Sport på TV 2 Sumo – uke 39

<<Forrige uke

26. september – 2. oktober

Denne uken er tettpakket med herlige oppgjør fra TippeligaenGet-ligaen og OBOS-ligaen. Til helgen sparkes også den 7. runden i Premier League i gang, hvor serieleder Manchester City søndag tar turen sørover til hovedstaden for å måle krefter med Tottenham.  Det er på TV 2 Sumo det skjer – her er det sport så langt øye kan se!

Mandag 26. september:
18.50 Sundsvall – Häcken: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
18.50 Falkenberg – Hammarby: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
18.50 Örebro – Gefle: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
18.50 IFK Göteborg – Östersund: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
18.50: Stabæk – Bodø/Glimt: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
20.30: Burnley – Watford: Premier League, 6. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Tirsdag 27. september:
18.30 Storhamar – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.50 Sandefjord – Fredrikstad: OBOS-ligaen, 26. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
18.55 Växjö – Leksand: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo

Onsdag 28. september:
18.45 Västerås – Mora: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.55 Djurgården – Karlskrona: SHL på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo

Torsdag 29. september:
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lørenskog – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Frisk Asker – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Färjestad – Malmö: SHL på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
18.30 Skellefteå – Växjö: SHL på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
18.30 Luleå – Leksand: SHL på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
18.30 Örebro – Brynäs: SHL på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
18.45 AIK – MODO: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo 


Fredag 30. september:
18.50 Helsingborg – Hammarby: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
18.50 Bodø/Glimt – Strømsgodset: Tippeligaen, 26. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
18.55 Vita Hästen – Björklöven: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo

Lørdag 1. oktober:
13.30 Swansea – Liverpool: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
13.50 TBA: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
15.30 Stabæk – Lillestrøm: Tippeligaen, 26. runde på Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
15.30 TBA: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.30 HV71 – Skellefteå: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.30 Brynäs – Linköping: SHL på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
15.30 Karlskrona – Färjestad: SHL på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
15.50 Östersund – Falkenberg: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
15.50 Häcken – Malmö: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
16.00 Stjernen – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Stavanger Oilers – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Lørenskog – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarpsborg – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 Sogndal – Brann: Tippeligaen, 26. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
18.30 Leksand – Örebro: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo 

Søndag 2. oktober:
13.00 Manchester United – Stoke: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.15 Tottenham – Manchester City: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.00 Jerv – Bryne: OBOS-ligaen, 27. runde på TV 2 Sumo
15.00 Levanger – KFUM Oslo: OBOS-ligaen, 27. runde på TV 2 Sumo
15.00 Raufoss – Kongsvinger: OBOS-ligaen, 27. runde på TV 2 Sumo
15.00 Åsane – Strømmen: OBOS-ligaen, 27. runde på TV 2 Sumo
15.20 Mjøndalen – Sandnes Ulf: OBOS-ligaen, 27. runde på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
15.20 Haugesund – Sarpsborg 08: Tippeligaen, 26. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
17.00 Manglerud Star – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.20 Burnley – Arsenal: Premier League, 7. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
18.00 Rosenborg – Vålerenga: Tippeligaen, 26. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
18.00 Aalesund – Odd: Tippeligaen, 26. runde på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
18.00 Tromsø – Molde: Tippeligaen, 26. runde på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
18.00 Fredrikstad – Ranheim: OBOS-ligaen, 27. runde på TV 2 Sumo
18.00 Sandefjord – Hødd: OBOS-ligaen, 27. runde på TV 2 Sumo
20.00 Viking – Start: Tippeligaen, 26. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 38

<<Forrige uke                                                Neste uke>>

19. september – 25. september

Fotball, ishockey, NM i rulleskiskyting og håndball er overskriftene denne uken. Lørdag blir en fantastisk fotballdag med oppgjørene Manchester United – Leicester, Liverpool – Hull og London-derbyet mellom Arsenal og Chelsea!

ars_chels

 

 

Mandag 19. september:
18.50 Fredrikstad – Strømmen: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
18.45 Häcken – IFK Göteborg: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
19.00 Oskarshamn – MODO: HockeyAllsvenskan på C More Hockey og TV 2 Sumo

 

Tirsdag 20. september:
18.50 Vålerenga – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.55 AIK – Björklöven: HockeyAllsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo

 


Onsdag 21. september:
17.50 Bodø/Glimt – Sarpsborg 08: Cupen, kvartfinale på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.25 Malmö – Karlskrona: SHL på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
18.25 Linköping  – HV71: SHL på C Moe Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.50 Östersund – Norrköping: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
18.50 Kalmar – Falkenberg: TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
18.50 Gelfe – Jönköping: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
20.25 Randers – Nykøbing: Primus Tours Ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Torsdag 22. september:
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Stavanger Oilers – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 Lørenskog – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Storhamar – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Leksand – Djurgården: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Rögle – Växjö: SHL på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
18.45 Malmö – Elfsborg: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7
18.50 Hammarby – Häcken: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
19.50 Strømsgodset – Vålerenga: Cupen, kvartfinale på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.40 TBA: Skotsk Premiership: TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo

 



Fredag 23. september:
18.45 Björklöven – Södertälje: HockeyAllsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
18.55 Brynäs – Frölunda: SHL på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
18.55 Luleå – Skellefteå: SHL på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo

 

Lørdag 24. september:
10.30 Rulleskiskyting på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.30 Manchester United – Leicester: Premier League, 6. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.20 Sarpsborg 08 – Viking: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
15.30 Liverpool – Hull: Premier League, 6. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.30 Karlskrona – Leksand: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.55 Djurgården – Malmö: SHL på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo

15.50 Jönköping – Kalmar: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
15.50 PL Målshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
16.00 Manglerud Star – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.30 Molde – Rosenborg: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
18.00 Arsenal – Chelsea: Premier League, 6. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
OPPTAK 18.15 Middlesbrough – Tottenham: Premier League, 6. runde på TV2  Sport Premium 2
OPPTAK 18.15 Swansea – Manchester City: Premier League, 6. runde på TV 2 Sport Premium 3
18.25 Skellefteå – Luleå: SHL på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
18.25 Örebro – Rögle: SHL på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
18.30 Växjö – HV71: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
18.30 Frölunda – Brynäs: SHL på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
OPPTAK 20.05 Bournemouth – Everton: Premier League, 6. runde på TV 2 Sport Premium 2
OPPTAK 20.05 Stoke – West Bromwich: Premier League, 6. runde på TV 2 Sport Premium 3
OPPTAK 22.00 Sunderland – Crystal Palace: Premier League, 6. runde på TV 2 Sport Premium 3

 

Søndag 25. september:
08.45 Rulleskiskyting på TV 2 Sumo
10.45 Rulleskiskyting på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.55 Aberdeen – Glasgow Rangers: Skotsk Premiership på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.30 Elfsborg – AIK: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
15.00 Strømmen – Ull/Kisa: OBOS-ligaen, 26. runde på TV 2 Sumo
15.20 Lillestrøm – Sogndal: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
15.20 Kristiansund BK – Mjøndalen: OBOS-ligaen, 26. runde på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
15.55 Linköping – Färjestad: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
16.15 West Ham – Southampton: Premier League, 6. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Stjernen – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Sparta Sarpsborg – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Malmö – Helsingborg: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
17.30 FotballXtra på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
17.30 Strømsgodset – Odd: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
17.50 Start – Haugesund: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
17.50 Vålerenga – Aalesund: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
18.00 Bryne – Åsane: OBOS-ligaen, 26. runde på TV 2 Sumo
18.00 Hødd – Jerv: OBOS-ligaen, 26. runde på TV 2 Sumo
18.00 Kongsvinger – Levanger: OBOS-ligaen, 26. runde på TV 2 Sumo
18.00 Ranheim – KFUM Oslo: OBOS-ligaen, 26. runde på TV 2 Sumo
18.00 Sandnes Ulf – Raufoss: OBOS-ligaen, 26. runde på TV 2 Sumo
18.55 Nykøbing – København: Primo Tours Ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
19.15 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
19.55 Brann – Tromsø: Tippeligaen, 25. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
20.30 NTCC: Jyllandsringen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
22.00 Fotballkveld på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo


devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 37

<<Forrige uke                                                     Neste uke>>

12. september – 18. september

Vi har mye, deilig sport på menyen denne uken. Mandag sparkes i gang med Premier League-oppgjøret mellom Sunderland og Everton, i tillegg til OBOS-ligaen og tre kamper fra Allsvenskan. Videre har Get-ligaen endelig kommet i gang med kamper både tirsdag, torsdag, lørdag og søndag, og du kan selvsagt også se det beste fra svensk hockey i SHL og utvalgte kamper fra HockeyAllsvenskan.

Fredag er det monsterkampen mellom Chelsea og Liverpool som sparker i gang en smekkfull fotballhelg, så her er det bare å benke seg foran skjermene.

 

chelsea_liverpool1

 

 

 

 

 


Mandag 12. september:

18.50 Hødd – Fredrikstad: OBOS-ligaen, 24. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
18.50 Gefle – Häcken: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
18.50 Hammarby – Örebro: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
19.00 Malmö – IFK Göteborg: Allsvenskan på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
20.15 Sunderland – Everton: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium

 

Tirsdag 13. september:
18.55 Frisk Asker – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo


Onsdag 14. september:
18.45 Västerås – MODO: HockeyAllsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo

 

Torsdag 15. september:
18.00 HockeyXtra på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Stavanger Oilers – Sparta Sarpsborg: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 Stjernen – Manglerud Star: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Kongsvinger – Frisk Asker: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Vålerenga – Lørenskog: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.30 Lillehammer – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.55 AIK – Västervik: HockeyAllsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo



Fredag 16. september:
14.00 Davis Cup: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
18.45 Björklöven – Tingryds: HockeyAllsvenskan på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
18.50 Haugesund – Vålerenga: Tippeligaen, 24. runde på TV 2 Zebra
18.50 Jönköping – Hammarby: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
18.50 Örebro – GIF Sundsvall: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
20.15 Chelsea – Liverpool: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

 

Lørdag 17. september:
14.30 Malmö – Frölunda: SHL på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
14.55 Davis Cup: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
15.15 Hull – Arsenal: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.20 Tromsø – Lillestrøm: Tippeligaen, 24. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
15.50 Kalmar – Östersund: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
15.55 Färjestad – Örebro: SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.55 Luleå – Linköping: SHL på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
17.30 Viking – Molde: Tippeligaen, 24. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
17.55 Lørenskog – Storhamar: Get-ligaen på TV 2 Sumo
18.00 Södertälje – AIK: HockeyAllsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
18.00 Everton – Middlesbrough: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
OPPTAK 18.15 Manchester City – Bournemouth: Premier League, 5. runde på TV2  Sport Premium 2
OPPTAK 18.15 Leicester – Burnley: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium 3
OPPTAK 20.05 West Bromwich – West Ham: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2

 

Søndag 18. september:
12.15 Watford – Manchester United: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
12.55 Dundee FC – Aberdeen: Skotsk Premiership på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
14.00 Davis Cup: Tennis på C More Tennis og TV 2 Sumo
14.50 Elfsborg – Falkenberg: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
14.50 AIK – Gefle: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
15.00 KFUM Oslo – Kongsvinger: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
15.00 Levanger – Sandnes Ulf: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
15.00 Åsane – Hødd: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
15.05 Crystal Palace – Stoke: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
15.15 OPPTAK Southampton – Swansea: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium 2
15.20 Sogndal – Sarpsborg 08: Tippeligaen, 24. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
15.20 Jerv – Sandefjord: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
15.55 Inverness – Celtic: Skotsk Premiership på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
17.00 Frisk Asker – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Manglerud Star – Stavanger Oilers: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Sparta Sarpsborg – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Lillehammer – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.20 Tottenham – Sunderland: Premier League, 5. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.30 FotballXtra på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
17.30 Bodø/Glimt – Brann: Tippeligaen, 24. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
17.50 Odd – Stabæk: Tippeligaen, 24. runde på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
17.55 Aalesund – Stabæk: Tippeligaen, 24. runde på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
18.00 Mjøndalen – Ranheim: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
18.00 Raufoss – Kristiansund BK: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
18.00 Ull/Kisa – Bryne: OBOS-ligaen, 25. runde på TV 2 Sumo
19.45 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
19.00 Rosenborg – Start: Tippeligaen, 24. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
22.00 Fotballkveld på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo


devicer

Sport på TV 2 Sumo – uke 36

5. september – 11. september

<<Forrige uke                                          Neste uke>>

 

Lørdag smeller det på Old Trafford med monsteroppgjøret mellom Manchester United og Manchester City kl. 13.30! Arsenal spiller mot Southampton kl. 16.00, før Premier League-dagen avsluttes med Liverpool – Leicester kl. 18.30. Det er altså bare å sette av denne lørdagen til verdens beste fotball.

Du ser også fulle runder i Tippeligaen og OBOS-ligaen, Celtic – Rangers, Allsvenskan og endelig oppstart i Get-ligaen!

Sykkelsesongen er heller ikke over. Vueltaen går inn i siste, avgjørende fase, og i helgen ser du også  VM i MTB på TV 2 Sumo.

 

Manchester United's English striker Marcus Rashford (2nd L) celebrates with Manchester United's Swedish striker Zlatan Ibrahimovic after scoring their late winning goal during the English Premier League football match between Hull City and Manchester United at the KCOM Stadium in Kingston upon Hull, north east England on August 27, 2016. Manchester united won the game 1-0. / AFP PHOTO / Lindsey PARNABY / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

 

Mandag 5. september:
15.00 Vuelta a España, 16. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

 

Tirsdag 6. september:
18.55 Djurgården – Brynäs: Treningskamp SHL på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
18.55 Vita Hästen – Örebro: Treningskamp SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo


Onsdag 7. september:
15.00 Vuelta a España, 17. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Torsdag 8. september:
15.00 Vuelta a España, 18. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Fredag 9. september:
15.00 Vuelta a España, 19. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.50 Start – Aalesund: Tippeligaen, 23. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sportskanalen
20.40 VM MTB – Val Di Sole: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

 

Lørdag 10. september:
11.50 Vuelta a España, 20. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.55 Celtic – Rangers: Skotsk Premiership på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
12.45 Manchester United – Manchester City: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
14.55 Luleå – MODO: Treningskamp SHL på C More Hockey og TV 2 Sumo
15.30 Arsenal – Southampton: Premier League, 4. runde på TV2  Sport Premium og TV 2 Sumo
15.20 Vålerenga – Strømsgodset: Tippeligaen, 23. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
15.50 Elfsborg – Kalmar: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 of TV 2 Sumo
15.50 Premier League ,ålshow på TV 2 Sport Premium 3 og TV 2 Sumo
16.00 Sparta Sarp – Stjernen: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.55 Storhamar – Vålerenga: Get-ligaen på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.00 Liverpool – Leicester: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
OPPTAK 18.15 Stoke – Southampton: Premier League, 4. runde på TV2  Sport Premium 2
OPPTAK 18.15 West Ham – Watford: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium 3
OPPTAK 20.05 Burnley – Hull: Premier League, 4. runde på TV2  Sport Premium 2
OPPTAK 20.05 Middlesbrough – Crystal Palace: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium 3
OPPTAK 21.00 Bournemouth – West Bromwich: Premeir League, 4. runde på TV 2 Sport Premium

 

Søndag 11. september:
12.40 VM MTB Val Di Sole: Sykkel på TV2  Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.30 NTCC: Rudskogen på TV 2 Sumo
14.50 Falkenberg – Djurgården: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
14.50 GIF Sundsvall – AIK: Allsvenskan på TV 2 Sprt Premium 7 og TV 2 Sumo
15.00 Jerv – Åsane: OBOS-ligaen, 24. runde på TV 2 Sumo
15.00 Kristiansund BK – KFUM Oslo: OBOS-ligaen, 24. runde på TV 2 Sumo
15.20 Tromsø – Sogndal: Tippeligaen, 23. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
15.20 Strømmen – Mjøndalen: OBOS-ligaen, 23. runde på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
17.00 Swansea – Chelsea: Premier League, 4. runde på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
17.00 Lørenskog – Kongsvinger: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.00 Manglerud Star – Lillehammer: Get-ligaen på TV 2 Sumo
17.15 Norrköping – Jönköping: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 7 og TV 2 Sumo
17.20 Östersund – Helsingborg: Allsvenskan på TV 2 Sport Premium 8 og TV 2 Sumo
17.20 Vuelta a España, 21. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
17.30 FotballXtra på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
17.30 Stabæk – Rosenborg: Tippeligaen, 23. runde på TV 2 Sport Premium 4 og TV 2 Sumo
17.50 Lillestrøm – Odd: Yippeligaen, 23. runde på TV 2 Sport Premium 5 og TV 2 Sumo
17.50 Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt: Tippeligaen, 23. runde på TV 2 Sport Premium 6 og TV 2 Sumo
18.00 Bryne – Raufoss: OBOS-ligaen, 24. runde på TV 2 Sumo
18.00 Ranheim – Levanger: OBOS-ligaen, 24. runde på TV 2 Sumo
18.00 Sandefjord – Ull/Kisa: OBOS-ligaen, 24. runde på TV 2 Sumo
18.00 Sandnes Ulf – Kongsvinger: OBOS-ligaen, 24. runde på TV 2 Sumo
19.15 Fotballkveld England på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo
19.55 Molde – Haugesund: Tippeligaen, 23. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo
22.00 Fotballkveld på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo


devicer

Sport på Sumo – uke 35

29. august – 4. september

Neste uke>>

 

Onsdag starter Tour des Fjords med 1. etappe fra Os til Bergen. Rittet avsluttes søndag med 5. etappe fra Hinna Park til Stavanger. Vuelta a España fortsetter også gjennom hele uken, i tillegg til UCI MTB World Cup til helgen.

Mandag ser du OBOS-liga-oppgjøret mellom Fredrikstad og Jerv, mens ukens fotballhøydepunkt kommer med Deadline Day på onsdag.

 

vuelta16

 

 

 

 

 

 

Mandag 29. august:
15.00 Vuelta a España, 10. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
18.50 Fredrikstad – Jerv: OBOS-ligaen, 23. runde på TV 2 Zebra og TV 2 Sumo

 

Tirsdag 30. august:
Ingen sendinger denne dagen.


Onsdag 31. august:
15.00 Vuelta a España, 11. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
16.00 Tour des Fjords: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
19.00 Deadline Day på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo

Torsdag 1. september:
15.00 Vuelta a España, 12. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.30 Tour des Fjords: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo

Fredag 2. september:
15.00 Vuelta a España, 13. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
15.00 Tour des Fjords: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo

Lørdag 3. september:
12.00 Vuelta a España, 14. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
13.30 Tour des Fjords: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo
14.30 UCI MTB Downhill kvinner/menn – Vallnord/AND: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

Søndag 4. september:
11.00 UCI MTB Downhill kvinner – Vallnord/AND: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
11.30 Tour des Fjords: Sykkel på TV 2 og TV 2 Sumo

14.00 UCI MTB Downhill menn – Vallnord/AND: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo
14.30 Vuelta a España, 15. etappe: Sykkel på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo

devicer