – Tottenham: Premier League, 26. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
02.00 All-Star Game: Western Conference All-Stars – Eastern Conference All-Stars: NBA på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

device_lgikon