Fullstendig lavmål?
Morten Gamst Pedersens reaksjon mot Ullevål-publikum skapte mange reaksjoner hos fotballfrelste i går kveld. Aldri tidligere har en spiller reagert på den måten etter en avgjørende scoring til fordel for Norge. Jeg kvapp litt selv i godstolen når jeg så utbruddet. Gestene var ikke pene.
Det var faktisk litt sånn «neandertaloppførsel» over Gamsten. Først knyttet han armen og ropte mot fuck you mot publikum. Deretter tok han seg til ørene som en gest på at «Ja nå ble det stille, og hva sier dere nå tullinger?» I tillegg tar han hendene på shortsen og later som han trekker den ned for å vise publikum ræva. Det siste er egentlig det verste. Fra scoringen til det øyeblikket han foretar den siste gesten har det gått såpass lang tid at han burde besinnet seg.
På mange måter kan jeg skjønne at han bygget opp en frustrasjon. Jeg kan også forstå at for en som bor i England, tar i bruk et uttrykk som blir alt for ofte brukt på engelske fotballbaner. Jeg sitter med en følelse av at fuck you ligger ytterst på tungen i mange sammenheng i det landet. Det å «trekke ned buksene» aner jeg ikke hvor han tok fra. Men han gjør det neppe igjen. Steinalderoppførsel er ute.
Gamst Pedersen glemte en viktig ting. Han gjorde det mot eget publikum. Vi har ofte sett spillere bli hetset av bortesupportere for så å «slå tilbake» etter en scoring. Da er det mer naturlig og forståelig. Fordi det dreier seg om fienden.
Forstår vi at Gamst Pedersen var så irritert at han måtte blåse ut mot nasjonens publikum?
I så tilfellet bør kanskje Ullevål-publikum gå i seg selv og støtte opp om de 11 Drillo til enhver tid setter opp på laget. Det burde kanskje være en selvfølge for alle spillerne å få den nøvendige støtten fra hjemmepublikum. Det skjedde ikke i går. Da er det kanskje greit at de fikk en påminnelse fra en frustrert norsk spiller. Fotballspillere er ikke maskiner og verste følelsen noen kan oppleve er å blitt utstøtt av sine egne. Da er det kanskje ok med en reaksjon?
-
barnie
-
Mathias Andresen Amundsen
-
ZidAnders
-
Espen
-
Rikard K.
-
Athleon
-
Janto
-
Geir Holden
-
GARY HANSSEN
-
Qukken
-
ejg
-
Kåre E Synnevåg
-
Ivar
-
Qukken
-
Roar D, Bergen.
-
Torstein
-
borkna
-
Peder
-
William
-
bjarte
-
super
-
FS
-
Carten
-
Siggen
-
EB
-
Tom-Erik
-
Henrik
-
daniel
-
Ole
-
TID
-
Chris
-
ØY
-
ØY
-
Tommy
-
karina
-
Tommy
-
Bønna
-
En som hater Olsen..!
-
Stig
-
Janus
-
Widowmaker
-
Mathias
-
Henrik
-
Tommy
-
Per Christian
-
Tommy
-
jonas
-
Turid
-
En som er glad for at Norge vant :D
-
johnS
-
Øyvind
-
MLW
-
lille trille
-
Marit
-
Lisa
-
Davidsen
-
Petter
-
XG
-
anders
-
Geir Sahlin
-
lena
-
Jossa
-
Martine
-
Ole
-
sindre tvedt
-
daniel
-
rivas
-
Rolf
-
NT
-
per
-
asbjørn lunde
-
Kristoffer A.S
-
mrShadow
-
Hehe
-
Brun
-
Camilla. P
-
Håkon
-
jens
-
KraS
-
Agostin Perion

